PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio]pochwale sie i ja



mikawajos
02-07-2009, 15:23
:)
teraz ja!
Uniden 520XL i Sirio ML 145 - nie mam porównania do innych fakt - ale jak dla mnie działanie gitara!! :metal2:
jeszcze tylko gdzieś sprytnie zamontować i wsio!

Pozdro, szerokości i do usłyszenia na trasie!
kozi

MacieqZST
02-07-2009, 17:12
Będzie pan zadowolony :metal2:

kreeecik
02-07-2009, 20:38
:)

jeszcze tylko gdzieś sprytnie zamontować i wsio!


Proponuję dom, zobaczą że masz na dachu miejsce na wkręcenie anteny, wiadomo nikt po mieście z radiem nie chodzi i ...

mikawajos
02-07-2009, 22:13
tak zem se myslal coby to zamontowac w doma z balkonu.ciekawe jak dlugo by koncowka wytrzymala?

kreeecik
03-07-2009, 21:04
heh źle mnie zrozumiałeś, chodziło i o zabieranie CB ze sobą na noc, a tak to między tunel a fotel pasozyta.

Malar
04-07-2009, 14:35
A ja Unidenem bym się nie chwalił, z tego co wiem policja konfiskuje Unideny z powodu takiego, że nie mają dopuszczenia do stosowania w POLSCE jako radio CB

robroy67
04-07-2009, 14:49
A ja Unidenem bym się nie chwalił, z tego co wiem policja konfiskuje Unideny z powodu takiego, że nie mają dopuszczenia do stosowania w POLSCE jako radio CB
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead24&news_cat_id=368&news_id=1098&layout=9&page=text

Radzę tu poczytać ;) ..poza tym,że używanie nie jest zabronione ( jedynie sprzedaż ) ustawodawca nie określił nawet kary jaka miałaby być ewentualnie nałożona na posiadacza takiego sprzętu ;)

Malar
04-07-2009, 15:05
To czemu Unideny nie mają Homologacji co wiąze się z tym że policja konfiskuje je.
Wiem sam miałem takie doświadczenie.

robroy67
04-07-2009, 15:07
To czemu Unideny nie mają Homologacji co wiąze się z tym że policja konfiskuje je.
Wiem sam miałem takie doświadczenie.

CZytałeś linka?Jest wyraźnie napisane,żę zostały wycofane z obrotu i kara grozi jedynie sprzedającym,nie użytkownikom!!!Ci tu jest dla Ciebie niejasne??

mad
04-07-2009, 15:29
malar policja zabrała Tobie Unidena??

Malar
05-07-2009, 19:17
tak mi na podstawie takiej że nie ma dopuszczenia do użytkowania na terenie RP i nie posiada homologacji.
Dodam że od długiego czasu używam Presidenta i miałem ze trzy kontrole i żaden się nie czepia Presidenta..

kreeecik
05-07-2009, 21:02
to jeśłi wsadzisz kxenony do samochodu to też mogą ci zabrać radio bo nie posiadasz homologacji na zestaw świateł z palnikami.
Pokwitowanie dostałeś, czy tylko z ręki do ręki było? Swoją drogą to ciekawe czemu telefonów komorkowych nie sprawdzają.

Malar
06-07-2009, 23:18
oczywiscie dostałem pokwitowanie

mikawajos
09-07-2009, 12:16
nie no SiBi to jednak gites sprawa, choć w miastach że się tak wyraże - mięsa lata w powietrzu jak w mięsnym :)
tyle ze mam problem z antena - Sirio ml145 ma jakies kabel 3.6m dlugi.
antene chcialbym stawiac w swoim kombiaczu z tylu coby latwo mozna ja bylo schowac do srodka.
no i kabel jakos wydaje sie przykrótkawy :(
dziś znowu bede kombinował - ale chyba chwilowo zostaje mi miejsce pomiędzy tunelem a fotelem pasożyta, z tym że osobne 12V muszę skombinować - skąd polecacie wyciągnąć w mdo mk3?

pozdro!
kozi

hercin
09-07-2009, 13:12
Niedawno sobie też sprawiłem takie radyjko :metal2:
Jak dla mnie mega sprawa jeżeli chodzi o miśki na trasie :terefere:

Narazie jest miedzy tunelem a fotelem pasażera, na noc przykrywam dyskretnie i nie widać :jezor:

Docelowe miejsce to schowek kierowcy :satan:

Co do konfiskaty przez policje , to wydaje mi sie że nawet gdyby mieli sie doczepić to tylko w momencie zatrzymania za złamanie przepisów drogowych :bud: A jak mają to zrobić skoro doskonale wiem gdzie chłopaki stoją :fan:

fxxx
09-07-2009, 16:57
nie no SiBi to jednak gites sprawa, choć w miastach że się tak wyraże - mięsa lata w powietrzu jak w mięsnym :)
tyle ze mam problem z antena - Sirio ml145 ma jakies kabel 3.6m dlugi.
antene chcialbym stawiac w swoim kombiaczu z tylu coby latwo mozna ja bylo schowac do srodka.
no i kabel jakos wydaje sie przykrótkawy :(
dziś znowu bede kombinował - ale chyba chwilowo zostaje mi miejsce pomiędzy tunelem a fotelem pasożyta, z tym że osobne 12V muszę skombinować - skąd polecacie wyciągnąć w mdo mk3?

pozdro!
kozi

przedluzke kabla do anteny to sie liczy tak: k * 5,5 (dlugosc polowki fali) * 0,66 (wspolczynnik skrocenia) czyli naktrotsza dobra ma 3,64 m (tyle samo ile kabel do mlki). oczywiscie znalazlem to po tym jak kupilem juz 2,75 m (wstydze sie za siebie, w koncu elektronik jestem i zapomnialem wsio).

To chodzi o warunki idealne kabla, a kabel ma znaczenie jak antena jest zla, czego o mlce nie mozna powiedziec-wiec swr i tak stoi rowno 1,1-1,05-1,1. mnie za kabel pieknie skroili bo po 5 zl placilem ale jest naprawde porzadny, beczka 5 zl, koncowki po 5 zl, do zalozenia koncowek jest potrzebna lutownica.

@ hercin

policja moze CIe zatrzymac na rutynowa kontrole rowniez.

hercin
10-07-2009, 09:05
policja moze CIe zatrzymac na rutynowa kontrole rowniez.

Zgadza się, ale w mojej karierze jeszcze sie nie zdażyło :metal2:

regis110
21-07-2009, 15:04
Zgadza się, ale w mojej karierze jeszcze sie nie zdażyło :metal2:

To albo mało jeździsz, albo masz dużego fuksa :metal2: