PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Cięgno dolotów



Grzesio
10-08-2009, 20:29
Powiedzcie mi prosze czy można kupić gdzieś plastik co trzyma cięgno od otwierania dolotów w głowicy po stronie chłodnicy. Dzisiaj mi pękło i jest lipa :(

FeveR
10-08-2009, 22:34
Powiedzcie mi prosze czy można kupić gdzieś plastik co trzyma cięgno od otwierania dolotów w głowicy po stronie chłodnicy. Dzisiaj mi pękło i jest lipa :(

Pewnie gdzies na szrotach mozna - bo w serwisie to nie sadze zeby bylo to sprzedawane jako osobny element. Ale pamietam kiedys ktos zastapil to zaciskajac opaske elektryczna (te takie samo zaciskajace) na koncu drucika i podobno ten patent starczyl na dlugo - wiec tymczasowo mozesz sprobowac.

1olek
10-08-2009, 22:52
ja to zadrutowalem drutem wiazalkowym i nie ma mowy zeby puscilo, dostep fatalny.

musicman
10-08-2009, 23:22
Ha, widzę nie tylko ja jeden męczyłem się z tym problemem :)

Ja poradziłem sobie przy pomocy zawleczki (fachowo nazywa się to pierścieniem Segera - wygląda tak: http://www.srubex.com/katalog5.JPG), wymontowanej z mechanizmu jakiegoś starego magnetowidu - rozmiarem pasowała idealnie w przetoczenie na końcu cięgna.

Wczoraj natomiast, przeglądając archiwa forum, natrafiłem na ciekawsze rozwiązanie - nagwintować końcówkę pręta, i nakręcić nań nakrętkę...

boro
11-08-2009, 00:04
Powiedzcie mi prosze czy można kupić gdzieś plastik co trzyma cięgno od otwierania dolotów w głowicy po stronie chłodnicy. Dzisiaj mi pękło i jest lipa :(
Jeśli chodzi Ci o to plastikowe zabezpieczenie to jest dostępne w ASO. Numer części 3831141, koszt kilka złotych.


Ale pamietam kiedys ktos zastapil to zaciskajac opaske elektryczna (te takie samo zaciskajace) na koncu drucika i podobno ten patent starczyl na dlugo - wiec tymczasowo mozesz sprobowac.
Ano u mnie to cały czas jeździ na tzw. trytytce. Dobra robota i zdolności manualne Blejdzika :pad: