PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Co sądzicię na temat tego silnika



zbyszek2606
10-09-2009, 18:03
Witam mam małe pytanko, czy możecie coś powiedzieć na temat palenia tego silnika?
Dodam że jest po wymianie rozrządu ustawiany na blokady,
filtrów i oleju.
Filmik był kręcony przez jedną osobę a telefon leżał w intercoolerze.

http://www.youtube.com/watch?v=Il-ZfVNbYGA

ryszinho
10-09-2009, 18:26
jezlei jest zimny to zapala OK moim zdaniem. Korektor był chyba wymieniany bo coś głośno trrrrryka. strasznie walą wtryski.....bardzo walą......wydaje mi sie że trochę za twardo chodzi ale to może mi się wydawac. Jaka była temperatura otoczenia jak odpalał? Za pierwszym odpaleniem nei załapał bo był za krótko przytrzymany na rozruszniku.

GrekuPL
10-09-2009, 19:17
no wtryski ładnie hałasują...ale odpala normalnie...nic szczególnego...dymi Ci przy odpalaniu na siwo ?

zbyszek2606
10-09-2009, 19:19
Jeżeli chodzi o temperaturę otoczenia to była około 20-23st.

No właśnie co z tymi wtryskami-regeneracja pomoże czy tylko wymiana na nowe? :niewiem:
Lekki dymek puszcza,tylko nie przyuważyłem jakiego koloru-może być i siwy bo na czarno to raczej bym w lusterku zauważył

ryszinho
10-09-2009, 19:27
Oczywiscie ze regeneracja..czyli wyczyszczenie, wsadzenie do śrdoka nowych koncówek i ich wyregulowanie. Całe nowe wtryskiwacze to troche droga zabawa jest heh.

Jak na tą temperaturę mógłby minalnie lepiej odpalać ale moim zdaniem jest Ok bo ma równe obroty po odpaleniu, nie dostaje trzęsiawki itp. U Ciebie minimalnie za długo odpalał ale jeszcze w normie bym powiedział. A tak to jeszcze dodam ze rozrusznik i aku amsz w bdb stanie bo szybko kręci.

zbyszek2606
10-09-2009, 19:33
A dzięki RYSZINHO zawsze coś dobrego miło usłyszeć :)
A czy mniej więcej ktoś może powiedzieć ile taki interes z tymi wtryskami może kosztować, skąd końcówki? może ktoś wie?

KW
10-09-2009, 20:00
www.wtryskiwacze.pl - regulacja wraz z nowymi końcówkami bodajże 260 + wysyłka.

Kamil_ck
10-09-2009, 20:29
normalnie chodzi. Może mogłby lepiej kręcić ale na to ma wpływ wiele czynników wiec szkoda sobei głowy truć. Jeśli będzie w zime odpalał to jest gites xD

Wtryski klepią u mnie w sumie tez ale może oblatam jeszcze zime na nich

ryszinho
10-09-2009, 22:06
U mnie dzwonia ale trzeba bardzo sie wsłuchac w haałs diesla zeby wyodrebnic u mnie dzwonienie wtrysków ;) chociaz nie wiem jak jest teraz po ich regeneracji. Ja pojechałem do takiego serwisu diesla i mnie skasili 250 zł za regeneracje i przynajmniej sie dowiedziałem co jest nie tak ;) co prawda nie wyczyscili ich z zewnatrz ale co tam :)

rustin
10-09-2009, 22:33
Jak spalanie jest w normie i nie dymi za bardzo to bym nie kombinował z wtryskami.Jak dla mnie w miare normalnie chodzi i odpala.Jak go paliłeś od razu po zgaśnięciu kontrolki świec?jak tak to poczekaj jeszcze z 5s po ich zgaśnięciu i wtedy zobacz.U mnie nawet jak jest ciepło tak jak teraz i odrazu po zgasnieciu swiec to długo kreci i siwy dym,a jak poczekam to normlanie i nie dymi.

GrekuPL
11-09-2009, 08:20
a może aku słabe...u mnie kręcił gorzej jak miałem stare aku, kupione latem new i pali za drugim zakręceniem wału :bigok:

rustin
11-09-2009, 08:40
Aku mam o pojemności 62ah a prąd rozruchowy 540en.Ma 2 lata kupiłem go do jetty ale po miesiacu nabylem mdo i go przelozylem.

BS
11-09-2009, 08:41
Jeżeli tłuką wtryski to raczej zainteresowałbym się powietrzem w przewodach i ustawieniem rozrządu a nie regeneracją wtrysków.. tłuką bo nie dostają właściwej ilości paliwa we właściwym momencie albo mają powietrze zamiast paliwa...

GrekuPL
11-09-2009, 09:50
albo mają powietrze zamiast paliwa...
dlatego pytałem o dymek przy odpalaniu :bigok:

ryszinho
11-09-2009, 15:14
Jak wtryski są pozawieszane lub nie chodza głądko to też tak walą ;)

zbyszek2606
11-09-2009, 18:43
A propo dymienia to puszcza mały kłębek dymku przy porannym zapalaniu koloru raczej szarego.
Jeżeli chodzi o ustawienie rozrządu to był ustawiany na blokady i po wymianie zapalanie się poprawiło bo przed to była masakra nawet w lecie- był przestawiony o jeden ząbek jak i na wałku rozrządu tak i na pompie