PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] czy da się podłączyć mp3 do 6000cd



rick88
25-06-2009, 00:10
Witam kolegów mam pytanie.Czy da się podłączyc mp3 do radia 6000cd?Czy jest tam wejscie aux :mo:

maniek_
25-06-2009, 00:13
Jest wyjście ale musisz kupić do tego adapter http://allegro.pl/item648434194_aux_adapter_ford_5000_6000_7000.html

Ryzu
25-06-2009, 05:08
A ma ktoś może ten adapter i zaglądał do środka??? Podpina się go pod steroanie zmieniarki czyli wystarczyło by kostę rozszyfrować gdzie jest wejście audio lewe i prawe i można by było bez tego ustrojstwa podpiąć

Stolkien
26-06-2009, 11:15
Razu. popatrz. ile tam jest kabli. tam na bank jest scalak zaprogramowany po to aby oszukiwac radio (że ma podłączoną zmieniarkę) poza tym na pewno jeszcze liniowe wejście musisz mieć. samo podanie sygnału nie wystarczy...

Gryzon
26-06-2009, 22:31
haj a ja mam propozycje może jest na forum jakis elektronik i bysmy sie zrzucili po pare zlotych i bysmy to kupili.po czym rozebrali i moze dalo by sie zlozyc to z paru czesci tak samo jak elma?ile bylo by chetnych?:)

Wit
02-07-2009, 13:21
szkoda, że nie ma "wstawki" na kablu żeby podłączyć ten "modulator" i zmieniarkę.

Andrzej10
02-07-2009, 14:33
szkoda, że nie ma "wstawki" na kablu żeby podłączyć ten "modulator" i zmieniarkę.

I to też mi nie pasuje. Chciało by się USB podpiąć a tu ni nada no albo zmieniarka albo przejście a nie chcę zmieniarki wywalać. Zostało by znaleść 6000MP3 ale to jest zdeczka nie wykonalne niestety. Pozdrawiam

rick88
03-07-2009, 23:25
Dziękuje za linka ale chyba nie skorzystam cena mnie otstrasza :glupi: :glupi: :glupi:

tomascor
04-07-2009, 13:49
Witam jestem tu nowy i tak sie sklada ze mogl bym sie podjac rozszyfrowania takiej puszeczki ;) na moj gust nie ma w tym wiekszej filozofi tylko zwykly uklad przelaczania,mozliwe ze sam zakupie do siebi cos takiego ipostaram sie maxymalnie uproscic ten uklad.Moim skromn zdaniem prucz sygnalu audio idzie tez tzw.wzbudzenie czyli impuls badz sygnal o okreslonym poziomie napiecia w funkcji czasu na podstawie ktorego radio(procesor dokladniej) rozpoznaje komende przelaczenia wejsc... Jezeli macie chec to moge dla dobra MKP troche w tym pogrzebac...

maja375
05-07-2009, 18:02
Witam jestem tu nowy i tak sie sklada ze mogl bym sie podjac rozszyfrowania takiej puszeczki ;) na moj gust nie ma w tym wiekszej filozofi tylko zwykly uklad przelaczania,mozliwe ze sam zakupie do siebi cos takiego ipostaram sie maxymalnie uproscic ten uklad.Moim skromn zdaniem prucz sygnalu audio idzie tez tzw.wzbudzenie czyli impuls badz sygnal o okreslonym poziomie napiecia w funkcji czasu na podstawie ktorego radio(procesor dokladniej) rozpoznaje komende przelaczenia wejsc... Jezeli macie chec to moge dla dobra MKP troche w tym pogrzebac...

ja jestem takim rozwiązaniem zainteresowany :)
kto jeszcze?

Gryzon
06-07-2009, 12:47
ja tez tak jak wczesniej napisalem

Wit
06-07-2009, 13:05
i ja też, jeśli dało by się podłączyć USB czy mp3 to jasne

tomascor
06-07-2009, 21:32
Wit z podlaczeniem bezposrednio usb moze byc maly problem bo to obrabia procesor sygnal jest w postaci cyfrowej kodowany a nastepnie dekodowany na format audio(dajacy odsluchac sie :D ) dobra podejmuje sie tematu. Przewidywalne efekty ok niedzieli poniedzialku,nie wiem w jakim tepie podesla mi puszke :) dam znac co i jak...



Modul zakupiony czekam na paczke izabieram sie do modernizacji :)

rick88
09-07-2009, 23:54
No to my przyjacielu czekamy na wynik :metal: :metal: :metal:

1olek
10-07-2009, 00:20
A ja kupilem wczoraj to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=671858075 moze cos takiego tez by dalo rade skopiowac ;) i bylo by taniej niz 370 zl ?

wrx
10-07-2009, 16:07
ja tez sie lapie ;) - kiedys probowlaem rozgryzc temat - bo w fordzie jest adapter do kupienia za 75PLN ale nikt nie umial mi powiedziec chodzby na 90% ze to bedzie dzialalo

tomascor
12-07-2009, 21:26
Witam ponownie,mam juz magiczna puszeczke i nie mam dobrych wiesci jak juz kolega Stolkien nie jest to prosta co by nie powiedziec banalna konstrukcja ze wstepnych oglrdzin ,budowa bokowa sklada sie z 4 scalakow powieszcniowych z ktorych dwa symuluja fabryczna zmieniarke na zasadzie impulsow wzbudzenia (przelaczenia tak by radio widzialo wykrylo nasza puszke jako zmieniarke) kolejny jest odpowiedzialny za to by sygnal wejsciowy nie byl przesterowany(dla niewtajemniczonych nie bylo harczen itrzaskow w dzwieku) no i ostani jest to generator impulsow wlacz wylacz. Tak po krodce mozna to opisac ,siedzialem nad tym w pracy i calos sobie rozrysowalem + podlaczylem pod radio by ewentualnie zminimalizowac ilosc potrzebnych elemetow ... no i tu kibel ktos juz wczesniej ograniczyl do totalnego minimum ta konstrukcje :( . Koszt zlozenia takiej plytki + kostka polaczeniowa do radia to w pojedynczyej sztuce( na indywidualne zamowienie) ok 150-170zl tak wiec na moj gust mija sie to z celem :/

PS. znalazlem takie cos na allego ale to tez nie jest zadna rewelacja cenowa.
http://allegro.pl/item681181319_zmieniarka_sd_usb_ford_focus_mondeo_ galaxy_puma.html

maja375
12-07-2009, 21:37
Witam ponownie,mam juz magiczna puszeczke

witaj, a możesz powiedzieć jak to urządzonko się zachowuje no i jak to działa :) - warte grzechu?

Ryzu
14-07-2009, 00:34
No to lipa, ale znalazłem jeszcze coś takiego http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=65519 jutro lub koło czwartku zaglądne do swojego i dam znać co wyszło