PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Po zalaniu ON kopci co robić?



diquan
09-08-2009, 21:01
Witam wszystkich,
mam takie szybkie pytanko. W piątek niestety byłem zmuszony zatankować ON na stacji małej, niesprawdzonej itp. No i stało się musieli mieć jakiś syf, bo po zalaniu auto zaczęło dziwnie się zachowywać: osłabło, podczas deptania tak koło 2000-3000 obr strasznie kopci na czarno dosłownie taka chmura dymu, że nic za mną nie widać, na biegu jałowym też leci lekki dymek. Natomiast silnik na biegu jałowym tak jakby przerywał momentami. Co robić w tej sytuacji? Wyjeździć te 27litrów syfu i nalać dobrej sprawdzonej już przeze mnie ropy, czy też nie czekać i dolać teraz do pełna, żeby wymieszać ten syf z dobrym paliwem? Auto to mondeo mk1 1,8TD. Wcześniej przed tankowaniem w/w objawów nie było. Za wszelkie sugestie i porady dziękuję.
Pozdrawiam

Kamil_ck
09-08-2009, 21:19
zalej do pełna i przepal go. Chyba ze chcesz wypompować reszte z baku.
Prawdopodobnie kupiłeś zmieszany olej napędowy z ON. Filtr paliwa leci do wymiany bo raczej się nie rpzeczyści ale nie jestem pewny

jacek74
09-08-2009, 21:27
Ściągnij ile możesz z baku tego syfu, wtedy zalej w sprawdzonej przez Ciebie stacji i nie tankuj nigdy na małych stacyjkach :nono: bo będziesz miał częściej takie problemy :(

vMZe
09-08-2009, 21:38
Tylne siedzisko do góry, odkręcić pompę i masz dziurę do baku - wężyk i zlać ile da rady, potem wymienić filtr, zalać nowym paliwem i śmigać.

Tu masz instrukcję (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=75)

diquan
09-08-2009, 21:43
Dzięki za zainteresowanie. W takim razie jutro biorę się za spuszczenie tego syfu. Następnym razem wolę pchać do następnej stacji niż tankować na podobnych. Dzięki jeszcze raz.

Kamil_ck
09-08-2009, 22:50
i możesz jeszcze zgłosić tą stacje na policje co sprzedają ...

szifo
10-08-2009, 00:02
i możesz jeszcze zgłosić tą stacje na policje co sprzedają ... dobrze mówi zalac mu do pełna niedawno taxiarze gdzieś robili testy na ilości lanego paliwka i 2 stacje oszukiwały ale jakie i gdzie nie będę kłamał może po takich akcjach w końcu zostaną prawdziwe "cpn-y"

KW
10-08-2009, 10:44
Jeśli mu nie minie do sprawdzenia wtryski i tłoczek pod boosterem ;)