PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] MKII TD 98' - Strasznie kopci



alucard69
13-08-2009, 16:31
Witam! Piszę ten temat po to by rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego czy mam się udać do mechanika czy nie! Zacznę od początku. Mój mondek jak go kupiłem miał lekkie kłopoty z odpaleniem tzn. musiał trochę porzęzić zanim odpalił. Jak już odpalił to pojawiała się chmura białego dymu i było czuć nieprzepaloną ropę. oprócz tego samochód podczas wchodzenia na obroty tzn. od 2300 - 2500 i 2800 - 3000 na chwilę się zmulał a pozatym przyspieszenie było ok. max. wyciągał 160 kmh. i co najważniejsze nie kopcił. Postanowiłem się udać do firmy o której mowa: Przyklejony: [TD][MkI][MkII] Membrany do boostera - sklep by coś z tym zrobili. Zapłaciłem 700 zł. za wymianę rozpylaczy i i wszelkie regulacje i co następuje: Samochód odpala ciut lepiej ale zrobił sie trochę mółowaty i każde jak kolwiek małe przyspiesznie zostawia za mną potężne chmury czarnego dymu. Turbina jest odczuwalna. Zawiozłem go spowrotem i gośc mówi że mi się olej dostaje do turbiny i to przez to ta cała zadyma! K... ale zanim zabrał się za ten samochód było wszystko ok.
Prosił bym przy poradach jeżeli mam coś sprawdzić to napisać gdzie to się mniej więcej znajduje i jak to sprawidzić, gdyż nie jestem dobry z mechaniki samochodowej ale za to potrafię majsterkować i mam chęci!

Kamil_ck
13-08-2009, 20:39
sprawdz interculer odkręcając łącznik gumowy po lewej strony patrząc od przodu samochodu. jeśli w tym kolanku będzie bardzo dużo oleju to on jest a dla pewności w 100% wykręć IC i przechyl go poczekaj kilka min i zobaczysz ile oleju wyleci jeśli będzie niewielka plama oleju to ok a jeśli będzie bardzo lał to ole w turbo.
Jednak moim zdaniem to nie wina turbiny. Czy Ci mechanicy mają w specjalizacji naprawianie pomp wtryskowych?
Jeśli nie to zrąbali ustawienie boostera a jeśli mają taką specjalizacje to .... sam wiesz.

Dla mnie to wygląda ewidentnie na przestawiony booster. jest za bardzo wykręcony i dlatego tak kopci.
Napisz jeszcze czy przy dodaniu gazu od razu się zbiera i jak się zbiera? Ja kiedyś jak bawiłem się boosterem to miał kopyto lepsze niż pasat ale za mną nie bylo nic widać bo tak czarno. I możesz jeszcze zaślepić EGR. Jeśli to nic nie pomoże oddaj im samochod i niech robią to co spie przyli. Mogą żle wtrysku rozpylać i też będzie kopcił
Pozdrawiam

KW
13-08-2009, 21:41
Fakt faktem mógł to być booster. Mówisz że wymieniali końcówki wtrysków - a czy booster sprawdzili czy nie jest zniszczony? Sprawdź jak wygląda. Mój jest wkręcony na ok 50% a przy dwa razy większym doładowaniu na niskich obrotach bardzo mocno zadymie - co dopiero gdy powietrza by było sporo mniej. Fabrycznie on chyba ledwo wystaje więc warto to sprawdzić. A świece sprawdzałeś? Bo skoro miał takie problemy z odpalaniem i dymił na szaro to mogłyby być świece. Jeśli końcówki wtryskiwaczy są zmienione, booster działa poprawnie, wszelkie filtry są sprawne, to są dwie opcje - leje pompa lub nie dmucha turbina - ale to są już spore usterki - częściej siada coś innego.

Kamil_ck
13-08-2009, 22:51
może być gdzies dolot nieszczelny ale to dziwne żeby tak nagle.
KW racja orginalnie lekko wystaje u mnie tak jest teraz a dzięki temu ze pompiarz mi ustawił. i ten przysłowiowy kop jest. Dlatego właśnie teraz nie polecam nikomu czyszczenia i regulacji samemu boostera gdyż się nie opłaca. Pompiarz zrobni to za ok 50 zł a będzie przynajmniej chodził jak należy

BS
14-08-2009, 08:14
Wygląda na to, że panowie skopali regulację końcówek wtryskiwaczy. A miałeś Panie Kolego zapowietrzony układ paliwowy-i pewnie dalej masz ;). Jeżeli nie dymił to nie było potrzeby wymiany końcówek wtryskiwaczy i wydawania 700 zeta. Trzeba było wydać jakies 20 na przewody paliwowe i opaski ;)

ryszinho
17-08-2009, 23:17
Wygląda na to, że panowie skopali regulację końcówek wtryskiwaczy.


