PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Brak siły na gazie



makada
07-07-2009, 16:22
Panowie mam takie pytanie. Odpalam auto po nocy, chodzi chwilę na PB przełączam na gaz i kłopot strasznie muli i nie chce jechać jak przełącze na PB to ok jak spowrotem na gaz to samo. Mam na to dwa sposoby pierwszy to powolutku dodawać gazu i jechać ,a drugi to wyłączyć silnik i zapalić spowrotem i jest ok. Jak myślicie co może siadać? Parownik czy może coś innego? Acha gaz II generacij na parowniku zrobione jakieś 10000 km. MK I 1,8 z 93 roku.

Netoper
07-07-2009, 18:45
Po 10 tyś to parowniki nie siadają,
Wymień filtr i na regulację podjedź.
A jak to jest nowa instalka to patrząc na przebieg na gwarancji powinna być więc może uderz do warsztatu gdzie montowałeś.

Uzupełnij w profilu czy w podpisie jaki masz silnik, łatwiej będzie porad udzielać i nie będziesz musiał w każdym poście tego podawać, żebyśmy wiedzieli o czym piszemy.

makada
08-07-2009, 09:45
Ok braki uzupełniam. A co do przebiegu to mi się pomyliło miało być 100000 km (zabrakło 1 zera)

Misiek_WR
09-07-2009, 00:07
A kolego czy ty masz taki sprzęt zmyślny jak silnik krokowy na przewodzie doprowadzającym gaz, czy masz zwykłą śrubkę

makada
09-07-2009, 09:54
Mam takie coś jak silnik krokowy.

tattooator
09-07-2009, 20:18
Sprawdź czy Ci się w parowniku nie zebrała substancja olejo-podobna. Powinna być na dole parownika śruba do spustu tego syfu.

komandir
09-07-2009, 20:35
Pewnie już parownik siada :( Po tym przebiegu już prawdopodobne a jeśli nigdy mazutu nie spuszczałeś lub filterka nie zmieniałeś to wielce prawdopodobne :(

Netoper
09-07-2009, 21:27
100tyś to górna granica dobrze traktowanego parownika, więc możliwe że w niebyt odszedł, trzeba zobaczyć czy da radę kuchenkę jeszcze wyregulować, jak nie - to parownik do wymiany czy regeneracji.

Misiek_WR
09-07-2009, 21:27
Mam takie coś jak silnik krokowy.

No ja miałem taki przypadek że mi się on posypał. Ale jak koledzy mówią trzeba by ten syf najpierw spuścić i filierek.

makada
09-07-2009, 22:34
Mazut spuszczany i filterek też był wymieniany kilka razy. Także pewnie parownik siada.A kolego dlaczego pytałeś o ten silnik krokowy? Może jego trzeba przeczyścić?

Misiek_WR
09-07-2009, 22:47
Tzn ja swojego nie czyściłem, bo nie było sensu bo się na dobre zepsuł. Proste sprawdzenie to wyjąć go podłączyć wtyczkę, węża na którym się znajduję połączyć jakoś żeby gaz do silnik dostawał. Ja to zrobiłem przez kawałek plastyku i na opaski zaciskowe. I jak włączysz silnik to ten silniczek w miarę dodawania gazu powinien się chyba wysuwać. Nie pamiętam tego na 100% ale wiem że jak dodasz gwałtownie gazu to nie powinien się zaciąć tylko iść płynnie:)

LaBobas
10-07-2009, 14:25
Inaczej mozna zrobic,jak przekrecisz zaplon to z tego co pamietam on sie ustawia w jakies tam pozycji.U mnie tak bylo i...tutaj uwaga,rob najlepiej w dwie osoby bo ja sam robilem i sie tloczek wykrecil i sprezyna ,ktora tam jrest poleciala w sina dal.Na szczescie zlokalizowalem ja i zlozyle krokowca.
Co do parownika to sporo przelatane,trzeba by podlaczyc instalke i sprawdzic ustawienia,zwlaszcza na zimnym zobaczyc co sie dzieje,moze membrany juz sztywne i lipa na zimnym.A jaki komputerek jest w instalce?