PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Jak zamontowa 10cm głośniki w mondeo ??



Baracuda
08-09-2009, 23:55
No Witam serdecznie :)
Słuchajcie bo wiadome jest wszem i wobec że najlepiej grają zestawy trójdrożne :) Jako że 16 będą zamontowane w miejscach oryginalnych głośników w drzwiach ,a syczki w słupkach zastanawiam się gdzie zamontować 10 cm głośniki ?? Pewnie większość odpowie że w obudowach za lusterkami ale tak myślę dużo jest osób i dużo pomysłów może ktoś ma jakiś inny pomysł ?? Bardziej ciekawy ??

Dodam że głośniki w drzwiach będą zbudowane trochę inaczej niż pod oryginalnymi maskownicami .

Oktan
09-09-2009, 00:42
niektórzy montują w słupku - wygląda to tak, że głośnik średniotonowy jest najniżej (przy samym podszybiu) a powyżej wysokotonowy - wszystko ładnie wyrzeźbione

inna opcja: montaż delikatnie pod kątem (też na podszybiu) przy wykorzystaniu indywidualnej obudowy - wtedy wysokotonowy w słupku


PS.: komora zamknięta dla średniotonowego powinna być !!

może wojo ci pomoże bo fachura jest

Poncio
09-09-2009, 01:57
zastanawiasz sie gdzie zamontowac ?:) proponuje rowniez w słupkach :)

np cos takiego http://img268.imageshack.us/img268/3102/przechwytywaniedd.jpg

Angelo
09-09-2009, 08:43
można i tak
http://img141.imageshack.us/img141/8293/dsc02240resize1.th.jpg (http://img141.imageshack.us/i/dsc02240resize1.jpg/) http://img171.imageshack.us/img171/9361/dsc02239resize.th.jpg (http://img171.imageshack.us/i/dsc02239resize.jpg/)

a tutaj pokazane jest jak to zrobił
http://www.the12volt.com/installbay/forum_posts.asp~TID~110922~PN~1~TPN~2
masakra to gosc wymyslił i zrobił, z dwóch jakis jakby piłeczek

Jaroslaw82
09-09-2009, 09:06
Wersja w tym BMW jest raczej.... szpetna, ale ta zabudowa słupka powyżej jest super!! Powiedzcie mi- trzeba cuś takiego samemu rzeźbić z żywicy czy można zamówić takie gotowe zabudowy do naszych mondków??

Baracuda
09-09-2009, 10:08
Te piłeczki są niezłe ale nie pasują Mi do projektu całej kabiny ...hmmm... Ten powyżej w słupku Pasuje Mi i to nawet bardzo :) tylko jestem ciekaw jak to się sprawuje?? chodzi Mi o mocowanie słupka

Poncio
09-09-2009, 12:34
wszystko swietnie sie trzyma i duzo lepiej wyglada skonczone :) dzisiaj wrzuce fotke jak juz jest poflokowane . Gdyby ktos deklarowal sie na takie rozwiazanie to zawsze mozemy sie dogadac ;)

Baracuda
10-09-2009, 00:13
wszystko swietnie sie trzyma i duzo lepiej wyglada skonczone :) dzisiaj wrzuce fotke jak juz jest poflokowane . Gdyby ktos deklarowal sie na takie rozwiazanie to zawsze mozemy sie dogadac ;)

A jaka Kasa :) Bo ja myśle samemu zrobic :D

maniek_
10-09-2009, 00:33
Wojo napisz również ile by kosztowało wyrzucenie przednich głośników na zewnątrz, zrobienie odpowiednich dystansów i przerobienie tapicerki drzwi tak aby głośnik był widoczny a nie ukryty w drzwiach ;)

Poncio
10-09-2009, 00:50
Wojo napisz również ile by kosztowało wyrzucenie przednich głośników na zewnątrz, zrobienie odpowiednich dystansów i przerobienie tapicerki drzwi tak aby głośnik był widoczny a nie ukryty w drzwiach ;)

to jest dosyc trudna operacja, w przyszlym tygodniu u siebie wlasnie takie cos robie to zdam relacje - co do kosztow to wyjdzie kolo 1500zl jak nie lepiej (tapicerka tez bedzie przerabiana wiec do tego doliczyc koszty materialow obiciowych)

dokladnie cene podam po zrobieniu :)

Dodano po 1 min.:



wszystko swietnie sie trzyma i duzo lepiej wyglada skonczone :) dzisiaj wrzuce fotke jak juz jest poflokowane . Gdyby ktos deklarowal sie na takie rozwiazanie to zawsze mozemy sie dogadac ;)

A jaka Kasa :) Bo ja myśle samemu zrobic :D

wszystko zalezy od tego co bys chcial i jak ;)

choc polecam opcje zrobieniu wlasnorecznie - swietna zabawa jest przy tym a i troche doswiadczenia nam dojdzie ;) ale sa ludzie ktorzy wola sie nie zabierac za cos takiego tylko wola oddac komus kto ma o tym pojecie

Baracuda
10-09-2009, 16:16
Wojo napisz również ile by kosztowało wyrzucenie przednich głośników na zewnątrz, zrobienie odpowiednich dystansów i przerobienie tapicerki drzwi tak aby głośnik był widoczny a nie ukryty w drzwiach ;)

to jest dosyc trudna operacja, w przyszlym tygodniu u siebie wlasnie takie cos robie to zdam relacje - co do kosztow to wyjdzie kolo 1500zl jak nie lepiej (tapicerka tez bedzie przerabiana wiec do tego doliczyc koszty materialow obiciowych)

dokladnie cene podam po zrobieniu :) Kurcze to nieźle to przebudowujesz
:) Bardzo duże koszta czyżby cały boczek od nowa??


Dodano po 1 min.:



wszystko swietnie sie trzyma i duzo lepiej wyglada skonczone :) dzisiaj wrzuce fotke jak juz jest poflokowane . Gdyby ktos deklarowal sie na takie rozwiazanie to zawsze mozemy sie dogadac ;)

A jaka Kasa :) Bo ja myśle samemu zrobic :D

wszystko zalezy od tego co bys chcial i jak ;)

choc polecam opcje zrobieniu wlasnorecznie - swietna zabawa jest przy tym a i troche doswiadczenia nam dojdzie ;) ale sa ludzie ktorzy wola sie nie zabierac za cos takiego tylko wola oddać komuś kto ma o tym pojecie No ja właśnie chciał bym sam to zrobić ale Ciekaw jestem i czekam na fotki ukończone twoich słupków )

Poncio
10-09-2009, 20:56
to nie moje slupki tylko klienta :) jutro pewnie bedzie juz gotowe

Baracuda
11-09-2009, 17:08
to nie moje slupki tylko klienta :) jutro pewnie bedzie juz gotowe

AHA :) A powiedz Mi używacie szpachli takiej do plastiku ?? Czy takiej z włuknem szklanym ?? a może jeszcze jakiejś innej ?

Poncio
11-09-2009, 18:28
szpachli wykonczeniowej :) mozna kupic np w Leroy merlin

Baracuda
11-09-2009, 18:55
szpachli wykonczeniowej :) mozna kupic np w Leroy merlin

A jest 100% pewność że ona od drgań głośnika nie pęknie?? Bo wiem że jest to raczej delikatna(czyt. Krucha) szpachla...

maniek_
11-09-2009, 19:04
Co do szpachli ja polecam NOVOL COLOR (tylko nie proffesional), super się nią szpachluje i jest bardzo wytrzymała

rc23
11-09-2009, 20:09
Słuchajcie bo wiadome jest wszem i wobec że najlepiej grają zestawy trójdrożne

zważywszy, że ideałem jest głośnik szerokopasmowy czyli JEDEN? :hehe:

pozostałbym przy dwudrożnych

Baracuda
12-09-2009, 01:12
Słuchajcie bo wiadome jest wszem i wobec że najlepiej grają zestawy trójdrożne

zważywszy, że ideałem jest głośnik szerokopasmowy czyli JEDEN? :hehe:

pozostałbym przy dwudrożnych

Chyba nie kminie o co biega??

Trójdrożne czyli takie gdzie są 3 głośniki ale nie w jednym tylko syk ,10cm,i midbas (16cm np. )

rc23
12-09-2009, 13:30
usiłuję przekazać, że najlepszy byłby JEDEN głośnik przetwarzajacy całe pasmo, taki nie istnieje to znaczy taki który byłby równie sprawny w całym zakresie

pociecie pasma na trzy części to dla mnie przesada, powoduje że bezie głośniej, ale nie LEPIEJ, hcyba że chodzi właśnie o GŁOŚNIEJ, w przeciwnym wypadku zestawy 2drożne wystarczaja w zupełności
pojawia sie jeszcze kwestia finansowa, lepiej by zestaw tworzyły dwa DOBRE głośniki niż TRZY pośledniejszej jakości

Oczywiśći nikomu nie zabraniam budowy zestawów składajacych sie z trzech głośników, jednak trzeba pamietać że "więcej nie zawsze znaczy lepiej", a w dziedzinie głośników jest to wręcz imperatyw.

badger
12-09-2009, 13:55
Idealnym głośnikiem byłaby zapewne kula, emitująca pełne pasmo we wszystkich kierunkach, niestety coś takiego istnieje póki co tylko w teorii.

