PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Założenie elektrycznych szyb



Misiek_WR
17-08-2009, 22:51
Witam, będę chciał założyć u siebie elektryczne szyby, i teraz kilka pytań:

Czy w Mondeo MKI szyba po naciśnięciu przycisku trochę dłużej sam się opuszcza na dół i czy zamykanie działa w tą samą stronę. Wiem że to jest uwarunkowaniem czy jest sterownik czy go nie ma.

A drugie pytanie czy jak będę miał całe mechanizm wraz z siłownikami to wystarczy podłączyć zasilanie (oczywiście jeśli nie ma sterownika) i będzie działać:)

Z góry dziękuję

arab
18-08-2009, 01:14
jak nacisniesz krotko szyba kierownika leci na dol do gory juz nie inne szyby nie maj tej opcji

wystarczy wlozyc mechanizmy i wpiac do gniazda-zrobilem tak i dziala mam mk1 95r wiec jak masz taki to wiazka bedzie ta sama nie wiem jak w starszych pozdr

piotr130872
18-08-2009, 09:46
Jak zakładałem elektrykę przednich szyb, to musiałem zmienić podnośniki szyb i wiązki elektryczne w drzwiach.
Po podpięciu nowych wiązek trzeba włożyć bezpiecznik i wszystko powinno działać. w archiwum artykułów jest wszystko opisane. Pozdrawiam.

arab
18-08-2009, 19:57
no to wiadomo zwe podnosniki bo podnosnik prowadnica silnik / korbka i linka sa nierozbieralne a wiazka to tez normalne ze w drzwiach z manualnymi szybami nie bylo pozdrawiam

Misiek_WR
18-08-2009, 22:10
No ja będę chciał całość zakupić że tylko podmienię przytwierdzę szybę i podłącze. A co do kostki pod elektrykę to chyab nie ma poprowadzonej instalacji:)

arab
18-08-2009, 23:11
otworz drzwi rozlacz kostke (w miejscu zawieszenia dzrwi) wykrec obracajac i lekko przyciskajac kostke od strony samochodu i policz ile idzie do niej kabli ale chyba kazde mondeo ma instalacje pod szyby lusterka i centralke ale to nie jestem pewien

Misiek_WR
18-08-2009, 23:22
No w sobotę sobie będę podświetlanie w desce wymieniał, to odrazu zobaczę ile kabelków idzie mi w tym przepuście drzwiowym:)

arab
18-08-2009, 23:35
podswietlenie juz za mna na szczescie bo ze wszystkich przerobek to ta byla dla mnie jedna z najmniej przyjemnych;p podswietlilem moje mk1 diodami led wszystkie liczniki zegary przelaczniki klameczki popielniczke i zrobilem dodatkowe podswietlenie kasetki pod radiem oraz calej podlogi samochodu-wlaczane osobno z mozliwoscia startu na sensor dzwieku(mroga w rytm muzyki) jezeli tez masz zamiar robic ledami to radze kup sobie od razu wszystkie tarcze blaty do przelacznikow swiatel nawiewu itp i nie zakladaj zbyt mocnych diod bo w nocy np na liczniku nie bedzie jednolita poswiata tylko beda przebijac miejsca w ktorych sa diody

Misiek_WR
18-08-2009, 23:39
No wiem o co chodzi, są takie żaróweczki u mnie w mieście które wkładam w miejsce starych i działa:) I kolega Antos już tak robił i zegarków nie musiał zmieniać tzn tarcz:)

Ale dzięki za radę przynajmniej na przyszłość będę wiedział:)

arab
19-08-2009, 22:52
ale tarcze warto i tak zmienic bo sa zielone a kupujesz bez odcienia i jaka zarowke zalozysz w przyszlosci taki bedzie kolor podswietlenia a nasze maja z tylu zielona filie a widomo niebieska zarowka przez zielona folie...:)

zajec
19-08-2009, 23:03
a ja tylko bym chcial sie zapytac, jakie oznaczenie maja zarowki w desce rozdzielczej? w5w? w3w? a moze ktos moze podeslac jakis link do diodowych zamiennikow zarowek?
i jeszcze jedno pytanie... chcialbym zalozyc elektryczne szyby z tylu... obecna wiazka w drzwiach nie przewiduje takiej mozliwosci :( gniazdo w slupku rowniez :( w takim razie czy bardzo ciezko jest pociagnac dodatkowe przewody? i czy jesli przednie szyby sa elektryczne to czy trzeba cos jeszcze zmieniac/dokladac (oprocz przelacznika kierowcy, kabli i podnosnikow, obudowy klamek tylnych)?

kula159
20-08-2009, 10:16
No najszybciej było by zmienić wiązkę podłogową na taką co obsługuje tylne szyby elektryczne.. ;) No w drzwiach kierowcy musisz wymienić wiązkę na tą co obsługuje 4 szyby, sterownik, no i dołożyć wszystko do tylnych drzwi- wiązki, podnośniki, ramki klamek no i przyciski.. ;)Tu masz przydatny artykuł: http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=131 :)

zajec
20-08-2009, 10:50
dzieki wielkie :)

Misiek_WR
21-08-2009, 00:23
ale tarcze warto i tak zmienic bo sa zielone a kupujesz bez odcienia i jaka zarowke zalozysz w przyszlosci taki bedzie kolor podswietlenia a nasze maja z tylu zielona filie a widomo niebieska zarowka przez zielona folie...:)

Tylko kto powiedział że niebieska żarówka:) Zakupiłem zielone:)

Całe wnętrze jest utrzymane w kolorze zeileni jaką auto otrzymało od fabryki. Podświetlanie nóg zrobiłem również zielone, radio też kupowałem z zielonym podświetlaniem.


Co do jakie żarówki to są, to ja poszedłem do sklepu elektrycznego i poprosiłem o żaróweczki do podświetlania zegarów. Miałem do wyboru małe i duże wybrałem duże. W sobotę będę je wymieniał i zrobię zdjęcia jak wyglądają:)

arab
21-08-2009, 21:32
hehe no tak jakos od razu przyszla mi na mysl niebieska ja zmienilem podswietlenie na niebiesko:)

Misiek_WR
21-08-2009, 21:55
NO pierwsza myśl była u mnie że też na niebiesko ale potem się opanowałem i stwierdziłem że zielone z niebieskim nie będzie ładne wyglądać:) Więc już wszystko w tonacji zielonej utrzymałem:)

arab
21-08-2009, 22:03
u mnie teraz cale auto w srodku swieci na niebiesko;p

zajec
10-10-2009, 15:12
to mam jeszcze pytanie odnosnie szybek a kakretnie wiazek w drzwiach/slupkach...
Ile jest pinow/bolcow w wiazce szyby+glosnik+centralny na wtyczce drzwi-slupek ?