PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiar głośników w drzwiach



jack
13-09-2005, 14:43
Nie mam ochoty przed zakupem dłubać, więc czy mógłby ktoś powiedzieć czy w tylnych drzwiach jest taki sam rozmiar montażowy głośników? Chcę zamontować opisane tu Lanzary http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=70&mode=&order=0&thold=0
Czy bedę potrzebował jakichś przejściówek?

W przyszłości być może będę chciał dokupić subwoofer. Czy można go podłączyć bez dodatkowego wzmacniacza, co jeszcze będzie potrzebne do jego montażu (bez wzmacniacza się da?). Gdzie go umieścić żeby był niewidoczny? Czy z bagażnika będzie grało OK, zwłaszcza dla siedzących z przodu? Słyszałem coś o sobwooferach "Free Air". Czy musiałbym bym coś dziurawić dla ich zamontowania?

Graluu
13-09-2005, 14:52
Nie mam ochoty przed zakupem dłubać, więc czy mógłby ktoś powiedzieć czy w tylnych drzwiach jest taki sam rozmiar montażowy głośników?

u mnie i z przodu i z tyłu były takie same gniazda i nawet założyłem tam takie same głośniki - 5x7 tyle że Pyle

m3hoo
13-09-2005, 15:05
Jeśli chodzi o subwoofer, z pewnością z bagażnika będzie go słychać, gdyż są to niskie czętotliwości i dużo łatwiej przenikną przez półkę (z tego co widzę masz HB). Napewno będzie go również czuć (szczególnie w okolicy kręgosłupa :hehe: ).
Jeśli chodzi o podłączenie go bez wykorzystania wzmacniacza, zależeć to będzie od tego jakie będzie radio (jaka moc na końcówkach) i jakiej mocy będzie wymagał sub. Z pewnością dźwięk się będzie wydobywał, ale większość subwoofer'ów wymaga wzmacniacza (czy to w formie oddzielnego czy w formie wbudowanego (sub aktywny)). Wszystko zależy od mocy i efektu jaki chcesz uzyskać.

jack
13-09-2005, 15:06
u mnie i z przodu i z tyłu były takie same gniazda i nawet założyłem tam takie same głośniki - 5x7 tyle że Pyle
Wolałem spytać, bo ta metalowa siatka maskująca głośniki jest dużo mniejsza z tyłu :), chyba że w Mk1 ma inaczej niż Mk2.

Graluu
13-09-2005, 15:09
Wolałem spytać, bo ta metalowa siatka maskująca głośniki jest dużo mniejsza z tyłu :), chyba że w Mk1 ma inaczej niż Mk2.

raczej nie powinna

jack
13-09-2005, 15:16
Jeśli chodzi o podłączenie go bez wykorzystania wzmacniacza, zależeć to będzie od tego jakie będzie radio (jaka moc na końcówkach) i jakiej mocy będzie wymagał sub. Z pewnością dźwięk się będzie wydobywał, ale większość subwoofer'ów wymaga wzmacniacza (czy to w formie oddzielnego czy w formie wbudowanego (sub aktywny)). Wszystko zależy od mocy i efektu jaki chcesz uzyskać.
OK, no to wsio jasne, a co jeszcze będzie potrzebne - kable to oczywiste.
Czy możecie coś z taniochy polecić? Nie mam wygórowanych wymagań. Po prostu jeżeli uznam że na tych Lanzarach jest za słaby bas chciałbym go delikatnie "podciągnąć". Aha, żeby wszystko było jasne to i nie słucham muzyki tak że szyby się trzęsą :)) .

Andy
13-09-2005, 15:20
Wolałem spytać, bo ta metalowa siatka maskująca głośniki jest dużo mniejsza z tyłu :), chyba że w Mk1 ma inaczej niż Mk2.
Jest tak samo.

Graluu
13-09-2005, 15:23
czyli wszystko jasne jeśli chodzi o dziury na głośniki

Lolo
13-09-2005, 21:41
OK, no to wsio jasne, a co jeszcze będzie potrzebne - kable to oczywiste.
Czy możecie coś z taniochy polecić? Nie mam wygórowanych wymagań. Po prostu jeżeli uznam że na tych Lanzarach jest za słaby bas chciałbym go delikatnie "podciągnąć". Aha, żeby wszystko było jasne to i nie słucham muzyki tak że szyby się trzęsą :)) .

No okabablowanie to podstawa. I pamietaj zeby kabel zasilajacy do wzmacniacza mial odpowiednia grubosc i bezpiecznik zaraz za aku. To juz nie przelewki. Te cuda potrzebuja dobrego zrodla pradu. Najtansze kable dostaniesz w sieci sklepow NORAUTO. Zapraszam na STRONE (http://www.norauto.pl/home.php). Znajdziesz tu informacje gdzie jest najblizszy sklep.

Pozdrawiam.