PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Centralny zamek po raz n



Soboc
24-07-2009, 16:05
Witam

Dziś wsiadłem do swojego Mondeja, w drodze do pracy postanowiłem zajechać na stacje po paliwo. Zatankowałem, zamknąłem samochód ale po powrocie centralny otwiera wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. Na szczęście z klucza jestem w stanie otworzyć drzwi bo inaczej nie wsiadł bym do auta z uwagi na alarm bezpilotowy jaki mam.
Z tego co czytałem na forum to najprawdopodobniej spierniczył mi się siłownik (mikrostyki przy silniku elektrycznym) w drzwiach kierowcy który kosztuje 450 zł. Z uwagi iż nie mam czasu ani możliwości by rozebrać obecny zamek w drzwiach kierowcy postanowiłem kupić nowy a stary najwyżej w wolnej chwili spróbuje rozebrać i naprawić.
Zamówiłem już zamek ale mam jeszcze wątpliwości, dlatego jeżeli jest na forum ktoś kto zaglądał w drzwi kierowcy albo rozbierał ten central czy dobrze kumam że:
- te siłownik centrala jest podłączony jedną wiązką kabli i szansa jej przerwania albo że coś się wyczepiło jest znikoma?
- to że otwieram drzwi kierowcy kluczem a wraz z nimi otwiera się reszta drzwi znaczy że sterownik ma komunikacje z tym modułem zarządzającym?
pozdrawiam

eMJot
24-07-2009, 16:27
no na pewno ma komunikację skoro resztę otwiera, co do mikrusów - u mnie był problem z prawym przodem też myślałem o mikrusach, rozebrałem i okazało się że to silnik się spalił

co do wiązki - najlepiej rozebrać i sprawdzić napięcie na kostce przy zamku jak otwierasz i zamykasz, jeśli jest to sprawa jasna

za zamek zapłacisz na allegro 100-150 pln tylko żeby nie był od angola bo nie będzie działało otwieranie z kluczyka
cała reszta czyli środek silniczek mikrusy są takie same

tompiorko
24-07-2009, 16:46
dlatego jeżeli jest na forum ktoś kto zaglądał w drzwi kierowcy
Niestety, zaglądałem do wszystkich drzwi bo u mnie padły wszystkie zamki

te siłownik centrala jest podłączony jedną wiązką kabli
Tak

szansa jej przerwania albo że coś się wyczepiło jest znikoma?
Raczej tak

to że otwieram drzwi kierowcy kluczem a wraz z nimi otwiera się reszta drzwi znaczy że sterownik ma komunikacje z tym modułem zarządzającym?
Komunikacja owszem, jednak to któryś mikrus+silnik odpowiada za otwarcie danego zamka (w tym przypadku nadrzędnego)

Dodano po 1 min.:

Próbowałeś odpiąć aku na jakiś czas?

Soboc
24-07-2009, 16:50
Czyi chłopaki jak wymienie ten zamek powinno być oki ? przynajmniej w teorii. Zdecydowałem się na nowy by nie robić sobie kolejnych problemów chodź cena boli :( i to mocno.

tompiorko
24-07-2009, 17:03
Czyi chłopaki jak wymienie ten zamek powinno być oki
Jeśli to zamek to tak, np.padnięty moduł GEM zdarza się żadko.

Zdecydowałem się na nowy
Ja też kupowałem nowy, który to okazał się wadliwy(wymieniony na gwarancji). Reszta zamków poszła już używka z angola.

Soboc
24-07-2009, 17:54
Myślałem nad gemem ale on zajmuje się chyba większą ilością rzeczy niż tylko central więc pewnie zauważył bym więcej anomali. A oprócz tego jednego zamka nic się nie dzieje.

A jak z wymianą zamka kierowcy ile ci to zajeło ? Widziałem opis ze zdjęciami na forum i zastanawiam się czy nie spróbować samemu tego wymienić. Za wymianę chcą 150 zł w jednym warsztacie jak pytałem.

EDIT:
Jeszcze jedną ciekawą rzecz co zauważyłem to że alarm nie chce się uzbroić bez zablokowania drzwi. Dopiero jak zamkne je z kluczyka mogę go włączyć. Czyli jeszcze bardziej utwierdza mnie to w tym że komunikacja z tym siłownikiem jest (bo jakoś alarm musi wiedzieć że drzwi mu się jeszcze nie zablokowały) więc chyba ten silnik.

tompiorko
24-07-2009, 23:25
Aku odpinałeś ?

Myślałem nad gemem ale on zajmuje się chyba większą ilością rzeczy niż tylko central
Zgadza się, może się jednak okazać że pada tylko jedna z "sekcji". Generalnie moduł ten japrościej jest sprawdzić...o ile ma się pod ręka drugi na chwilę na podmiankę. Ja od aku i podmiany GEM-a zaczynałem zabawę w swoim oczadziałym.

A jak z wymianą zamka kierowcy ile ci to zajeło ?
Pierwszym razem wiadomo trwało najdłużej...potem to już łatwizna. Na spokojnie zajmie Ci to ze 30 min z przerwą na :beer: . Wiem co mówię, do zamka kierownika dobierałem się dobre 4-5 razy

zastanawiam się czy nie spróbować samemu tego wymienić. Za wymianę chcą 150 zł
Nie ma nad czym, kasę zostaw sobie na inne przyjemniejsze rzeczy. Nie próbuj tylko działaj, dasz radę.

Soboc
24-07-2009, 23:57
O odłączeniu akumulatora myślałem ale zrezygnowałem bo wydawało mi się to zbyt mało prawdopodobne by było prawdziwe. :)
Nic jutro mam zamiar odebrać zamówiony nowy zamek i jak znajdę czas biorę się za wymianę. Dam znać co i jak.

tompiorko
25-07-2009, 00:04
O odłączeniu akumulatora myślałem ale zrezygnowałem bo wydawało mi się to zbyt mało prawdopodobne by było prawdziwe.
Reset czasem pomaga na różne bolączki.

jak znajdę czas biorę się za wymianę.
Podepnij nowy zamek "na krótko" bez przykręcania do karoserii i sprawdź czy będzie ok ;)

Soboc
25-07-2009, 11:09
Podjechałem pod ASO Forda, wszedłem do salonu, wyszedłem z zamkiem. No i jak to zawsze bywa samochód wystraszył się że zaraz wymienię go na nowszy model i zamek zaczął działać ni z gruchy ni z pietruchy. :) hehehe
A zamek jak kupiłem to już wymienię.

tompiorko
25-07-2009, 20:37
samochód wystraszył się Czasem się tak dzieje :satan: