PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klapka ciepło/zimno



Soboc
30-08-2009, 02:34
Witam

Ostatnio jak wracałem w nocy z Włocławk, zrobiło się trochę zimno i postanowiłem włączyć ogrzewanie. Jednak mimo ustawienia na Hi nadal leciało zimne powietrze. Kombinowałem w lewo i w prawo z temperaturą i nadal nic, w końcu wkurzony przywaliłem w konsole środkową i usłyszałem że coś się przestawia po czym zaczeło lecieć ciepłe powietrze :).
Po przejrzeniu forum, wydaje mi się że powodem jest zawieszenie się tej klapki ciepło / zimno. Ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi gdzie ta klapka się znajduje ?? siłownik ?? idzie do tego się jakoś dostać ?? Jak by ktoś wiedział będę wdzięczny.


UPDATE:

Jade dziś i znów ten sam problem, dopiero po pewnym czasie znów zaczęła działać ta klapka mieszalnika powietrza.

Zrobiłem test klimy według tej instrukcji:

Odczytanie kodów aktualnych usterek

Wciśnij na chwilę równocześnie przycisk "OFF" i "NAWIEW NA NOGI" w panelu układu EATC, a następnie w ciągu 2 sek. przycisk "AUTO". Na nowo uruchomiona diagnostyka własna trwa kilka sekund. W tym czasie na wyświetlaczu EATC pojawi się powtarzający się sygnał. Rozpoznane usterki zostaną przedstawione w formie kodów usterek. Przykład: Najpierw przez 2 sek. błyska "12", następnie "51" przez 2 sek. co oznacza kod usterki B1251. Jeśli nie ma zachowanych kodów usterek, wszystkie segmenty wyświetlacza zostaną podświetlone. Poniższa tabela wyjaśnia znaczenie poszczególnych kodów usterek. Tryb diagnostyki może zostać zakończony w każdej chwili przez przyciśnięcie dowolnego przycisku w panelu układu EATC.

Odczytanie kodów krótkotrwałych usterek

Wciśnij na chwilę równocześnie przycisk "OFF" i "NAWIEW NA NOGI" w panelu układu EATC, a następnie w ciągu 2 sek. przycisk "NAWIEW NA WYSOKOŚCI TWARZY". Zachowane kody usterek zostają wyświetlone na wyświetlaczu EATC i ze względów bezpieczeństwa należy je zanotować. Wciśnięcie przycisku "ODMRAŻANIE" spowoduje wykasowanie pamięci usterek i zakończenie trybu diagnostyki. Aby zakończyć tryb diagnostyki bez kasowania kodów usterki, należy wcisnąć dowolny przycisk panelu układu EATC.

1 test zero błędów
2 test - 1676 czyli B1676 Napięcie zasilania poza zakresem . Ale z tego co poczytałem to chyba jakiś stary błąd nie mający nic wspólnego z obecnym problemem.

Jeszcze raz zwracam się o pomoc jeżeli ktoś wie gdzie znajdę ten siłownik i klapkę, ew może ktoś dysponuje jakimiś schematami poglądowymi.