PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Co powinienem zrobić po wymianie lambdy?



Profesor
29-06-2009, 20:45
Witam wszystkich forumowiczów.Wymieniłem lambdę ,tą przy grodzi.Poprzednia była martwa.Po wymianie odłączyłem akumulator na ok.30 minut.Podłączyłem go ponownie, zrobiłem adaptację( na benzynie)pojeździłem ok.30km.Efekty :znacznie lepiej się zbiera,nie szarpie,niestety wzrosło spalanie gazu.Poprzednio palił ok.12 litrów teraz17.Sekwencja Omegas, lambda oryginał używka.Czy zrobiłem coś źle, a może coś przegapiłem?Proszę o porady. :pad: :pad: :pad:

maniek_
29-06-2009, 21:27
Musisz pojechać na ponowną kalibrację instalacji do jakiegoś gazownika

MKIII-V6
29-06-2009, 21:45
Musisz pojechać na ponowną kalibrację instalacji do jakiegoś gazownika
Zgadzam się z mańkiem.Najlepiej do takiego co się na tym zna.Powinno to radykalnie obniżyc zużycie gazu.

Netoper
29-06-2009, 22:20
Z omegas to już zwykły gaziarz sobie nie poradzi, musi to być ludź co zna tę instalkę.
Jak masz fejsa to można samemu pokombinować obniżając całość map np o 2 punkty. Bo kombinując z pojedyńczymi celami można niezlego balaganu narobić.
Nam z Lyssym udało się zejść z 17 do 15, strojenie było podczas jazdy bo autokalibracja stacjonarna to się psu na budę nadaje.

Profesor
01-07-2009, 22:38
Dziękuję za pomoc.Będę musiał odwiedzić firmę Stefanowski w Łodzi.

Netoper
01-07-2009, 22:47
Będę musiał odwiedzić firmę
Zobacz i inne warsztaty bo gazowniki tak zajęci że ciężko termin dostać.
http://www.landi.pl/lista-warsztatow

A najlepiej tego typu instalki na hamowni ustawić, a w najgorszym razie podczas jazdy ale to z godzinkę trza poświęcić.
Jak będzie Ci chciał kalibrować na stojącym aucie to patrz na łapy żeby całą mapę równo zjechał.
I nie daj mu autokalibracji na stojącym zrobić, bo to porażka wyjdzie.

Profesor
02-07-2009, 00:08
Dzięki Netoper za pomoc.Do w.w. firmy mam zaufanie, tam instalkę montowałem ,tam ją serwisuje.Bez problemów zrobiłem na gazie 178tyś km.Myślę,że da się umówić na jakiś rozsądny termin.Przy okazji złożę rewizytę szwagrom.Pozdro.[/list]

Netoper
02-07-2009, 09:46
Do w.w. firmy mam zaufanie
Na liście autoryzowanych są więc wiedzą jak tę instalkę potraktować, aby tylko rozsądny termin mieli.

0kosa0
03-07-2009, 04:04
Witam. Nie chcialem zakladac nowego watku i nie znalazlem bardziej podobnego. Szykuje mi sie wymiana sond. Przednia nie bedzie rpbolemu ale czy jest jakis sposob na wymiane tylnej tej przy grodzi?? Bo dostep do niej jest tragiczny. Pozdrawiam

Profesor
03-07-2009, 13:41
Witam.Wymiana tej sondy przy grodzi ,to naprawdę nic strasznego.Silnik musi byc zimny.Klucz chyba 22 powinien byc możliwie krótki.O ile silnik jest zimny zajmie to max 10 minut.Ręka naprawdę się zmieści.Pozdro.

Dodano po 6 min.:

Witam.Wymiana tej sondy to nic trudnego.Silnik musi być zimny.Oczywiście potrzebny jest kanał lub podnośnik.Klucz 22 możliwie krótki.Przy zimnym silniku ręka naprawdę się zmieści.Zajmie ci ,to max 10 minut.Pozdro. :banan: :car: Po wymianie nie zapomnij o resecie i adaptacji.

0kosa0
03-07-2009, 21:48
Dziekuje za odpowiedz. Tak pamietqam o resecie bo zrobie to komputerem. A adaptacja ile potrzebuje km??

0kosa0
12-07-2009, 08:23
Witam. Probowalem na wiele sposobow i nie moglem w zaden sposob wsadzic tam reki...:( A od gory nie da rade jak zdejme cewke??

Profesor
12-07-2009, 09:22
Witam wszystkich.Cewki nie demontowałem tak ,że nie wiem czy z góry będzie dostęp.Może ktoś o szczuplejszych dłoniach ci pomoże.Ja naprawdę zrobiłem ,to bez problemu.Sam byłem zaskoczony,że poszło to tak szybko.Bardziej kłopotliwe było zapięcie wtyczki od sondy.Pozdrawiam. :bud: :bud: :bud:

0kosa0
13-07-2009, 01:13
Sprobuje gora to zrobic bo od dolu nie dam rade w zaden sposob.