PDA

Zobacz pełną wersję : brakujący przekaźnik



jarekch
26-03-2005, 11:46
Przy lewej nodze kierowcy, w pobliżu odcięcia pompki paliwowej, zauważyłem miejsce na jakiś przekaźnik w niebieskiej obudowie.
Czy ktoś może mi powiedzieć od czego on jest i czy to w porządku, że go nie mam?
Mogę podejrzewać, że może być powiązany z tylnymi szybami elektrycznymi, których nie mam albo silnikiem Diesla?
Oglądałem wczoraj MK2 2.5V6 GHIA w angielskiej wersji trochę zdekompletowane i w tym samym miejscu również było pusto.
Czy ktoś z was ma tam jakiś przezkaźnik i od czego może on być?

Fredee
26-03-2005, 15:58
reflektory przeciwmgłowe lub spryskiwacze reflektorów. mOże to być też częstotliwość pracy wycieraczki szyby tylniej - ale to tylko w kombi
Pozdrofffki :bigok: :banan:

STraits
27-03-2005, 12:52
Zdecydownie spryskiwacze reflekorów

zibi89
29-03-2005, 19:11
jest to przekaznik do swiateł mijania tzw szwedzkie zapalają się automatycznie po uruchomienu silnika

jarekch
30-03-2005, 08:34
Spryskiwaczy reflektórów nie mam, natomiast automatyczne włączenie świateł mijania brzmi ciekawie.
Jaki przekaźnik powinienem tam wsadzić, aby sprawdzić i niczego nie spalić?

P.S. Nie wiem jak wy, ale ja jeżdżę na światełkach cały rok - jest o wiele bezpieczniej.
Niektórzy niestety nie mają wyobraźni :wall: - przy lekiej szarówce i delikatnej mgle jeżdżą bez świateł, bo już nie trzeba. Ostatnio niestety dużo takich kamikadze mijałem. :( 8O - aż włos czasem się jeży na głowie.

Truszek
30-03-2005, 12:31
jest to przekaznik do swiateł mijania tzw szwedzkie zapalają się automatycznie po uruchomienu silnika

Nie w tym miejscy, ten do świateł wkłada się do pudełeczka pod maską.

jarekch
30-03-2005, 21:50
Czyli spryskiwacze reflektorów.
Założenie ich wymaga pewnie dodatkowego zbiorniczka z pompką no i oczywiście całego mechanizmu. :(

STraits
30-03-2005, 22:38
Npisałem artykuł na ten temat. Jak chcesz daj maila, bo coś ujemny nie zamieszcza.


Generalnie potrzebne są :

- pompka
- zbiornik 8L
- przekaźnik
- 1,5 metra przewodu + zaworek rozdzielający
- 2 dysze + 2 obudowy