PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] mkI a mkII -- części czy te same



pilot14
03-08-2009, 23:42
szybkie pytanie - pytań kilka samochody oba na BP , silniki ???

1. zawieszenie mk1 hatchback a mk2 sedan - to samo czy inne
2. układ wydechowy mk1 hatchback a mk2 sedan - to samo czy inne
3. zawieszenie przednie mk1 hatchback a mk2 sedan - to samo czy inne
4. półosie napędowe mk1 hatchback a mk2 sedan - to samo czy inne

pytam bo mam możliwość wyciągnięcia paru części ale nie wiem czy do mojego spasują :niewiem:

hudybyk
04-08-2009, 09:32
mogłeś te informacje wyciągnąć z mojego posta którego niżej umieściłem o kolumnach całych z mk2 do mk1
ale do rzeczy:
1. zawieszenie mk1 sedan, hatchback a mk2 sedan, hatchback pasuje wymiennie (wiem bo sam tydzień temu wymieniałem u siebie, a dokładnie wsadzałem kolumny z mk2 hatchback do swojego mk1 sedan i wsio pasuje idealnie bo w sumie to to samo :) )

2. tego dokładnie nie wiem, ale w mk2 jest chyba trochę inny katalizator wiec chyba nie pasuje ale nie na pewno

3. tu jest trochę inaczej niż z tyłem przednie zawieszenie w mk1 a mk2 różni się amortyzatorami i sprężynami poza tym wszystko jest takie samo (piasty, zwrotnice itp) ale można spokojnie wymienić całe kolumny Macphersona i wszystko idealnie pasuje (też wiem z własnego doświadczenia bo wymieniałem u siebie w mk1 na mk2, generalnie w mk1 lubią pękać sprężyny jak już są trochę starsze)

4. półosie są takie same

ps. przy rozkręcaniu zawieszenia trzeba uważać na śruby przy jarzmach lubią się ukręcać jak są pordzewiałe zapieczone, ale jest na nie sposób dużo WD 40 i klucz pneumatyczny, u mnie wszystkie śruby wykręciły się tym sposobem bez większych problemów :)

pilot14
04-08-2009, 10:26
mogłeś te informacje wyciągnąć z mojego posta którego niżej umieściłem o kolumnach całych z mk2 do mk1
późno było i już nie miałem siły na szukanie :) No to cały tył wymontuję, tak na wszelki wypadek, z przodem się zastanowię

dzięki i pozdrawiam :)

pilot14
14-08-2009, 20:09
2. układ wydechowy mk1 hatchback a mk2 sedan - to samo czy inne

ok, kumam z katem, ale interesuje mnie czy końcowe tłumiki są takie same ??

pilot14
15-08-2009, 21:13
mam takie pytanie, czy jeżeli nie mam ABS to czy mogę zamontować piastę z ABS -- chodzi mi o to czy piasty z mk1 tył z ABS, pasują do mk2 tył bez ABS ?

Dodano po 3 min.:

ee czy dobrze kumam -- piastę wymienia się razem z łożyskiem ?? -- chodzi mi o tył ?

Tomasz
16-08-2009, 08:25
Piastę wymienia się razem z łożyskiem.Różnica jest tylko w pierścieniu zębatym od ABS-u.powinno pasować.Ewentualnie gdyby ci przeszkadzał to możesz go zbić z piasty.Reszta jest identyczna.