PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z elektrycznymi szybami z tyłu



nikczemnik
01-08-2009, 12:09
Witam.
Kupiłem kilka dni temu Mondziaka. Wersja Ghia skóra fura itd. Mam tylko problem bo nie działają mi elektryczne tylne szyby. Sprawdzałem silniczki i są OK. Ma ktoś może pomysł gdzie szukać dalej? Czy to przełączniki? Czy może jakieś inne ustrojstwo?
Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej10
01-08-2009, 13:39
Ale totalnie nic nawet z pozycji kierowcy czy może tylko tylne pstryczki? Pozdrawiam

nikczemnik
01-08-2009, 20:23
No wlasnie totalnie nic...

eMJot
01-08-2009, 20:29
bezpieczniki posprawdzałeś?

Andrzej10
02-08-2009, 01:29
bezpieczniki posprawdzałeś?

To i z przodu by nie działało.

Może mala kostka od przełacznika u kierowcy się odpieła i to jest winne. A i czy wogule prąd dochodzi do tylnych drzwi. Pozdrawiam

nikczemnik
02-08-2009, 10:23
W przelaczniku u kierowcy raczej wszystko OK bo odpinalem i przypinalem. A czy prad dochodzi do tylu to nie bardzo wiem jak sprawdzic... Kiepski ze mnie mechanik i jeszcze slabszy elektryk:-). Ale miernik mam to moze jakos uda mi sie to sprawdzic:-).

eMJot
02-08-2009, 10:38
To i z przodu by nie działało.
nie wiem jak w MOndeo w FFI bezpieczniki były na tył i przód osobno, dodatkowo osobno były na okno kierowcy i pasożyta, wyjmując jeden bezpiecznik szybki z tyłu już się nie otwierały

Andrzej10
02-08-2009, 10:52
To i z przodu by nie działało.
nie wiem jak w MOndeo w FFI bezpieczniki były na tył i przód osobno, dodatkowo osobno były na okno kierowcy i pasożyta, wyjmując jeden bezpiecznik szybki z tyłu już się nie otwierały

No to Widzisz w Mondeo mkII jest 1 40A na wszystkie szyby oraz szyber dach elektryczny. Pozdrawiam

nikczemnik
07-08-2009, 10:57
Pogrzebałem w bezpiecznikach i wymieniłem 7.5A i tylna szyba ruszyła:-). Co prawda tylko ta z prawej ale zawsze to coś;-). Niestety da się opuszczać tylko z miejsca kierowcy, więc pewnie coś jest nie tak z tymi przełącznikami u kierowcy. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam

Ryzu
07-08-2009, 22:13
Pogrzebałem w bezpiecznikach i wymieniłem 7.5A i tylna szyba ruszyła:-). Co prawda tylko ta z prawej ale zawsze to coś;-). Niestety da się opuszczać tylko z miejsca kierowcy, więc pewnie coś jest nie tak z tymi przełącznikami u kierowcy. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
Wymień bezpiecznik na 40 A, zamień przedni przycisk od pasorzyta do tyłu i będziesz widział czy jest ok, jak jest uszkodzony tylny przycisk to też nie ruszy od kierownika

nikczemnik
08-08-2009, 11:25
Ryzu ten bezpiecznik 40A już sprawdziłem i jest OK. Nie bardzo się orientuję w tych bezpiecznikach. 40A to bezpiecznik nr 21. I wg różnych źródeł obsługuje wszystkie szyby, albo tylko przód. Ten pomysł z przełożeniem przycisków dobry tylko poczekam z tym, aż wybiorę się do kumpli, którzy mają większe pojęcie o tym bo jadę w Bieszczady i nie chciałbym jechać z opuszczonymi na stałe szybami:-D.
Pozdrawiam i na razie dzięki.

Andrzej10
08-08-2009, 12:13
I wg różnych źródeł obsługuje wszystkie szyby, albo tylko przód.

Bo to zalerzy ile jest szyb elektrycznych. Ten bezpiecznik daje prąd na same przednie, sam szyber dach elektryczny, 4 szyby elektryczne, przednie i szyber lub wszystko na raz. Pozdrawiam