PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkI] turbina co i jak pro¶ba o szybk± odpowiedz



kochman
23-06-2009, 23:15
witam koledzy mam pytanie czy ktos dobrze kuma o co chodzi z turbin± konkretniej tez zawór po prawej stronie turbiny z tego co kojarze to on otwiera sie jak jest juz za duze cisnienie zeby nie wywaliło czego¶ w silniku i nie wiem czyta dzignia powinna sie dac ruszyc ręka czy jak to jest dodam ze autko co¶ mułowate jest a boster zrobiony z wezyka bostera tez co¶ tam dmucha prosze o podpowiedz
pozdrawiam

ryszinho
24-06-2009, 00:00
Nom co? Zawór WestGate bo tak on się zwie powienien otworzyc zawór który spowoduje że spaliny "omin±" łopatki turbiny przez co zmniejszy sie ci¶nienie doładowania.

Powiniene¶ dac rade go ruszyc rek± choć trzeba w to włożyć dużo siły.

kochman
24-06-2009, 21:50
witam nio wł±snie o to mio chodziło czy da sie go ruszyc nie wiem o co chodzi ale jki¶ mułowaty jest chyba ze jedynki tak maj± moja dwujka troche lepiej sie zbiera nei wiem co jest grane
pozdrawim

arekimondzio
24-06-2009, 22:07
Ja jak u siebie sprawdzałem to się ruszył ale sam± ręk± nie dałem rady go ruszyć, ale przez ¶rubokręt dało się ruszyć.

kochman
24-06-2009, 22:25
O kolego a powiedz mi czujesz jak turbina zaczyna dmuchć i przy jakich obrotach to czuć mozesz powiedzieć

BS
25-06-2009, 13:46
Może kwestia regulacji boostera? Jak tam filtr powietrza? czysty?

ryszinho
25-06-2009, 16:41
Jak tam filtr powietrza? czysty?


Miałem zawalony syfem, cały czarny i po wymianie na nowy różnicy nie było więc filtr nie będzie przyczyn± takiej rzeczy.

Juzek
25-06-2009, 19:28
Kolego.... sprawdĽ sobie czarny przewód gumowy co idzie od turbinki do pompy wtryskowej. Może spadł w miejscu, gdzie ł±czy się z metalowym wężem (pod filtrem paliwa).

Mi spadł jak jechałem na zlot, to się wszyscy ze mnie nabijali, że mam 45-konnego TD'ka :D... sprawdzone na hamowni :P

GrekuPL
25-06-2009, 19:46
Mi spadł jak jechałem na zlot, to się wszyscy ze mnie nabijali, że mam 45-konnego TD'ka :D... sprawdzone na hamowni :P
ale w żadnym dieslu nie ma przyrostu mocy prawie 100% :los2: :palacz:

kochman
27-06-2009, 18:11
witam
nio wszystko fajnie ale panowie z tego przewdu dmucha pożadnie boster chodzi a i tak muł jest nie wem juz co jest grane ale pojawił sie nowy problem jak sie nagrzeje to bulgota w zbirniczku od chłodnicy wydaje mi sie ze uszczelka padochła kurcze jak to powiem go¶ciowi to sie chyba rozpłacze ze juz tyle bez auta hihii
pozdrawiam