PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] coś stuka w kole przy szybszej jeździe(ponad 120 km)



czarna27
14-09-2009, 14:04
Witam.Przepraszam na wstępie, za moje nieznanie się na temacie, ale dzisiaj przy wyprzedzaniu( na liczniku 120 km/h) zaczęło mi stukać w przednim kole...w sumie trochę spanikowałam jak to baba :jezyk2: ...
i gdy byłam na wysokości auta wyprzedzanego w ogóle zastanawiałam się czy kontynuować manewr (?) Gdy ów auto zostało wyprzedzone zwolniłam i problem z stukaniem ustał... zaznaczam ,iż końcówki stabilizatorów zostały zmienione.Kolega mówi,że może niedobrze dokręcone koło, lub wymiana na nowe klocków hamulcowych i ich za mocne naciskanie na tarczę(16 letnią) mogło mieć wpływ na stukanie(?) czy może mi ktoś udzielić informacji?

Pozdrawiam Magda

Dodano po 28 min.:

nikt nie jest w stanie udzielić mi choć małej wskazówki?? :(

SteelRat
14-09-2009, 15:46
"Dodano po 28 min.:"

to nie chat, to forum, tu trzeba sie wykazac cierpliwoscia :)

witamy nowa uzytkowniczke :)

uzupelnij profil...

a co do stukania? jakby klocek tarcze dociskal, mialabys hamowane jedno z kol, wiec by Cie sciagalo, niedopkrecone kolo? auto tanczyloby dosc chaotycznie po drodze, nie da sie tego z niczym pomylic.
zalecalbym predzej podjechanie na wywazarke, moze byc, ze odwaznik odpadl i kolo "tlucze" chociaz to sie odczuwa calym autem. moze to nie kolo, a oslona plastikowa wpada w wibracje pod wplywem powietrza?

Zeus
14-09-2009, 15:46
Czekaj czekaj, masz 16-letnie tarcze hamulcowe ?

A to stukaniezdazyło się tylko ten jeden raz, czy za każdym razem jak się rozpędzisz do 120. A jak ono występuje to nie odczuwasz żadnych drgań na kole kierownicy ? Jesteś w stanie jakoś zlokalizować rejon tych stuków (poza tym że z przodu) ?

czarna27
14-09-2009, 16:02
powiem tak... z ruszeniem tego dziadostwa(mojego pierwszego auta) :) niestety trzeba się rozpędzić.W ogóle to nie wiem kto wpadł na tak świetny pomysł,żeby do takiego ciężkiego auta wsadzić pod machę 1,6.Jak kupowałam auto-jeszcze tym ni9e wiedziałam,że będzie tak żarło paliwo :jezyk2:
Do czego zmierzam... nie jeżdżę szybko choć mam ciężką nogę:) w szpilce jeszcze bardziej ;)
Jeżdżę ok 80-90 km, także jak do tej pory nie zauważyłam czegoś podobnego :boshe:

w ogóle to auto mnie wykończy nerwowo... :jezyk2:

Dodano po 5 min.:

fakt faktem, jestem laik...najpierw kupiłam auto później zdałam prawko...nie miałam czasu zastanawiać się gdzie co puka...wyprzedzałam i byłam przed zakrętem...nie mam aż takiej podzielności uwagi,żeby wsłuchiwać się w coś co jest dla mnie obce...niestety nie jestem w stanie udzielić żadnej konkretnej informacji...chyba wszyscy tutaj będą mieli mnie dość :P

Zeus
14-09-2009, 16:20
Musisz się trochę bardziej postarać z dokładnością opisu. Może to właśnie nie jest typowe stukanie, tylko źle wyważone koło. Mimo wszystko dokręcenie śrub w kołach też należy sprawdzić - kiedyś mnie facet z warsztatu wypuścił z niedokręconym kołem, autem nie nosiło ani trochę, ale tak od 70 słychać było miarowe pukanie-dudnienie. Znajdź gdzieś dłuższy odcinek drogi, rozpędź się do tych 120 i na spokojnie postaraj się ustalić więcej szczegółów.

