PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Filtr EGR-u



Kamil_ck
01-07-2009, 21:25
Moi drodzy czy ten filterek, czy raczej jakiś zaworek da się jakoś wyczyścić? Czy w ogóle jest on rozbieralny i czy jego czyszczenie coś da? EGR mam zaślepiony a nadal kopci i szukam przyczyny :zly:
Z Góry dzięki za odpowiedzi :beer:
http://img18.imageshack.us/img18/5157/20090701466.jpg (http://img18.imageshack.us/i/20090701466.jpg/)

Netoper
01-07-2009, 22:19
Proszę fotkę zmniejszyć do dopuszczalnego rozmiaru
"20. Użytkownik ma prawo do zamieszczania plików graficznych, lub odnośników do tych plików o rozmiarach nie przekraczających wartości 640x480 pikseli. Nie zastosowanie się do tego warunku może skutkować usunięciem postu przez osoby funkcyjne."

Mrozu
01-07-2009, 22:49
A gdzie zaślepiłeś, bo też bym chciał u siebie, ale nie wiem gdzie.

Kamil_ck
01-07-2009, 23:03
Wybacz już poprawiłem z pośpiechu zapomniałem zdjęcia zmniejszyć

zaślepiłem podkłądką blaszaną przy kolektorze i mechanik zaślepił takim pełnym prętem ten kumowy wężyk który idzie od niego
Jeśli nie będziesz wiedział co i jak jeszcze to napisz na pw zrobie zdjęcie jutro gdzie mam zaślepione i Ci wyśle
Pozdrawiam

ryszinho
02-07-2009, 02:06
Moi drodzy czy ten filterek, czy raczej jakiś zaworek da się jakoś wyczyścić? Czy w ogóle jest on rozbieralny i czy jego czyszczenie coś da? EGR mam zaślepiony a nadal kopci i szukam przyczyny :zly:
Z Góry dzięki za odpowiedzi :beer:
http://img18.imageshack.us/img18/5157/20090701466.jpg (http://img18.imageshack.us/i/20090701466.jpg/)

Jestem w stanei opisac Tobie budowę tego ustrojstwa w każdym szczególe :bigok:

Rozbieranie zaczynasz od odkręcenia go. Trzeba zdjąć ta plastykową, okrągłą pokrywkę od góry, co ma pare pionowych nacięć po obwodzie (6 "łapek"). Masz wtedy wnetrzności CVT na wierzchu. Nastepnie na zdemontowanej części masz kawałek gabki, pod nią jest gesta gąbka.

Żeby dalej go rozebrac musisz wyciągnąć styki ze złącza 2pin, czyli musisz wyciagnąć jakimiś szczypcami te dwie wąskie blaszki które robią jako styki. Jak to zrobisz musisz wyjąć blache mocującą cewkę. Jest to kawałek blachy zagięty w U i nałożony na cewke od góry. Ma ząbki czy jak to nazwac haczyki przez co trzyma sie mocno w obudowie CVT. Troche cięzko wychodzi, bez pogięcia sie nei obędzie, wcześniej musisz odgiąć 2 malutkie balskzi przy stalowej grubościennej rurce ba środku (te blaskzi to część tego U).

Wted masz już cewkę na wierzchu. Mozesz ja swobodnie wyjąć. Pod spodem będzie metalowy talerzyk. Tyle.


Mam do Ciebie prosbę: będzie tam dioda wlutowana pomiędzy styki cewki. Mógłbys zrobic foto jak jest wlutowana albo opisac jakoś to? Potzrebowałbym tez oznaczenia tej diody bo moja sie spaliła z mojej winy....

Pozdro

Jak cos niejasne pytaj :beer:

BS
02-07-2009, 08:19
Jak zaślepiony egr i dalej kopci to ten zawór możesz sobie odpuścić jak dla mnie- on steruje tylko i wyłącznie egr'em... kopcenie to raczej nieszczelny dolot :satan: ... sprawdź BARDZO DOKŁADNIE szczelność intercoolera i wszystkich połączeń dolotu ... a na koniec sprawdź czy Ci zwyczajnie wtryski nie leją już :metal:

Kamil_ck
02-07-2009, 12:15
wtryski będą sprawdzane za tydzień w sumei to juz wszystko sprawdze przy okazji kompreche od nowa komap podepne chodz on i tak nic nie pokaże:)

ryszinho będę może go rozbierał w sobote jak znajde chwile czasu to porobie zdjęcia i przy okazji jakieś opisy

A jeszcze kilka pytań mam. Jak EGR zaślepiony to mogę jeździć bez tego zaworku? nic się nie stanie? jak by tak było to mógłbym go sobie na spokojnie rozbierać nawet gdy samochód potrzebny do jazdy.
I jeszcze jedno jak sprawdzić dokładnie IC? Już nie raz go wykręcałem i nie był pęknięty nigdzie ani nie leje, nie ma wycieków oleju z niego itd.

Tomasz
02-07-2009, 13:03
Chyba bez tego nie da się jeździć ponieważ pod jest również podpięte serwo.

BS
02-07-2009, 13:54
Chyba bez tego nie da się jeździć ponieważ pod jest również podpięte serwo.

da się... wszystko działa jak należy...
CVT steruje TYLKO i wyłącznie egr'em...

Kamil_ck
02-07-2009, 17:09
jednak najpierw chyba zacznę szukać nieszczelności.
Dodam jeszcze to że kiedyś nie kopcił ale nie było czym jechać. wymieniłem membramki w boosterze ustawiłem go i od tamtej pory jedzie w miare chodz do ideału i tak mu daleko. Jak się booster ustawi tak ze jedzie się jak by na żółwiu to nie kopci czasem przy zapaleniu jak zimny jest ale to podobno normalne

ryszinho
02-07-2009, 18:19
Chyba bez tego nie da się jeździć ponieważ pod jest również podpięte serwo.

da się... wszystko działa jak należy...
CVT steruje TYLKO i wyłącznie egr'em...


Bez zaworu CVT można jeździc ale dobrze by było zaslepić wężyk zasilający bo przez to ucieka podcisnienie i np. sterowanie nawiewem nie działa.

BS
02-07-2009, 22:57
no tak tak...

ryszinho
10-07-2009, 03:34
ryszinho będę może go rozbierał w sobote jak znajde chwile czasu to porobie zdjęcia i przy okazji jakieś opisy

Dałeś radę w tą sobotę? :beer:

Kamil_ck
10-07-2009, 12:27
nie, jak narazie nie tykam tego. Na dzisiejszą chwile mam dosyć widoku mondka z podniesioną maską:P
Musi mnie natchnienie złapać.
Jak rozbiorę to podeślę CI fotki ale nie wiem kiedy to nastpi.
Pozdrawiam

ryszinho
10-07-2009, 15:36
Spoko :fan: