PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przednie hamulce nierówno biorą



adam_priva
09-09-2009, 19:30
Witam szanownych kolegów.

Mam taki oto problem:
Po naciśnięciu na hamulec samochód ściąga troszkę w lewo.
Po mocnym depnięciu na pedał lewe przednie koło zostawia mocnego sznita ileci dym, a z prawego nic nie widać, nawet śladu na jezdni.
To samo tyczy się tyłu tylko po lewej stronie.
Generalnie prawy przód i lewy tył gorzej hamują.
Sprawdziłem tłoczek z tyłu i cylinderek z przodu - wszystko jest ok przesuwają się nic się nie blokuje.

Na rolkach wychodzi to samo, przedni prawy i lewy tylni słabsze.

Co może być przyczyną? Jakiś regulator walnięty, pompa? gdzie szukać... :zly: :zly: :zly:

PS zwieszenie zostało zrobione całkowicie, tuleje końcówki itd. także na tulejach, sworzniach itp nie ma żadnych luzów.

Paolo
09-09-2009, 20:56
Najpierw odpowietrzyć układ hamulcowy.

fxxx
09-09-2009, 20:58
no jak po przekatnej to smierdzi cos z plynem/przewodami/pompa, mondeo ma dwa obwody po przekatnych wlasnie. ja bym zaczynal od przewodow

Piotrek_Pulawy
09-09-2009, 22:23
Jeśli masz auto z ABSem to może ktoś nieprawidłowo odpowietrzył układ. Najpierw tylne prawe, potem lewy przód, potem lewy tył i na końcu prawy przód. Zacznij od tego, oby pomogło :)

adam_priva
09-09-2009, 22:34
Jeśli masz auto z ABSem to może ktoś nieprawidłowo odpowietrzył układ. Najpierw tylne prawe, potem lewy przód, potem lewy tył i na końcu prawy przód. Zacznij od tego, oby pomogło :)

absa nie mama, postaram się wymienić płyn i odpowietrzyć układ.
Myślę że w sobota jak będzie pogoda to to zrobię, wtedy opisze co i jak

adam_priva
13-09-2009, 22:59
Wymieniłem płyn hamulcowy [poszło 0,5L] oraz odpowietrzyłem układ na każdym kole.
Hamulce biorą teraz równo ale i tak kierownica przekręca się po depnięciu na hamulec na prawo :[
Moe jednak to wina tuleji?????
(po stronie kierowcy nie wymieniali bo podobno dobre a całą resztę wymienili.....)

Netoper
13-09-2009, 23:15
Moe jednak to wina tuleji?????
Pewnie że może to być, opisywane wielokrotnie.