I jeśli naprawdę masz 16-letnie tarcze, to może pora na ich wymianę ?? Nie widziałem ich co prawda, ale osądzając po wieku mają prawo być mocno zużyte i przez to nieco niebezpieczne.

czarna27
14-09-2009, 16:36
powiem tak. Koleś od którego kupione było auto na niczym się nie znał.Czeski film-ani be ani me...żadnych konkretnych informacji...a ja jak to baba zero dociekliwości akurat w tym temacie...nie wiem czy tarcze mają 16 lat.Oscyluję między rokiem wyprodukowania tego auta.Defakto czego można się spodziewać po kolesiu który zespawał śrubę przez którą spuszcza się olej...zrobiłam cały przód i dalej coś... tak jak mówią... ford g..o wort

Dodano po 1 min.:

jednak mimo wszystko...nerwów, wsadzonych pieniędzy nie potrafię się z nim rozstać....fakt faktem mam go tylko miesiąc... ;P

ryszinho
14-09-2009, 16:36
Łoooo Bosh.....16 letnie tarcze? Moż ejeszce przebieg 200 tysi to z tych tarcz zostały ŻYLETKI. Klocki podczas jazdy sa bardzo blisko tarcz więc moz ejdnak należałoby zacząć od tego?

Ja jednak obstawaiłbym: walniętą opona, może wyrwany zabek lub nie wywazone. Mam podobnie z jednym kołem-jak samochód bardziej obciazony i/lub wyższa prędkość to tez tak śmiesznie dudni.

czarna27
14-09-2009, 16:41
xZeus ....
Dobrze mi radzisz, ale czy aby na pewno gdy się rozpędzę będę mogła Ci odpisać? :/

Dodano po 1 min.:

chyba wezmę go do mechanika...za dużo sprzecznych informacji.... chłopcy wiecie....ja jestem kobietka- nie znam się:)

ryszinho
14-09-2009, 16:50
Dobrze mi radzisz, ale czy aby na pewno gdy się rozpędzę będę mogła Ci odpisać? :/


Co???? :zaklopotanie:


Rozpedz sie na prostej jakies pustej drodze w miare co by Ci auta nei przeszkadząły i nasłuchuj skad to albow ez klienta jakiegos ze soba co by słuchał a pozniej wróc do domu usiadz przezd kompem i odpisz.

czarna27
14-09-2009, 16:52
jak dojadę to odpiszę....chyba:P

Zeus
14-09-2009, 17:25
czy aby na pewno gdy się rozpędzę będę mogła Ci odpisać?


Ło matko, dziewczyno, nie chcę mieć Cię na sumieniu. Jeśli do tego stopnia nie wiesz w jakim stanie jest auto, to zanim zrobisz jakąkolwiek jazdę próbną to pędź z tym do sensownego mechanika, niech chociaż zrobi oględziny. Zapytaj w regionalnych, koledzy Ci na pewno poradzą gdzie pojechać, ewentualnie sami też mogą rzucić okiem (na auto oczywiście :) )
Mondeo to bezpieczne autko, ale hamulce wypadałoby jednak mieć w porządku.


tak jak mówią... ford g..o wort
Tak mówią najczęściej ci, którzy z fordem akurat do czynienia nie mieli.

czarna27
14-09-2009, 17:44
:P

ryszinho
14-09-2009, 18:00
ewentualnie sami też mogą rzucić okiem (na auto oczywiście )


Wiadomoka że większość userów lubi patrzec na MDO ale sa takie sytuacje kiedy sie tak po prostu nie da ;)

KLUSEK
14-09-2009, 18:04
Ja bym się chętnie zgłosił do testowej jazdy mondeuszem :hmm:

Niestety, czego tak daleko ? :)

A te tarcze to wymienić, ja mam 10 letnie z tyłu - nie wyglądają najlepiej, niedługo będą tak cienke, że aż przeźroczyste ;) Idą do wymiany w przyszłym miesiącu.

Co do mondeo 1.6 to rzeczywiście, nie jedzie (miałem takiego) - ale to i tak fajny samochodzik :) lepszy i szybszy od wszystkich pudełeczek z silnikami 1.0-1.4 :)

Gienions
14-09-2009, 18:04
Coraz więcej ciekawych Pań na tym forum :jezyk1:
Ale do rzeczy :palacz:
A co konkretnie zrobiłaś mówiąć "zrobiłam cały przód"?
-amortyzatory?
-łączniki stabilizatora?
-gałki drążka kierownicy?

....co dokładnie?
i jak mówisz, koleś zaspawał korek oleju?
coś Ty to kupiła?podaj rok bo pojemność już znam 1.6?Tak.....

ryszinho
14-09-2009, 18:07
i jak mówisz, koleś zaspawał korek oleju?

No nie moge 8O :)) :jezor: :wall:

Ale zwała :rotfl:

Zeus
14-09-2009, 18:12
Czarna27 widzisz - chętni do testowania, sprawdzania, jazd próbnych itp. lęgną się jak stonka na ziemniakach.

Chłopaki - tylko spokój może Was uratować :)

KLUSEK
14-09-2009, 18:12
Ale jak zaspawał ? Po co :D
Nie mogę sensownej odpowiedzi wymyśleć żadnej :)

ryszinho
14-09-2009, 18:16
Zerwał się gwint no to dawaj zaspawamy to buahaha :) a na powaznie to nie sądze żeby tak było ;)

Dodano po 1 min.:


Chłopaki - tylko spokój może Was uratować

Heh takie nowe forumowiczki potrafią rozruszać to forum. Od razu inna atmosfera jest :)

Gienions
14-09-2009, 18:34
Chłopaki - tylko spokój może Was uratować :)

a co ja jakiś emeryt, żeby spokój zachować?....carpe diem... :glupi:

ryszinho
14-09-2009, 18:37
carpe diem

Do 24.12 jeszce troche czasu jest ;)

Gienions
14-09-2009, 19:38
Noooo.......
Prezenty choinkowe :wow2:
Też to lubię.. :hmm:

ryszinho
14-09-2009, 19:40
ja nic nie mówie ale z tego tamatu sie zrobiła spambuda :zaklopotanie:

czarna27
15-09-2009, 09:32
no jestem...dałam do mechanika:)

Dodano po 44 sek.:

a mówili że to nie chat ;)

Dodano po 8 min.:

dzwonili do mnie panikary z zakładu mechanicznego;).... tylko śruby mi się poluzowały od jakiejś tam pokrywy:)
Fakt faktem to tylko 20 zł a nie 200 :P

Dodano po 4 min.:

amortyzatory
łączniki stabilizatora
gałki drążka kierownicy
wahacze
sworznie-czy jak im tam:P

MONDEO 1,6 16 V-poleciałam na wygląd a nie co ma w środku... uroda przemija.... czemu ja tego nie wiedziałam jak spisywałam umowę kupna-sprzedaży :ass:

jamax
15-09-2009, 09:35
Uwierz , trochę lepiej Go poznasz, pojedziesz na jakiś spot i................................................. ...........................


będziesz szczęśliwa ,że masz mondeo

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

SteelRat
15-09-2009, 09:38
(...)
MONDEO 1,6 16 V-poleciałam na wygląd a nie co ma w środku... uroda przemija.... czemu ja tego nie wiedziałam jak spisywałam umowę kupna-sprzedaży :ass:

nastepnym razem kupisz poobijana, lekko porysowana Vke?

a juz powazniej, chat sie zrobil, szczegolnie po dodaniu zdjecia do profilu, nie ma dziwne.. ale.. to nie dzial "pogaduchy"...

Bezpiecznego uzywania Mondolota zycze.

czarna27
15-09-2009, 09:40
co do zespawania śruby...koleś nie mógł dokręcić także wyglądała nie jak sześciokąt tylko jak łożysko..tylko przecinakiem:P także zespawał...dobrze,że mechanik miał śrubę...no ale 60 zł w plecy....a można było zrobić to w warunkach "domowych" za free ;/

Dodano po 1 min.:

jaki dział pogaduchy:P
spadam mam pracę, rzeczywiście:)
to na razie....
myślę,że nie będę potrzebować już waszej pomocy.Znikam.
P.S. dzięki za rady i spędzony czas:)


papa.

KLUSEK
15-09-2009, 09:48
myślę,że nie będę potrzebować już waszej pomocy.Znikam.

Napewno już nic nie stuka ? :D .. Może coś możemy pomóc jeszcze ? :)

:placz:

czarna27
15-09-2009, 09:51
jak mnie wyganiają to cóż...czas wracać do pracy...

SteelRat
15-09-2009, 10:11
pogaduchy pogaduchami, a zostalismy porzuceni...
i, zeby ine bylo, ja pracuje od samego rana, 7:11 juz bylem na swoim posterunku ADMINistracyjnym i zajmuje sie weryfikacja sprawnosci dzialania polaczen teleinformatycznych obecnie ;]
a to przeciez wazne, prawda?

