PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Po wymianie sprzęgła.



Wit
10-08-2009, 18:14
Wymieniłem i teraz jak ma "chodzić" sprzęgło. Sukces jest bo się nie ślizga. Wymieniłem też wysprzęglik. Sprzęgło bierze dość szybko ale, teraz o to mi chodzi, pedał sprzęgła chodzi leciutko-czy tak ma chodzić?
A drugie, wymieniłem uszczelnienie wału bo miałem wyciek oleju z "tyłu" silnika ale mechanior powiedział, że uszczelniacz był dobry. A nacieki były pod aparatem zapłonowym i zasugerował, że puszcza uszczelka pod głowicą. Czy to możliwe? I skąd może ew. puszczać olej.

Profesor
10-08-2009, 19:27
Też wymieniałem komplet.Jakieś 2 miechy temu i byłem zaskoczony lekkością pracy sprzęgła.Po kilku dniach noga i głowa przywykły do nowego sposobu operowania lewym pedałem i jest ok.Pozdro. :car:

BS
11-08-2009, 10:05
I skąd może ew. puszczać olej.

spod dekla zaworów... jakby uszczelka pod głowicą puszczała takie ilości oleju to już byś widział to po pracy silnika...

Wit
12-08-2009, 15:29
I skąd może ew. puszczać olej.

spod dekla zaworów... jakby uszczelka pod głowicą puszczała takie ilości oleju to już byś widział to po pracy silnika...

Uszczelka nowa (bo tez myślałem że to to) łapana dodatkowo na silikon (czy jak tam ten do uszczelek i temperatury)

adamuus
12-08-2009, 22:31
uszczelka glowicy na silikon :wall: ??? mam nadzieje ze nie o niej to napisales

uszczelke dekla tez sie nie silikonuje.

Wit
14-08-2009, 09:18
uszczelka glowicy na silikon :wall: ??? mam nadzieje ze nie o niej to napisales

uszczelke dekla tez sie nie silikonuje.


Nie głowicy tylko dekla, i nie zwykły silikon tylko to coś specjalnego do uszczelek-nie pamiętam jak to się nazywa.

I dodatkowo czy uszczelnienia i sprzęgło muszą się "ułożyć" bo coś mi szumi po wymianie?

BS
14-08-2009, 10:11
Jak coś Ci szumi to taki już jest szumiący wysprzęglik i szumieć będzie. Ja też początkowo się bałem o co chodzi ale powiedziano mi że nowe wysprzęgliki produkowane teraz szumią ale się nie rozpadają (mój co prawda ciekł...) i jeździć nie przejmować się...

gigakac
14-08-2009, 18:57
Mój też nie szumi co prawda ale jakoś dziwnie jak nie docisnę do końca to mam lekkie drgania pedała.

Pozdrawiam.