U mnie okazało sie to samo :metal: wstawili jakis mongolskie końcówki i na :ass: je ustawili i pół zderzaka miałem okopcone. Wracja do nich i kaz im poprawiać.

alucard69
30-09-2009, 13:43
Okazało się, że spieprzyli ustawienie zapłnu! Pojechałem do kolegi i po pół h. Miał już ustawiony. Chodzi teraz znacznie ciszej, Ma lepsze depnięcie i co najważniejsze nie mam za sobą czarnej chmury. Ale problem jest jeszcze tego typu, że na 4 od 90 km/h rozpędza się jak by chciał a nie mógł. No i max prędkość to 160 km/h i więcej nidy rydy. Sam już nie wiem co robić! Może jest któś w pobliżu Chojnic co zna się na tych klockach i miał by czas pomóc?

rustin
30-09-2009, 13:47
Nie szukaj dziury w całym,mój też 160 parę jedzie ale paili mi maks 6.5l kręcac się na mieście.Szukałem przyczyn,wężyki,booster itd i nic.Dałem sobie spokój jak jeździ to niech jeździ to nie wyścigówka.

alucard69
30-09-2009, 13:58
Tylko, że mi na trasie do Berlina jadąc max 120 km/h wyszło spalanie 8l

arkosg
02-10-2009, 01:25
Dołączam się do tematu(jeśli ktoś to tu przeczyta)
Moja bestia 1,8TD ma dość dziwne zachowania. Po odpaleniu przerywa i kopci ale tylko do momentu gdy dostanie jakiekolwiek obciążenie. Wystarczy np. włączyć klime albo zacząć ruszać z miejsca i wszystko git. problem że po zdjęciu obciążenia (wyłączenie klimy albo neutral) znowu kopci. Podobna sprawa z jazdą z górki, kiedy zamiast obciązenia silnik jest wręcz popychany, kopci jak parowóz. Nie pomaga regulacja ssania ani odłączenie ERG.
Ten problem trwa tylko przez kilka chwil na zimnym ale mimo wszystko jest dość nieprzyjemny.
tymbardziej dziwne że silnik raczej ideał- pali 6-7l gna jak strzała i normalnie nie kopci. Odpala na tzw. "dotyk".
zaraz po zakupie mechanior sprawdzał rozrząd więc nie wiem jak mogło być wcześniej.
Pozdro i dzięki za wszelkie sugestie

Lewar
02-10-2009, 07:49
arkosg a obroty po odpaleniu jakie ma?

KW
02-10-2009, 11:11
Dołączam się do tematu(jeśli ktoś to tu przeczyta)
Moja bestia 1,8TD ma dość dziwne zachowania. Po odpaleniu przerywa i kopci ale tylko do momentu gdy dostanie jakiekolwiek obciążenie. Wystarczy np. włączyć klime albo zacząć ruszać z miejsca i wszystko git. problem że po zdjęciu obciążenia (wyłączenie klimy albo neutral) znowu kopci. Podobna sprawa z jazdą z górki, kiedy zamiast obciązenia silnik jest wręcz popychany, kopci jak parowóz. Nie pomaga regulacja ssania ani odłączenie ERG.
Ten problem trwa tylko przez kilka chwil na zimnym ale mimo wszystko jest dość nieprzyjemny.
tymbardziej dziwne że silnik raczej ideał- pali 6-7l gna jak strzała i normalnie nie kopci. Odpala na tzw. "dotyk".
zaraz po zakupie mechanior sprawdzał rozrząd więc nie wiem jak mogło być wcześniej.
Pozdro i dzięki za wszelkie sugestie

Dymi na kolor? To ma duże znaczenie. Piszesz że kilka chwil na zimnym - stawiam że świece niedomagają. Pod obciążeniem zwiększają mu się obroty i udaje mi się przepalić mieszankę.

arkosg
03-10-2009, 00:25
może faktycznie aku... musze sprawdzić na innym chociaż odpala momentalnie i obroty prawidłowe jak na zimny(ok 900). dym to nie do końca dieslowska sadza tylko kolorem przypomina śmierdzącą benzynę(powiedzmy bardziej przeźroczysty)

KW
03-10-2009, 00:39
Ale co ma aku do dymienia i nierównej pracy? Jeśli odpala, znaczy że aku sobie poradził. Zakładając że rozrząd jest założony dobrze, pozostaje praktycznie sprawa niedomagających świec które po rozgrzaniu auta nie mają nic do gadania, dlatego po rozgrzaniu nie ma żadnych cyrków (wnioskuje tak z twojej wypowiedzi - jeśli się mylę, sprostuj). Kiedy wymieniane były świece? Dodam że wymieniamy oczywiście tylko i wyłącznie komplet czterech sztuk.

eee
04-10-2009, 09:46
Witam! Ja mam też problemy z kopceniem w moim fordzie. Jakbys wszedł na link ,,kopcenie w mk 2'' to może tam ci cos powiedzą. Ja odwiedziłem mechanika i okazało sie że nie booster (ma kopcić na biało jakby to był on) tylko mam olej w intercoolerze i to on powoduje kocenie. Dlatego teraz muszę sprawdzać stan oleju,być może był zatkany filtr powietrza. Pozostaje mi tylko czekanie:)

KW
04-10-2009, 12:29
Po pierwsze z jakiej racji od boostera miałby kopcić na biało?! Po drugie, jak masz olej w IC to samo wyczyszczenie nic nie da. Skądś się on bierze. Sprawdź turbinę.

eee
04-10-2009, 13:08
tak mi powiedział mechanik. Turbina zaczyna coś szumieć,słychać to przy puszczaniu sprzęgła:(. Najgorzej jest zacząć grzebać,teraz wszystko po kolei musze robić:(