PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana przednich głośnkow (mk1)



tomek
25-03-2005, 02:17
Witam, jestem tu nowy także witam wszystkich :) Jeżdże mondim mk1 1.8 benzynka glx. A teraz do rzeczy, czy przy wymianie przednich głośników można zdjąć tylko te osłony plastikowe (próbowałem ale coś niewychodziło) czy trzeba rozbierac całe drzwi (co mi nie jest na ręke zbytnio)?

Pozdrawiam, Tomek.

Golson
25-03-2005, 02:41
trzeba sciagac boczki tapicerki drzwi, ale nie jest to operacja trudna jakos szczegolnie, tym bardziej ze dostepny jest artykul http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=41&mode=thread&order=0&thold=0 dotyczacy drzwi tylnych, postepujac analogicznie dobierzesz sie takze do tych przednich. :beer: dla poprawy zdolnosci manualnych, krzyzak w reke i do boju :)

tomek
25-03-2005, 11:20
Dzięki, w takim razie będe walczył :dres:

vMZe
25-03-2005, 11:29
Pochwal się na co wymieniasz??
vMZe

tomek
25-03-2005, 11:46
Na nic nadzwyczajnego Pyle - PLX 572, coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45268641
Ale zawsze lepsze niż te padaki co mam teraz :down:

vMZe
25-03-2005, 11:49
A może pokusić się o wymianę na 16 cm z przejściówką? Klubowicze twierdzą, że się zmieszczą. A wybór i jakość zdecydowanie lepsza.
vMZe

tomek
25-03-2005, 11:55
Zgadza się, ale te głośniczki po prostu dostałem za free od brata bo wymieniał u siebie. Za jakiś czas i tak pewnie wsadzę już coś konkretnego, tylko na razie mam inne wydatki :( Więc to na razie powinno wystarczyc.

BODOwy
25-03-2005, 15:47
Witam,
To mój pierwszy post :) - jestm mondeową lamą - jednak mam nadzieję że mnie "przygarniecie" :).
Podłączam sie do tego topiku bo nie chce śmiecić, ale do rzeczy:

- jaki jest wymiar głośnikow "drzwiowych" z przodu/tyłu ??

Z góry dzięki za pomoc

tomek
25-03-2005, 16:04
Zarówno z przodu jak i z tyłu są to głośniki 5x7" ale niema problemu aby założyc przejściówkę na 16cm,

pozdrawiam, Tomek.

Michal
06-04-2005, 16:31
Cześć wszyskim !

W sumie to się przywitam bo jestem tu nowy !
Mondka mam od miesiąca czasu i chyba się zakochałem... :)

Też chodzi mi po głowie zakup głośników.
To znaczy jeszcze nie mam radia ale już czuje, że chciał bym coś fajnego na przód. Głośniki z tyłu oszczędze a z czasem może zamienie je na BOSCHMANA 5x7.

Jednak na przód chciałem wrzucić coś dużego.
I tu moje pytanie:

Zmieszczą się 160 mm czy 165 mm ? (na moje oko nie ma różnicy ale wolę się upewnić)

Czy zależy to tylko wyłącznie od wykonanej "podkładki"/"przejściówki" ??
I jeszcze jedno. Jaką głębokość maksymalnie mogą mieć takie głośniki by dało się spokojnie opuścić czybę a jednocześnie żeby dało się założyć poszycie drzwi ; -))

Po prostu nie wiem, które głośniki się zmieszczą na "ich wysokość"
Macie może jakieś doświadczenia z tym ?

Z tego co przeglądałem allegro to większość głośników, które by mnie interesowały mają głębokość w grancach 7-8 cm. Nie wiem czy to dużo czy mało bo nie mam zielonego pojęcia jaka jest głębokość fabrycznych głośników.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam Michał

PS. Srebrne Mondeo liftback 1.8 16V :)

Mirron
06-04-2005, 18:22
Zajrzyj TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=622) temat ostatnio przerabiałem :)


Zmieszczą się 160 mm czy 165 mm ? (na moje oko nie ma różnicy ale wolę się upewnić)

Czy zależy to tylko wyłącznie od wykonanej "podkładki"/"przejściówki" ??
I jeszcze jedno. Jaką głębokość maksymalnie mogą mieć takie głośniki by dało się spokojnie opuścić czybę a jednocześnie żeby dało się założyć poszycie drzwi ; -))


