PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie tylne glosniki w drzwiach zapodac?



Jarecki
14-09-2005, 22:33
ostatnio zaczął mi charczec glosnik w tylnych drzwiach i musze wymienic.
No i teraz pytanko - jako ze bardziej zalezy mi na basach z tyłu niz jakichs dwudroznych to jakie wybrac no i czy pod zwyklym radiem RDS4000 bedzie slychac roznice pomiedzy 16cm midbasami a zwyklymi dwudroznymi ?

serdel
15-09-2005, 00:21
ja bym jeszcze zapodał wzmacniacz na wszelki wypadek :)

Lolo
15-09-2005, 00:58
Ja bym wybral glosniki okragle. Ale tak jak pisze serdel podpial bym to na jakims wzmacniaczu. Wybor oczywiscie lnalezy do ciebie..

Oktan
15-09-2005, 12:04
a ja polecam 6x9 " - niektórzy piszą o zniekształceniach dźwięku przez takie głośniki ale mam to gdzieś i uważam że fajnie grają (poza tym ich umiejscowienie jest chyba idealne jeśli chodzi o bas),.
Wymagana jest drobna korekta blachy (kawałek trzeba wyciąć) aby zmieścił się kosz od głośnika, z głębokością nie powinno być problemów bo szyba i tak nie opuszcza się do samego dołu.

CASKP
15-09-2005, 14:21
osobiście odpuściłbym głośniki w tylnych drzwiach. Kupiłbym dobry zestaw przedni - wytłumiłbym drzwi a w przyszłości dołozył wzmacniacz i subwoofer.

Będziesz z tego bardziej zadowolony. Jeśli natomiast chcesz aby coś grało dla tylnych pasażerów - to pozostaw głosniki oryginalne - i zrób sobie włącznik aby włączać je jeśli ktoś będzie jechał na tylnych fotelach :)

Oczywiście można je również ściszać faderem w radiu :)

serdel
15-09-2005, 18:20
tak jak mowi CASKP ze lepiej zrezygnowac z tylnich glosnikow w drzwiach bo i tak graja "po nogach" , efektywniejsze sa głośniki na półce :)

Jarecki
16-09-2005, 00:02
niezrozumielismy sie widze - ja niemam zamiaru wstawiac wzmacniacza pytalem tylko czy jest różnica miedzy glośnikami basowymi a dwu-trzydroznymi w tylnych drzwiach
moja furmanka to meblowóz więc niema miejsca na pólki/tuby/wzmaki itp
poozdro :beer:

Graluu
16-09-2005, 10:11
ja mam załadowane i z tyłu i z przodu Pyle 5X7 i grają spoko :metal