PDA

Zobacz pełną wersję : ceramiczne gniazda



bosman
13-09-2005, 14:49
czytałem coś o ceramicznych gniazdach zaworów, że podobno się wypalają od gazu bo jest wyższa teperatura spalania i że trzeba przy zakładaniu instalacji montować takie specjalne urządzenie wtryskujące olej na te gniazda żeby się nie wypalały. Może ktoś też coś o tym słyszał i wie w jakich silnikach to sie znajduje bo podobno nie we wszystkich.

RWalentynowicz
13-09-2005, 14:58
Ceramika jest używana w pisuarach, bidetach i innych sprzętach tego typu :satan:

Co do silników, to w 2.5 V6 duratec z MkII nie ma nic z tych rzeczy...

bosman
13-09-2005, 15:13
podobno tylko w zetekach to robili

MaciekG
13-09-2005, 15:19
Z tego co wiem, to niemetalowe gniazda zaworów występują w Zetecach od któregoś (1998?) roku. Mój gazownik twierdzi, że można to odróznić po kolorze pokrywy silnika - jak czarna to właśnie ten przypadek. I faktycznie zalecane jest dodatkowe smarowanie i dbanie o luzy zaworowe (niestety brak hydraulicznej regulacji).

A kolega RWalentynowicz niech nie będzie taki do przodu bo sam ma silnik w układzie narzędzia do przerzucania siana :terefere:
No to teraz się zacznie... :satan:

Jakub
14-09-2005, 11:53
A kolega RWalentynowicz niech nie będzie taki do przodu bo sam ma silnik w układzie narzędzia do przerzucania siana terefere

hihih doobre

Ceramike miały Focusy 1.6 zetec.

RWalentynowicz
14-09-2005, 12:17
(...)A kolega RWalentynowicz niech nie będzie taki do przodu bo sam ma silnik w układzie narzędzia do przerzucania siana(...)

Wiem o tym doskonale. Nie zmienia to faktu, że dzięki tej jednostce jestem w stanie się całkiem sprawnie przemieszczać, co jest nieosiągalnym ideałem dla posiadaczy MDO z silnikiem poniżej 2 litrów :ass: :terefere: :satan:

tokocz
14-09-2005, 12:23
O przepraszam. Nawet gdyby mi ktoś zabrał "pół silnika", to i tak mógłbym się "sprawnie przemieszczać". :satan:

kerid
14-09-2005, 15:42
Poczytaj tutaj Ceramika (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3879&highlight=ceramika&sid=0a32399332aad7f7c658831dc12e7745)
:metal :bigok:

piotrek75
01-10-2005, 13:56
A ja napiszę tak:
Wszyscy się mądrzą odnośnie; ceramika czy nie ceramika w gniazdach zaworów ale dokładnie tego nikt nie wie nawet niby magicy w serwisach nie są w stanie tego określić ja przy montażu gazu od razu zalożyłem system smarowania Flaszlub i mam spokojną glowę. Ponieważ nie mam ochoty w którymś momencie obudzić się z ręką w nocniku i kupować sobie nowej glowicy. A wy róbcie jak chcecie :metal :beer:

Tomex
03-10-2005, 09:15
(...)A kolega RWalentynowicz niech nie będzie taki do przodu bo sam ma silnik w układzie narzędzia do przerzucania siana(...)

Wiem o tym doskonale. Nie zmienia to faktu, że dzięki tej jednostce jestem w stanie się całkiem sprawnie przemieszczać, co jest nieosiągalnym ideałem dla posiadaczy MDO z silnikiem poniżej 2 litrów :ass: :terefere: :satan:

Zapomniałeś doprecyzować: przemieszczać pomiędzy warsztatami. :) :terefere:

RWalentynowicz
03-10-2005, 09:42
A ja napiszę tak:
Wszyscy się mądrzą odnośnie; ceramika czy nie ceramika w gniazdach zaworów ale dokładnie tego nikt nie wie nawet niby magicy w serwisach nie są w stanie tego określić ja przy montażu gazu od razu zalożyłem system smarowania Flaszlub i mam spokojną glowę. Ponieważ nie mam ochoty w którymś momencie obudzić się z ręką w nocniku i kupować sobie nowej glowicy. A wy róbcie jak chcecie :metal :beer:

Tak się składa, że miesiąc temu mój silnik był "w śrubkach" i nie znaleziono tam ani grama ceramiki. Nic! Zero! Null! Więc nawet jeśli lubryfikacja działa (nikt tego jeszcze nie udowodnił, a jestem skłonny twierdzić, że to naciąganie typu: magnetyzery), to źle zainwestowałeś swe ciężko zarobione pieniądze...

RWalentynowicz
03-10-2005, 09:45
Zapomniałeś doprecyzować: przemieszczać pomiędzy warsztatami. :) :terefere:

Nie ciągnij tego wątku, bo niemerytoryczne dowcipy, po uprzednim zadenuncjowaniu ich przez pewnych wrażliwych kolegów u odpowiednich władz, kierowane są bezpośrednio do zsypu.

Tomex
03-10-2005, 09:55
Zapomniałeś doprecyzować: przemieszczać pomiędzy warsztatami. :) :terefere:

Nie ciągnij tego wątku, bo niemerytoryczne dowcipy, po uprzednim zadenuncjowaniu ich przez pewnych wrażliwych kolegów u odpowiednich władz, kierowane są bezpośrednio do zsypu.

No dobra! :(

piotrek75
03-10-2005, 21:02
[quote

Tak się składa, że miesiąc temu mój silnik był "w śrubkach" i nie znaleziono tam ani grama ceramiki. Nic! Zero! Null! Więc nawet jeśli lubryfikacja działa (nikt tego jeszcze nie udowodnił, a jestem skłonny twierdzić, że to naciąganie typu: magnetyzery), to źle zainwestowałeś swe ciężko zarobione pieniądze...

Wszystko oki ale czy jesteś w stanie udowodnić , że mój np silnik jest taki sam i nie ma w nim grama ceramiki ??? bo jak narazie to nikt nie jest w stanie??

W serwisach chodzi pogloska że nie ma ich w tych MDO ktore szly do Polski a te na zachód mają.

I bądź tu czlowieku mądry 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Lowlander
03-10-2005, 22:08
[quote

Tak się składa, że miesiąc temu mój silnik był "w śrubkach" i nie znaleziono tam ani grama ceramiki. Nic! Zero! Null! Więc nawet jeśli lubryfikacja działa (nikt tego jeszcze nie udowodnił, a jestem skłonny twierdzić, że to naciąganie typu: magnetyzery), to źle zainwestowałeś swe ciężko zarobione pieniądze...

Wszystko oki ale czy jesteś w stanie udowodnić , że mój np silnik jest taki sam i nie ma w nim grama ceramiki ??? bo jak narazie to nikt nie jest w stanie??

W serwisach chodzi pogloska że nie ma ich w tych MDO ktore szly do Polski a te na zachód mają.

I bądź tu czlowieku mądry 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Sam jestem ciekawy. A pisałeś może do centrali Forda?

RWalentynowicz
03-10-2005, 22:55
Wszystko oki ale czy jesteś w stanie udowodnić , że mój np silnik jest taki sam i nie ma w nim grama ceramiki ??? bo jak narazie to nikt nie jest w stanie??

W serwisach chodzi pogloska że nie ma ich w tych MDO ktore szly do Polski a te na zachód mają.

I bądź tu czlowieku mądry 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Zaopatrz się w uszczelki góry, podjedź do mnie, zrzucimy głowicę i bedziesz miał dowód jak na dłoni. :) A co do ASO to ja bym zastosował metodę ograniczonego zaufania... :satan:

piotrek75
04-10-2005, 07:49
Zaopatrz się w uszczelki góry, podjedź do mnie, zrzucimy głowicę i bedziesz miał dowód jak na dłoni. :) A co do ASO to ja bym zastosował metodę ograniczonego zaufania... :satan:[/quote]

Wiesz czasmi się zastanawiam czy to nie byłby dobry i jedyny pomysł ktory mógłby to udowodnić raz na zawsze. :metal :metal :metal :beer: