PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa paska rozrządu



qrw003
15-09-2005, 09:09
Niedowno wymieniałem rozrząd w ABSCAR i wszystko pracuje ok. Jedyne co zauwazyłem, ze na zimnym silniku chyba pasek trze o osłone. Jest tak ok 1 min i potem cisza. Czy jest jakiś prosty sposób żeby wyregulowac położenie tej osłony w domowych (garażowych) warunkach? Nie bardzo mam czas i chęc jechac ponownie do ABS.

m3hoo
15-09-2005, 09:31
Jeżeli pasek Ci obciera, to koniecznie jedź, aby Ci poprawili (oby to była wina obudowy, a nie ułożenia paska). Jak Ci się poszarpie pasek, dopiero będzie problem.

fuel111
15-09-2005, 10:08
Pasek jak pasek, to trze pewnie kołnierz koła zębatego pojedź z reklamacją i poprawią :)

v1tek77
15-09-2005, 11:43
Ja mialem kiedys krzywo zalozona obudowe, pojechalem do Mburza i poprawil :metal :beer:

slawas1
15-09-2005, 12:28
hmmm, a to na pewno coś trze?
bo dziwi mnie że tylko na zimnym silniku
przecież ani pasek ani żadne koło nie powinno zmieniać położnia pod wpływem temp.

ale tak czy inaczej, lepiej podjedź niech sprawdzą

chudzik
15-09-2005, 13:46
hmmm, a to na pewno coś trze?
bo dziwi mnie że tylko na zimnym silniku
przecież ani pasek ani żadne koło nie powinno zmieniać położnia pod wpływem temp.

ale tak czy inaczej, lepiej podjedź niech sprawdzą

Ale plastik jak to plastik może się rozszerzyć na gorąco.

slawas1
15-09-2005, 14:37
hmmm, a to na pewno coś trze?
bo dziwi mnie że tylko na zimnym silniku
przecież ani pasek ani żadne koło nie powinno zmieniać położnia pod wpływem temp.

ale tak czy inaczej, lepiej podjedź niech sprawdzą

Ale plastik jak to plastik może się rozszerzyć na gorąco.

no tak, ale kolega qrw003 pisze że to trwa tylko 1 min /w takim czasie plastik się raczej nie nagrzeje/

qrw003
15-09-2005, 15:28
Dokładnie tak, nie trwa to na tyle długo że silnik zdąży się nagrzać po przejechaniu ok 0.5 - 1.5km cisza. Z drugiej strony ma to jednak zwiżek z temperaturą silnika gdzyż dzieje się tylko po długim postoju np. po nocy.
Gdy postoi 2-3 godz. problem nie wystepuje

chudzik
15-09-2005, 15:35
hmmm, a to na pewno coś trze?
bo dziwi mnie że tylko na zimnym silniku
przecież ani pasek ani żadne koło nie powinno zmieniać położnia pod wpływem temp.

ale tak czy inaczej, lepiej podjedź niech sprawdzą

Ale plastik jak to plastik może się rozszerzyć na gorąco.

no tak, ale kolega qrw003 pisze że to trwa tylko 1 min /w takim czasie plastik się raczej nie nagrzeje/
Czy ja wiem? Przy głowicy w ciągu 1 min. temp. może się sporo podnieść.

Jasiu
28-08-2007, 11:01
Mam pytanie czy da się sciągnąć tą obudowe rozrządu żeby zobaczyć pompe wodną?
Jeszcze takie pytanie co do paska - na jednym rancie jest lekko odprysniety (brak kawałka gumy - około 1mm) ponieważ obudowa na samym dole od wału korbowego była źle skręcona.
Pozdrawiam

GrekuPL
28-08-2007, 13:48
wiesz...ja też myślałem że obudowa coś robi takie łułułu...ale okazało się że pompa do wymiany prawdopodobnie jeszcze jest :wall: :wall: :wall: a tyle co rozrząd robiłem z 4k km temu :wall: :wall: :wall: ale na razie jeżdżę na tym, temp w porządku tylko że robi łułułu...i to u mnie słychać jak autko się zagrzeje dopiero...a na zimnym cisza 8O

Jasiu
28-08-2007, 14:14
ja wymieniałem raz 20k wczesniej rozrząd, pozniej (10k) sie okazało ze z simmeringu się leje a teraz (kolejne 10km) ze ubywa płynu chłodzącego!!! no szlak by trafił - 3 razy w roku rozrząd!!! Bo teraz to pewnie pompa wody chociaż nikt nie wie skąd cieknie skoro płyn jest pod filtrem oleju na półośce?!
Widziałem na allegro pompe hart za 105zł z gwarancją 2 lata wiec moze taką spróbuje??

generalX
28-08-2007, 14:45
ja podejżewam że koledze przy wymianie za słabo naciągneli pasek od alternatora i na zimnym silniku, kiedy jeszcze grzeją świece żarowe to słychac lekkie piszczenie a po jakis 30 sekundach to gwaltownie ustaje i jest spokoj?? Jezeli odrazu po tym zgasisz i zapalisz ponownie samochod i zrobi dokaldnei tak samo to wsytarczy naciagnac pasek