Ogólnie caraudio opiera się na ogromnych kompromisach, bo samochód jest wprost tragicznym pomieszczeniem odsłuchowym, tak więc myślę, że najwięcej zależy tutaj od talentu osoby, która to wszystko składa w całość i tego, jak to na koniec zostanie wystrojone.

Można znaleźć pewne teoretyczne argumenty, dla który zestaw trójdrożny w samochodzie może mieć sens. Najważniejszy jest taki, że średnica jest jednak cały czas kierunkowa, więc głośnik emitujący średnie tony w okolicach nóg nie jest pewnie zbyt optymalnym rozwiązaniem.

Poncio
12-09-2009, 14:13
[...]Oczywiśći nikomu nie zabraniam budowy zestawów składajacych sie z trzech głośników[...]

dzieki :bigok:

Dodano po 1 min.:



[...]
Można znaleźć pewne teoretyczne argumenty, dla który zestaw trójdrożny w samochodzie może mieć sens..

oczywiscie , :) w koncu wygrywaja w wiekszosci przypadkach na zawodach z zestawami 2 droznymi wiec musza grac lepiej :pad:

rc23
12-09-2009, 16:25
oczywiscie , w koncu wygrywaja w wiekszosci przypadkach na zawodach z zestawami 2 droznymi wiec musza grac lepiej


mylisz głośność z jakością

Dodano po 9 min.:


Można znaleźć pewne teoretyczne argumenty, dla który zestaw trójdrożny w samochodzie może mieć sens. Najważniejszy jest taki, że średnica jest jednak cały czas kierunkowa, więc głośnik emitujący średnie tony w okolicach nóg nie jest pewnie zbyt optymalnym rozwiązaniem.


zważywszy, że jak wspomniałeś samochód nie jest najlepszym pomieszczeniem odsłuchowym to sens stosowania głośnika średniotonowego jest niewielki, dlatego nawet bardzo drogie zestawy sa dwudrożne

przy trójdrożnym zestawie na pewno bedzie głośniej, a widze, że o to chodzi :hehe:

dobrej sabawy :bigok:

Baracuda
12-09-2009, 17:35
oczywiscie , w koncu wygrywaja w wiekszosci przypadkach na zawodach z zestawami 2 droznymi wiec musza grac lepiej


mylisz głośność z jakością

Dodano po 9 min.:


Można znaleźć pewne teoretyczne argumenty, dla który zestaw trójdrożny w samochodzie może mieć sens. Najważniejszy jest taki, że średnica jest jednak cały czas kierunkowa, więc głośnik emitujący średnie tony w okolicach nóg nie jest pewnie zbyt optymalnym rozwiązaniem.


zważywszy, że jak wspomniałeś samochód nie jest najlepszym pomieszczeniem odsłuchowym to sens stosowania głośnika średniotonowego jest niewielki, dlatego nawet bardzo drogie zestawy sa dwudrożne

przy trójdrożnym zestawie na pewno bedzie głośniej, a widze, że o to chodzi :hehe:

dobrej sabawy :bigok:

A ja sie z Kolegą nie zgadzam :) Dodam bardzo Ciekawą lektorkę :



Cieszy autora zainteresowanie, z jakim spotyka się tematyka car audio poruszana na łamach naszego pisma. Coraz częściej zadawane są pytania związane z budową dobrze brzmiących, audiofilskich, rozbudowanych systemów akustycznych. W samochodach przystosowanych najczęściej do zamontowania głośników w drzwiach przednich lub desce rozdzielczej nie jest dużym problemem takie zamontowanie głośników, by uzyskać dla nich poprawne warunki pracy i jednocześnie uzyskać w miarę dobrą scenę dźwiękową. Jednak coraz częściej miłośnicy dobrego brzmienia budują konstrukcje wielodrożne. Konstrukcje takie to najczęściej systemy trójdrożne składające się z głośników niskośredniotonowych (wooferów), średniotonowych i wysokotonowych. I jak to bywa są zagorzali zwolennicy systemów dwudrożnych i zwolennicy systemów trójdrożnych.

