PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Prośba o pomoc - cykanie pod kierownicą



maveric
20-07-2009, 21:30
koledzy mam taki problem w mondeo 1,6 zetec od jakiegoś czasu słysze cykanie pod kierownicą tzn poniżej gdzieś przy nogach kierowcy.Raz cyka raz nie,jade na urlop i nie chciał bym sie rozkraczyć gdzies po drodze co to moze być i czym może skutkować :niewiem: Nieraz kilka i nie słychać a nieraz dzień w dzień,będe wdzięczny za pomoc :boshe:
Pozdrawiam Krzysiek


W tytule wpisujemy czego problem dotyczy a nie tylko wezwanie o pomoc :)

Andrzej10
20-07-2009, 22:01
A przy tym cyknięciu nie towarzyszy przypadkiem włączenie oświetlenia wnętrza? Pozdrawiam

maveric
20-07-2009, 22:08
nie nic z oświetleniem sie nie dzieje pozatym ze czasowka mi nie działa jeśli to ma znaczenie :( :niewiem:

Potek
20-07-2009, 22:16
Pewnie, któryś z przekazników cyka, dobierz się do skrzynki i po dociskaj je, przeczyść styki.

maveric
21-07-2009, 06:09
Jeśli sie nie myle to cyka taki duży żółty przekaźnik lewym dolnym rogu obok nog kierowcy od czego moze on być??,ktoś wie

Potek
21-07-2009, 15:48
Tutaj masz opis bezpieczników i przekazników http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155

A podczas tego cykania nie występują żadne inne objawy?

maveric
21-07-2009, 21:11
Jeśli chodzi o objawy to kompletnie nic sie dzieje silnik nie przerywa swiatła oki no sam niewiem jest cicho i nagle ceyka pare razy a nieraz nic przez kilka dni :niewiem:

maveric
22-07-2009, 06:27
Wydaje mi sie ze znalazłem przyczyne to żółty przekaznik, wypiołem go i okazało sie ze jest od tylniej wycieraczki jest luzem na przewodach.możliwe zeby to on tak wariował ???.dzis to sprawdze :skromny:
A jeśli to nie to,to już niewiem co to może być:wall:
Pozdrawiam Krzysiek

Soho
22-07-2009, 09:55
Tez mi tak cykało w okolicach skrzynki bezp. i przekażników :zly:
Kombinowałem jak mogłem i nic nie wymysliłem... aż ktregoś dnia zachciało mi się włożyć żarówki do podświetlenia nóg. Jadę, cyka i żarówki migają (nie korzystam na codzień z oświetlenia kabiny więc wczesniej nie wyszło).
Nakleiłem na włącznik krańcowy w ryglu kawałek filcu - jak ręką odjął i oprócz tego skończyły się problemy z centralnym (nie otwierał, nie zamykał - działał jak chciał). :metal:

maveric
22-07-2009, 20:49
może to i to mi nie działa ostatnio oświetlenie wewn. oby to było to bo jutro wyjerzdzam i obym nie miał zonka 8O
Pozdrawam Krzysiek

Potek
22-07-2009, 22:22
może to i to mi nie działa ostatnio oświetlenie wewn.

A Andrzej10, pytał wcześniej czy coś się nie dzieje z oświetleniem wewn :)

szaleniec
23-07-2009, 18:41
cyka mi pod kierownica a cyknięciu towarzyszy włączenie oświetlenia wnętrza. ;-)
wiecie co z tym zrobic?? jezeli tak prosze o rady moze byc na gg 11324290

pozdrawiam...

GrekuPL
23-07-2009, 20:21
cyka mi pod kierownica a cyknięciu towarzyszy włączenie oświetlenia wnętrza. ;-)
wiecie co z tym zrobic?? jezeli tak prosze o rady moze byc na gg 11324290

pozdrawiam...
sprawdzić krańcówki...identyko mam w td :) wystarczy mocniejsze trzaśnięcie drzwiami kierownika...muszę wyczyścić krańcówkę :bigok: