PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Padł centralny ?



CzesterPL
10-08-2009, 13:21
Witam Szanownych Grupowiczów !

Od miesiąca jestem posiadaczem Mondka MkII 2,5 V6 GHIA z gazem.
Problemów mam z nim od groma i ciut ciut (uszkodzona skrzynia automat, dziura w chłodnicy klimy, świecące cały czas diody na desce rozdzielczej ABS, hamulce i klocki) do tego wszystkiego w ubiegły weekend zostawiłem moich synów (5 i 3 lat) na 5 minutek w aucie no i od tego czasu nie działa centralny zamek !!! :wall: :wall:
Wcześniej drzwi się same ryglowały teraz nic nie działa ! Na pilota brak reakcji, jeśli zamykam drzwi kluczykiem zamykają się tylko drzwi w których jest kluczyk . Czy padł centralny tam za schowkiem pasażera ?
jeśli tak to czy mogę bez problemu wymienić na inną centralke czy trzeba coś programować ? Proszę o jakieś sugestie bo mnie krew zalewa pomału ! dzięki z góry za wszelką pomoc
Czester

Andrzej10
10-08-2009, 14:00
Na poczatek Sprawdź bezpiecznik od centrala. Potem wypnij i wepnij kostki w centralkę. Na koniec jak nic nie zadziała to zostanie podmiana centralki a wtedy tylko trzeba będzie wprogramować pilota i tyle. Pozdrawiam

krzysiekbyd
10-08-2009, 20:38
dziura w chlodnicy klimy tez mnie to dopadlo ;/ dalem sie tez oszukac niby miala byc tylko do napelnienia ;/ a z tym ABSm sprawdz czujniki przy kolach

CzesterPL
11-08-2009, 07:07
Andrzej10 - bezpiecznik sprawdziłemna początku i go wymieniłem(byłstrzelony) z wyjęciemkostek z centralki teżtak kombinowałem, ale bez skutku :down: . Pozostaje podmiana centralki jednak ?

krzysiekbyd - cóż sprzedający powiedział mi dużo o tym aucie że jest skrzynia uszkodzona i nie działa jeden halogen, ale nic nie mówił o klimie,bo może nie wiedział ? :niewiem: . Co do ABS to sprawdziłemi był urwany przewód przy czujniku. Wziąłem i skręciłem przewody kostką elektr. taką jak w lampachczy to coś pomoże? Chyba trzeba będzie błędy skasować, czy cuś takiego ? Tylko prawdę mówiąc (pisząc) to chyba mi ten ABS nie działa ! :zly: Jak miałem Toyote to mocno odczuwałem prace ABS-a tutaj nic nie telepie pedałem nawet jak go wcisne w podłogę (ostatnio zmuszony byłem gwałtownie hamować i nic nie czułem ).
Czytałem na forum że powinno być słychać pracę pompy a ja nic takiego nie słyszę (a uważam się za małego audiofila więc słuch mam ok ;) )
Trzeba chyba trochę kasiorki uzbierać i wybrać się do ASO :wall:

jarek33
11-08-2009, 07:20
co to telepania p... hamulca to mój tyż nie "telepie"
a abs działo oki

tompiorko
12-08-2009, 23:55
Pozostaje podmiana centralki jednak ?
Tak będzie najszybciej,na chwilę podmienić i będzie wiadomo. Tylko co dzieciaki mogły zepsuć ? Probowałeś na jakiś czas odpiąć aku ?

CzesterPL
13-08-2009, 13:15
Tak odłączyłem aku. na pół godz. niestety nie pomogło :(
Dzieciaki nie dzieciaki, byli w aucie i grzebali przy klamkach (otwórz-zamknij i tak cały czas) być może jakiś układ nie wytrzymał. :niewiem:

Tak wogóle to widzę że świeci mi cały czas dioda w zegarku ! czy ona jest powiązana z centralnym ??? Opadam z sił!

tompiorko
14-08-2009, 17:17
A jeśli moduł GEM okaże się sprawny to będzie wskazanie na padnięte zamki (mikrusy). Przerabiałem już ten temat...u mnie padły wszystkie :wall:

CzesterPL
14-08-2009, 23:46
tompiorko
Ale wszystkie jednicześnie ? (mikrusy ? )
Co to jest GEM? nowicjuszem jestem w Fordzie ! :))