Zwolennicy dwudrożnych twierdzą, że obecnie produkowane głośniki niskośredniotonowe świetnie sobie radzą z odtworzeniem zarówno częstotliwości niskich jak i średnich. Głośniki wysokotonowe natomiast poprawnie odtwarzają od ok. 1 kHz a więc tzw. wyższą średnicę. Zwolennicy systemów trójdrożnych twierdzą, że najbardziej korzystne dla ludzkiego ucha jest by, częstotliwości z przedziału od ok. 400 Hz do ok. 5-6 kHz były odtwarzane przez jeden głośnik. Na pewno jest coś na rzeczy, ucho ludzkie w tym przedziale pasma częstotliwości jest szczególnie uczulone na to, z jakiego kierunku dobiega dźwięk a także jest szczególnie czułe na zniekształcenia fazowe. System dwudrożny pracuje z częstotliwością podziału na ok. 2,5 –3,5 kHz a więc w przedziale dużej czułości naszego słuchu następuje podział odtwarzanych częstotliwości na zakres reprodukowany przez głośnik niskośredniotonowy i głośnik wysokotonowy.

Wadą systemu dwudrożnego jest rozmycie źródeł dźwięku spowodowane tym, że głośniki wysokotonowe są zamontowane u nasady słupków przednich lub w słupkach natomiast głośniki niskośredniotonowe w drzwiach, tak więc wokale „wędrują” między głośnikami niskośredniotonowymi i wysokotonowymi. W związku z tym scena dźwiękowa jest nieprecyzyjna słychać bardzo wyraźnie „rozmazanie” źródeł dźwięku.

System trójdrożny jest najczęściej montowany w ten sposób, że głośniki wysokotonowe montowane są w słupki, śedniotonowe u nasady słupków lub w deskę rozdzielcza zaś woofery w drzwi przednie. W takim przypadku źródła dźwięku są precyzyjnie umiejscowione na scenie dźwiękowej, nie słyszymy też zniekształceń fazowych, ponieważ średnie częstotliwości pasma akustycznego (największej czułości naszego słuchu) są odtwarzane przez jeden głośnik średniotonowy. Innym sposobem montażu jest zamontowanie wszystkich głośników w drzwiach. W obydwu przypadkach musimy pamiętać, że każdy z głośników powinien mieć własną komorę.

Systemy trójdrożne budowane są dość rzadko ze względu na trudność w poprawnym zamontowaniu głośników, koszty takiego systemu też odgrywają znaczącą rolę. Oddzielnym zagadnieniem jest wykonanie zwrotnicy, jest to bardzo skomplikowane i praktycznie niewykonalne w warunkach amatorskich. Uniwersalne zwrotnice, jakie są oferowane w sklepach najczęściej nie nadają się do zastosowanych głośników, bo jak mówi stare przysłowie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Inną piętą Achillesową jest niestety bardzo mały wybór głośników średniotonowych. Producenci nie dbają o amatorów dobrego brzmienia w samochodach. Budowanie systemu składającego się z przypadkowo dobranych głośników i zwrotnic mija się z celem i lepiej zastosować system dwudrożny, poprawnie zbudowany, niż byle jaki trójdrożny. Najlepszym rozwiązaniem, niestety najdroższym jest zakupienie gotowego systemu trójdrożnego.

Nie zamierzam przekonywać Naszych Czytelników, aby koniecznie montowali w swoich samochodach trójdrożne systemy głośnikowe, ale chciałbym, aby ewentualną decyzje o budowie takiego systemu podejmowali świadomie. Montując system poprawnie, ze sprawdzonych komponentów efekt jest wyśmienity.

Chciałbym przybliżyć dostępny na naszym rynku, zapewne znany Naszym Czytelnikom produkt legendarnej izraelskiej firmy Morel. Na temat produktów tej firmy nie będę się rozpisywał powiem tylko tyle, że lepszych głośników nie słyszałem a tematyką audio zajmuje się ponad 35 lat. W ofercie tej firmy jest zestaw ELATE składający się z głośników niskośredniotonowych o średnicy do wyboru 135, 165 lub 222 mm, głośników średniotonowych CDM 54 i głośnika wysokotonowego MT 23.W skład systemu wchodzą fabryczne zwrotnice trójdrożne przystosowane do pracy w systemie bi-ampling.

Parametry zestawu z najczęściej stosowanym głośnikiem niskośredniotonowym o średnicy 165 mm

Moc – 200W RMS
Impedancja - 4 Ohm
Skuteczność (SPL) – 89 dB
Pasmo przenoszenia 25 – 25 000 Hz

Wypróbowaliśmy zestaw z głośnikiem niskośredniotonowym o średnicy 165 mm. Zestaw można zaliczyć do klasy High end. Alternatywą dla chcących samodzielnie złożyć zestaw trójdrożny mogą być komponenty włoskiej firmy Laboratorio Audio – AD. W sprzedaży dostępne są komponenty umożliwiające samodzielne złożenie bardzo dobrze brzmiącego zestawu.
Niskośredniotonowy o średnicy 165mm –AD W60
Średniotonowy AD M 35
Wysokotonowy AD MM 1
Zwrotnica AD X3MM

Wypróbowaliśmy ten zestaw, mogę go polecić miłośnikom dobrego brzmienia. Zasilanie zestawu trójdrożnego może odbywać się ze wzmacniacza dwukanałowego. Korzystniejsze jest zasilanie zestawu w systemie bi-amplig. Użyjemy wtedy wzmacniacza czterokanałowego, dwa kanały zasilać będą głośniki niskośredniotonowe, zaś dwa kanały głośniki średniotonowe i wysokotonowe.

Oczywiście trójdrożny system audio dobrze by było uzupełnić dobrej klasy subwooferem zasilanym dobrym wzmacniaczem. No ale tutaj akurat wybór głośników niskotonowych i wzmacniaczy jest znacznie większy niż w przypadku przeznaczonych do zamontowania z przodu samochodu zestawów trójdrożnych.

Należy pamiętać również o radioodtwarzaczu dobrej klasy. Opisywane tutaj systemy trójdrożne natychmiast pokażą wszelkie wady radioodtwarzacza, a także wzmacniaczy. Pamiętajmy, że takie systemy wymagają by pozostałe komponenty, kable sygnałowe, kable zasilające były dobrej jakości. Nie zaszkodziłoby również zastosowanie kondensatora.

Odczułem kilka krotnie różnice między takimi systemami i zgadzam sie w 100% Z tym artykułem :)

rc23
12-09-2009, 18:17
bardzo to pieknie brzmi, powiedz mi jednak dlaczego wiekszość bardzo drogich systemów głosnikowych do odtwarzania muzyki jest dwudrożna? jak np. sonus faber, nie przeczę, że jest wiele systemów wielodroznych jednak pieniadze włożone w system są olbrzymie przykładem B&W Nautilius

Moim zamiarem nie jest odciąganie kogokolwiek od konstruowania takich zestawów. Biorąc jednak pod uwage trudności w zgraniu choćby fazy w zestawie trójdroznym to ich konstrukcji mało kto sie podejmuje.

Mam znajomego który robi kolumny na zamówienie, nazywa sie Einbacher to nazwisko już coś Wam powinno powiedzieć. W większości robi kolumny dwudrożne, nie stroni od trójdrożnych jednak czas jaki poświęca na ich zestrojenie jest znacznie dłuższy o spalonych elementach nie wspominając.

Jeszcze raz powtórzę lepiej dwa głosniki niż trzy w tej samej cenie.

Baracuda
12-09-2009, 23:36
bardzo to pieknie brzmi, powiedz mi jednak dlaczego wiekszość bardzo drogich systemów głosnikowych do odtwarzania muzyki jest dwudrożna? jak np. sonus faber, nie przeczę, że jest wiele systemów wielodroznych jednak pieniadze włożone w system są olbrzymie przykładem B&W Nautilius

Moim zamiarem nie jest odciąganie kogokolwiek od konstruowania takich zestawów. Biorąc jednak pod uwage trudności w zgraniu choćby fazy w zestawie trójdroznym to ich konstrukcji mało kto sie podejmuje.

Mam znajomego który robi kolumny na zamówienie, nazywa sie Einbacher to nazwisko już coś Wam powinno powiedzieć. W większości robi kolumny dwudrożne, nie stroni od trójdrożnych jednak czas jaki poświęca na ich zestrojenie jest znacznie dłuższy o spalonych elementach nie wspominając.

Jeszcze raz powtórzę lepiej dwa głosniki niż trzy w tej samej cenie.

Tylko zauważ że auto to nie kolumna!! Głośnik nie znajdują się obok siebie..a poza tym nikt nie powiedział że jest to proste... i że cena 2 drożnego w cenie 3 drożnego ...

rc23
13-09-2009, 00:00
Tylko zauważ że auto to nie kolumna!! Głośnik nie znajdują się obok siebie..a poza tym nikt nie powiedział że jest to proste

nie kolumna? i co z tego? to znaczy, że nie musi być dobrze? że głośniki nie obok siebie? to potwierdza moje przypuszczenia, że chodzi o głośność i ... o strone wizualną :evil:

no nie jest proste, wierz mi, sam będziesz robił zwrotnice? którego rzędu?

Baracuda
13-09-2009, 00:11
Tylko zauważ że auto to nie kolumna!! Głośnik nie znajdują się obok siebie..a poza tym nikt nie powiedział że jest to proste

nie kolumna? i co z tego? to znaczy, że nie musi być dobrze? że głośniki nie obok siebie? to potwierdza moje przypuszczenia, że chodzi o głośność i ... o strone wizualną :evil:


Strona wizualna jest istotna głośność nie... Nagłośnienie auta nie jest proste jak kolumna (wiec musi byc wykonana dużo bardziej precyzyjniej) trzeba ustali konkretne kierunki głośników odpowiednie odległości oraz wysokość montażu głośnika sredniotonowego ,oraz syka . Co do zwrotnic nie będę ich wykonywał sam do zestawu dwu drożnego mam oryginalne ale nad takimi do trójdrożnego wykona mój znajomy który już to robił.

A co do tego dlaczego producenci budują systemu dwu a nie trój drożne odpowiedz jest taka że w praktyce faktycznie zazwyczaj lepszy dźwięk można uzyskać z dwóch dobrych głośników niż z trzech gorszych i tym torem często podążają producenci licząc na przynajmniej podstawową wiedzę klienta.
Kolejna rzecz i główna to koszty, które ostatecznie sprowadzają układy 3dr na margines cenowy. Niestety kolumny 3dr na wysokiej klasy głośnikach kosztują i to bardzo bardzo

rc23
13-09-2009, 01:20
Kolejna rzecz i główna to koszty, które ostatecznie sprowadzają układy 3dr na margines cenowy. Niestety kolumny 3dr na wysokiej klasy głośnikach kosztują i to bardzo bardzo


zatem jeśli nie dysponujesz Vifa, Morell czy Scan-Speak odpuść, bo o ile bedzie to dobrze wygladać o tyle grać bedzie przeciętnie na głośnikach z dolnej półki

Nagłośnienie auta nie jest proste jak kolumna

nie zbudowałes żadnej kolumny trójdrożnej, prawda? gdybyś choć zaczął sie wgłębiać w temat, wiedziałbyś jakie to trudne, i jest dokładnie odwrotnie

Pozostaje życzyć Tobie powodzenia. Nie było moim zamiarem odwodzić Cię od wykonania tego systemu, a raczej uświadomić Tobie na co się porywasz. Wiedz, że długi czas zajmie Tobie strojenie tego wszystkiego, a z efektu nie bedziesz nigdy do końca zadowolony.

Tak już na koniec to napisze, że strojenie swoich kolumn skończyłem po dwóch latach (2drożnego) zabaw ze zwrotnicami, kiedy w końcu jestem zadowolony z efektu czy to słuchając metalu, jazzu, poważnej czy też muzyki mojej córki (pop)

Baracuda
13-09-2009, 12:18
Kolejna rzecz i główna to koszty, które ostatecznie sprowadzają układy 3dr na margines cenowy. Niestety kolumny 3dr na wysokiej klasy głośnikach kosztują i to bardzo bardzo


zatem jeśli nie dysponujesz Vifa, Morell czy Scan-Speak odpuść, bo o ile bedzie to dobrze wygladać o tyle grać bedzie przeciętnie na głośnikach z dolnej półki


Nie odpuszczę :) Jestem uparty bo wiem że warto jeżeli masz inne zdanie to już twoja sprawa bo wdawanie sie w dalszą konwersacje nie ma sensu ja wiem swoje Ty wiesz swoje Oboje mamy racje.. I wcale nie zamierzam użyć głośników z dolnej półki... Pozdrawiam :)

rc23
13-09-2009, 18:34
przecie napisałem, że nie odwodze od pomysłu, a pisze o trudnościach z tym zwiazanych

z ciekawości, jakie głośniki?

Baracuda
13-09-2009, 22:36
Miałem carpowery crb-set 165 ale idą na tył a na przód mam na razie powerbass 2XL-6C / 60C ale będe myślał nad lepszymi jak zrobię juz wszystko.