Zmieszczą się 16stki z powodzeniem tylko przejściówke trzeba zrobić odpowiednio szeroką tak żeby kosz głosnika miał oparcie na całym obwodzie. Fordowskie głośniczki są dość głębokie, ale nie umiem Ci na dzień dzisiejszy powiedzieć czy jest to 5 czy 10cm.. W sobote będę instaklował 16stki w panelu to moge odmierzyć jaka jest dokładnie max głębokość i jednocześnie jaka jest "wysokość" do maskownicy tapicerki od otworu na głosnik :)

Pozdrawiam

Michal
06-04-2005, 21:42
Nie wiem czy mierzenie coś da bo w sumie mój Mondek to MK2...

Jeżeli chodzi o przednie drzwi to podejrzewam, że wielkich różnic między Mk1 a Mk2 nie ma ale...

A jaka jest wysokość Twoich głośników i co to za marka/model ?
I jaka jest u Ciebie grubość tych paneli z mdf'u ?

Sam je robiłeś ?

Jak będziesz robił jakieś fotki to ja jeszcze za jakiś czas dorzuce swoje fotki i doświadczenia i zrobimy artykuł o głośnikach z przodu ; -) będzie komplet.

Najbardziej obwawiam się zrobienia tych przejściówek z płyty, najchętniej załatwił bym sobie gotowe ; -) bo się leniwy ostatnio zrobiłem.

Ggdzieś na allegro widziałem gotowe pierścienie pod głośnik 160 mm a ich wysokość to chyba 18 mm. W każdym bądź razie jak rozmontuje sam boczki drzwi to mi się przejaśni od razu i poradze sobie. A Ty jak będziesz już miał zamontowane głośniki z przodu to daj mi znać (pisałem, że leniwy ostatnio jestem)

Pozdrawiam, Michał

Mirron
07-04-2005, 10:38
A jaka jest wysokość Twoich głośników i co to za marka/model ?
I jaka jest u Ciebie grubość tych paneli z mdf'u ?

Sam je robiłeś ?


Moje mają 6,5cm - jest to zestaw GMS 960.
Panele rzeźbiłem sam z mdfu - 2x6mm - czyli całkowita grubość to 12mm


Najbardziej obwawiam się zrobienia tych przejściówek z płyty, najchętniej załatwił bym sobie gotowe ; -) bo się leniwy ostatnio zrobiłem

TUTAJ (http://www.vtronic.com.pl/product_info.php/cPath/30_90/products_id/886) są jakieś takie przejścióweczki, tyle że to plastik n i cena - 30zł chyba za sztuke. Moja rzeźba kosztowała mnie 10zł + wkład własny :) Daj maila na priv to coś Ci podeśle, bo w profilu nie widze.

Pozdrawiam

Domin
07-04-2005, 12:13
Cześć wszyskim !
Z tego co przeglądałem allegro to większość głośników, które by mnie interesowały mają głębokość w grancach 7-8 cm. Nie wiem czy to dużo czy mało bo nie mam zielonego pojęcia jaka jest głębokość fabrycznych głośników.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam Michał

PS. Srebrne Mondeo liftback 1.8 16V :)
Fabryczne głośniki do MK I mają 6cm grubości,a miejsca w drzwiach jest dość dużo,tak że myślę iż głośniki 7-8 cm powinny wejść bez problemu,a jeśli zmienisz na 16cm z przejściówkami to wtedy już na pewno się zmieszczą
Pozdr.Dominik

Michal
07-04-2005, 12:56
Dzięki za info !

uuuuu..... 30 zł ? jeżeli za sztukę to wymiekam, wolę zrobić sam te przejściówki a zaoszczędzoną kasę albo przepalić Pb98 albo dorzucić do lepszych głośników :)

Mirron - dzięki i czekam na fotki

Michał

MASTA
24-02-2006, 03:50
to forum jest najlepsze, zawsze znajdę to, czego szukam

WojtasS
24-02-2006, 08:15
witam a ja zamontowalem do przednich drzwi 6x9 Mac Audio Mac Dynamic 69.3. Wmoich drzwiach max glebokosc glosnikow bez zadnych piersciei dystansowych to okolo 80mm


pzodrawiam :metal