PDA

Zobacz pełną wersję : [Tuning]Czyszczenie filtra stożkowego



basil
30-06-2009, 11:13
No właśnie - Jak go czyścić i dbać w eksploatacji ( olejek)? Chodzi o stożek K&N
Może ktoś krok po kroku napisze ? byłbym bardzo wdzięczny :)

radeq
30-06-2009, 12:16
albo kupujesz zestaw do czyszczenia pianka + olejek, albo sam olejek a filterek myjesz pod woda z mydelkiem...

lukauc
30-06-2009, 12:20
właściwie ze stożkiem jest tak samo jak z wkładką http://www.knfilters.com/cleaning.htm
tylko wydaje mi się że lepszy będzie zestaw z olejkiem w spreju
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=99-5000
niby k&n twierdzi że filtr wytrzymuje 1,000,000 mil ale zastrzega że nie należy go czyścić więcej niż 25 razy jak jest brudny to na pewno nie zaszkodzi wyczyszczenie, chyba że zamierzasz zrobić te milion mil 8O

Parker
30-06-2009, 13:35
Ja bym uważał z tymi sportowymi filtrami bo w USA od jakiegoś czasu toczy się dyskusja na ich temat i potrafią przepuszczać spore zanieczyszczenia....
A im brudniejszy jest ten filtr to lepiej działa :-) I faktycznie jak się spojrzy pod światło to filtr ten ma spore prześwity .....

KarolRS
30-06-2009, 13:51
ja swojego K&N'a czyściłem tak:

- zabierałem się za to tydzień, podchodziłem ze srubokrętem, wykręcałem go. następnie nioslem do łazienki, kąpałem w umywalce w wodzie z mydłem, późńiej suszyłem, a na końcu wlewałem na niego oliwkę dla dzieci "bambino". wracałem go przykręcić i była gitara. Na koniec dostawałem opierdziel od mamy za syf w łazience;)

GrekuPL
30-06-2009, 14:58
Na koniec dostawałem opierdziel od mamy za syf w łazience;)
bezcenne :los: od wczoraj mam to samo jak listonosz przyniósł dokładkę RS-a do domu :))

Dodano po 49 sek.:

aha basil...zapomniałem...użyj szukajki :los2: tu masz mój temat :bigok:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=63404

snale
30-06-2009, 18:17
Ja w swoim RSie stosowałem ten środek:

http://moto.allegro.pl/item630075770_zestaw_do_czyszczenia_filtrow_kn_zob acz.html

Wyjmujesz stożek,niesiesz go pod kran z wodą ale nie może być za ciepła i co najważniejsze wodę musisz wlewać od środka, NIGDY DO ŚRODKA

Potem pryskasz 1 z tych środków, nie pamiętam którym, ale jest o opisane, potem płuczesz i na końcu po wyschnięciu pryskasz tym olejem nawilżającym, ale tylko z zewnątrz.

P.S. Jak brzmi fałka na tym stożku?

basil
30-06-2009, 21:11
kąpałem w umywalce w wodzie

zanurzałeś całkowicie w wodzie??

- zabierałem się za to tydzień,
Strategiczne podejście , też mam podobny czas :)

aha basil...zapomniałem...użyj szukajki szczerbatylos tu masz mój temat Bigok
używałem ale klepałem inne słowa kluczowe i twój temat nie wyskoczył :los:
A tak na marginesie - masz ten olejek K&N? Poratował byś kolegę :)


wodę musisz wlewać od środka, NIGDY DO ŚRODKA


Znaczy stożek w deklem do dołu i leję jak do szklanki ?
A jak wyczyścić zewnętrzną stronę stożka skoro woda ma być lana od wewnątrz?


P.S. Jak brzmi fałka na tym stożku?
Nie wiem :) tzn wiem jak tunera brzmi

Grzesio
01-07-2009, 07:51
Basil kup płyn do mycia stożków i oliwke do naolejenia. Myjesz go od środka!!!!! na zewnątrz. W rzadnym wypadku na odwrót bo syf przepychasz do wewnątrz. Na koniec po wyschnięciu oliwisz dosyć konkretnie i czekasz aż ścieknie. Dopiero zakładasz stożek :)

GrekuPL
01-07-2009, 08:43
masz ten olejek K&N? Poratował byś kolegę
jeszcze nie kupowałem :los2: ale już się przymierzam kolejny tydzień :))

GrekuPL
05-07-2009, 18:01
jeszcze nie kupowałem szczerbatylos ale już się przymierzam kolejny tydzień Laughing
kupiłem Piotrek :bigok: na giełdzie samochodowej i dałem 75zł :beer: dziś czyszczę stożek i spryskam go i zakładam max jutro jak pogoda dopiszę :hehe:

aha...ludziska ? pytanko...najpierw lać tym płynem a później pod wodę czy najpierw namoczyć, później płyn, i spłukać, wysuszyć i olej ? :hmm:

Grzesio
05-07-2009, 19:48
Najpierw płyn puźniej płukanie. Tylko od środka na zewnątrz!!!!

GrekuPL
05-07-2009, 19:58
Najpierw płyn puźniej płukanie. Tylko od środka na zewnątrz!!!!
tak jest mistrzu :bigok: :beer: dużo tego płyna walić ?? dużo oleja dać ?? :hmm:

Grzesio
05-07-2009, 20:16
no tak solidnie gho zlej. Pozostaw na 15 min i spłucz. Jak wyschnie to olejkiem nasącz tak żeby ściekał.

GrekuPL
05-07-2009, 20:20
stożek już wymyty...suszy się w oknie i gdzieś za 1h osikam go tym olejkiem :los:
rozumiem, że od środka też walić olej ?? :hmm: ??

Grzesio
06-07-2009, 06:28
Nie nie koniecznie :) przesiąknie bez problemu.

GrekuPL
06-07-2009, 09:24
już po psikany olejkiem z K&N-a :los: i stożek nabrał różowego koloru :)) :)) dziś po południu montaż nastąpi :bigok:

basil
06-07-2009, 09:31
A ja już założyłem :fan:
Dźwięk powala na nogi , a jak się 2 doloty otworzą to.... poezja dla Ucha.

Trzeba będzie jakieś foty porobić :)