PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] czy ktoś z was zna się troszkę na blacharce?



bede83
16-08-2009, 23:47
Chodzi mi o pomoc merytoryczną jeśli chodzi o środki, podkłady i lakiery do malowania?

Np zderzak jak przygotować do lakierowania czy użyć jakiegoś podkładu czy jakiejś szpachli czy coś? Jeśli tak to jakiej firmy?

A elementy metalowe np błotniki czy przygotowuje się tak samo jak plastikowe czy inaczej?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Tomasz
17-08-2009, 17:36
Szpachlówki możesz użyć np.novol zwykła poliestrowa i do plastiku i do metalu.Lepszy efekt można otrzymać (mniejszym nakładem pracy) przy zastosowaniu szpachlówki finisz.Jest ona bardziej miękka i łatwiejsza w wyprowadzeniu końcowej gładkości.Przed malowaniem zderzaków specjalny podkład do plastiku.Do błotników podkład chemoutwardzalny.Dobrej jakości są produkty firmy Palinal lub Lankwizer.Do lakierowania baza(kolor)+lakier bezbarwny.

LaBobas
17-08-2009, 20:10
podlaczam sie pod pytanie,chce malowac sam zderzak eksperymentalnie i z checia pczytam Wasze rady.
Po malowaniu polerke strzelic?Jakims papierem 2500 na mokro czy pasta i nakladka na polerke?Kiedys tu byl fajny poradnik napisany przez usera,ale nijak nie koge go znalezc.

Tomasz
17-08-2009, 20:55
Po utwardzeniu lakieru,polerka pastą g3 i woskowanie.

adamuus
18-08-2009, 00:32
jak zrobisz zlewke lub bedziesz mial grubszy syf to najpierw papier a pozniej polerka

bede83
18-08-2009, 18:47
a czy jakiś plan postępowania przy przygotowaniu do lakierowania i po samym lakierowaniu ktoś może podać?

mam sprzęt do malowania taki do sprężarki i wiem jak go użyć tylko nie wiem właśnie jak postępować przed i po.

czy bardziej się opłaca większe wgniecenia wyklepać i położyć jakąś szpachle czy kupić element i przygotować do malowania?

Tomasz
18-08-2009, 19:18
Zależy co do za element.Na pewno taniej jest wyklepać,czy łatwiej to nie wiem.Jeżeli jest to element do wspawania to potrzebujesz jeszcze migomatu i spawacza(na dodatek taki ze stodoły nie zawsze się nada).Jeżeli jest to np.przedni błotnik to jakość i trwałość wykonania na pewno będzie lepsza przy wymianie elementu.Maskę przednią jest strasznie ciężko wyklepać ze względu na wzmocnienia.Napisz o co biega to będziemy radzić dalej.

bede83
19-08-2009, 12:23
generalnie to mi lekko rudy wcina jedno nadkole

i jeden błotnik mam wgnieciony zaraz przy reflektorze

no i klapa tylna (kombi) troszeczkę wgnieciona zaraz nad napisem "mondeo" troszkę tam rudy też zaczyna szaleć

chciał bym te elementy w razie mozliwości naprawić i pomalowac

przypuśćmy że mam migomat ogolnie to potrafie spawać

chciał bym to zrobić w granicach własnych możliwości a przy okazji złapać troszkę doświadczenia :)

Tomasz
19-08-2009, 12:52
Nadkole to nie problem.Dobrze oczyścić,Jak wylecą dziury,to albo wstawki zrobić albo kupić reparaturkę.Błotnik przy reflektorze(rozumiem że przedni),po wyjęciu migacza powinno dać się wyklepać,no chyba że nie jest to wgniecenie to poważny dzwon to raczej wymiana(ewentualnie wrzuć foto).Mam sedana więc nie wiem jak wygląda klapa od kombi,ale akurat w tym miejscu chyba nie jest zabudowana i jest tam na tyle miejsca żeby to wgniecenie wyciągnąć.
Generalnie chodzi o to żeby dostać powierzchnię do takiego stanu aby położyć jak najmniejszą warstwę szpachlu.Każda szpachlówka z czasem puchnie i im jest jej więcej tym bardziej się później odznacza na pomalowanym aucie.