PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kontrolka oleju - a jego ilosc



pogo84
29-06-2009, 14:58
Tak jak w temacie, czy mondo pokaze zamała ilosc oleju ? (zapali sie kontrolka?)

Wymiane oleju chce zrobic w tym tygodniu i mam z tym niemala zagadke :/ :wall: samochod byl z belgii tam mial lane 5w30 jakies - syntetyk, ja rok temu zalalem fordowski 5w30 formula E (pol syntetyk ?:x ) i teraz po roku juz 2 raz jestem zmuszony dolac troche oleju po 8 tysiacach okolo 300ml no i teraz troche trzeba bedzie :/ (wymieniac bede na 5w30 formula F ) cos czuje ze beda jakies jaja. Do tego pod obudowa filttra powietrza patrzac w glab w takim kwadraciuku jakby zbiera sie jakis oleisty plyn (zabarwienie oleju) co juz siada znowu ...? nalatane niby 138k km

Netoper
29-06-2009, 15:33
Nie pokaże, chyba że jest go tak mało że zapali się kontrolka od ciśnienia.

Tomlewis
29-06-2009, 16:31
jestem zmuszony dolac troche oleju po 8 tysiacach okolo 300ml
to nie jest tak dużo wszystko zależy od stylu jazdy jak mocno kręcisz motor to spali więcej oleju

pogo84
29-06-2009, 16:43
hmmm czasem lubie sobie poszalec ;) :metal2: oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku, zaplonu jescze nie odcielo nigdy ;) mam nadzieje ze po wymianie oleju cudow nie bedzie...

A co do tego wycieku ma ktos jakies pomysly co to moze byc w tamtych okolicach ?

daniellomasa
29-06-2009, 18:11
Do tego pod obudowa filttra powietrza patrzac w glab w takim kwadraciuku jakby zbiera sie jakis oleisty plyn (zabarwienie oleju) co juz siada znowu ...? nalatane niby 138k km

proponował bym temu się przyjrzeć lepiej
chć by przy wymianie oleju (sugestia )
może da się lepiej zobaczyć z jakiego elementu sączy zbiera się oleisty płyn
szkoda oleju a może wystarczy coś dokręcić



czasem lubie sobie poszalec wink oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku,
jak każdy z nas :)) :nono:

radeq
29-06-2009, 18:28
nie wiem jak mk3 ale w dwojeczce/jedyneczce, do filtra powietrza leci odma, jak stamtad Ci wali olejem, to musi miec dobre przedmuchy chyba na pierscionkach... odma moze byc delikatnie zaolejona, ale bez przesady...

pogo84
29-06-2009, 20:39
hmmm ta odma co łączy filtr z "czymś" jest sucha ;)

CzarekJ
29-06-2009, 21:53
Tak jak w temacie, czy mondo pokaze zamała ilosc oleju ? (zapali sie kontrolka?)


Netoper Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie pokaże, chyba że jest go tak mało że zapali się kontrolka od ciśnienia.

Wcale nie musi go być "aż tak mało".....przy zbyt niskim stanie (ok minimum) olej potrafi odpłynąć z pod smoka przy gwałtownym hamowaniu lub szybkim pokonywaniu zakrętów (np na rondzie) i wtedy kontrolka ciśnienia sie zapali i słychac niemiłe dla ucha odgłosy klekocącego silnika :)