KLUSEK
15-09-2009, 10:15
No i macie ! Coś Cie narobili :)

Każdy w pracy. Ja własnie ostro "programuję programy" ;)
Ale zajrzeć na forum, sprawdzic czy ktoś niepotrzebuje bezinteresownej pomocy także nalezy :)

czarna27
15-09-2009, 10:53
a ja pstrykam foty:P

Dodano po 13 min.:

SteelRat

TO WSZYSTKO PRZEZ CIEBIE :jezyk2:

SteelRat
15-09-2009, 10:55
a ja pstrykam foty:P

Dodano po 13 min.:

SteelRat

TO WSZYSTKO PRZEZ CIEBIE :jezyk2:

alez skad! /udam, ze sie oburzylem, a co.../

czarna27
15-09-2009, 10:57
/ per Pracusiu/ :jezyk2:

KLUSEK
15-09-2009, 11:00
@SteelRat: wróc ty tylko do Zamościa to ja Ci pokaże :P

czarna27
15-09-2009, 12:06
nie, dobra chłopaki.TIME ;) to nie jest chat...
Fajnie było... pozdrawiam.Magda

SteelRat
15-09-2009, 12:14
@SteelRat: wróc ty tylko do Zamościa to ja Ci pokaże :P
a co mi takiego interesujacego chcesz pokazac? bylem niedawno, Przeglad Wokalistow Jazzowych byl, Sadowska ladnie spiewala kawalki Krzysztofa Komedy, ladnie do kompletu wygladajac... cos rownie ciekawego masz do pokazania? ;]
pewnies zazdrosny o kolezanke, nie ma dziwne, sadzac ze zdjecia wielce urodziwa dziewoja ;] ale nic nie bede pisal, jeszcze mnie zadpecza, ze podrywam, albo zem szowinista...

ale od razu sie zabiezpiecze, jestem stary, lysy, gruby i brzydszy niz moj samochod...

czarna27
15-09-2009, 12:42
i brzydszy niz moj samochod...
to tak jak ja:)

KLUSEK
15-09-2009, 13:28
ale od razu sie zabiezpiecze, jestem stary, lysy, gruby i brzydszy niz moj samochod...

Ja jestem programistą :D ... więc jestem jeszcze gorszy od Ciebie według stereotypu :D

SteelRat
15-09-2009, 13:40
ale od razu sie zabiezpiecze, jestem stary, lysy, gruby i brzydszy niz moj samochod...

Ja jestem programistą :D ... więc jestem jeszcze gorszy od Ciebie według stereotypu :D

ale auto masz lepsze...

i moze serio skonczmy robic z forum onetchat, starczy, ze nie mamy nowych maybachow czy jaguarow :)

(wiem, ze ciezko hrhrhr)

ryszinho
15-09-2009, 20:13
No i jest stypa :(

Dodano po 12 sek.:

A taki fajny temat był........;)

Gienions
15-09-2009, 20:55
No i żeście dzierlatke spłoszyli :zly:
Naopowiadali ,że paszczury z Nich i w ogóle nie teges, to sobie pomyślała że tracić czasu nie będzie na gudłajów i lepij zrobić coś porzytecznego...
Ej Panowie poprawcie się, nawet zdjątko przez Was zawinęła :terefere:

Dobrze ,że zdążyłem skopiować :banan:

ryszinho
16-09-2009, 08:30
Dobrze ,że zdążyłem skopiować


Przeciez to jest avatar więc wilekośc taka niezbyt :) ale zawsze cos :zaklopotanie: a avatarek całkiem całkiem rzekłbym ;)

KLUSEK
16-09-2009, 08:53
Piszmy petycję, o przywrócenie avatara :>

czarna27
16-09-2009, 09:12
Robaczki:P

Dodano po 3 min.:

no i wspomnę kogoś słowa... to nie chat(?) czyżby?:))
Miło mi i tak za TAKI odzew....tylko dlaczego dopiero wtedy jak umieściłam zdjęcie??:/

ryszinho
16-09-2009, 09:21
Eee....przeciez wczesniej, jak jeszcze nie było avatarka to forumowicze odpowiadali. Oczywiście w temacie. Dopiero jak się avatarek pojawił to posty tworzone były nie w temacie.

Dodano po 1 min.:

Co najmniej 15 postów jest konkretnych i w ramach problemu :helm: A to juz.....sporo.

czarna27
16-09-2009, 09:29
Si tak jak mówisz. Merci:*

KLUSEK
16-09-2009, 09:55
No właśnie :)

Więc najlepszym pomysłem będzie jak będziesz miała awatar ze sobą i mondeuszem jednocześnie :>

czarna27
16-09-2009, 11:17
C W A N I A C Z E K :)

Dodano po 16 min.:

jacy Ci faceci tutaj są pomysłowi... lecz chłopcy... samochód naprawiony... więc nic tu po mnie... tym bardziej,że odbierając moją wisienkę(mondi) od mechanika...powiedzieli z żalem,że nie mają się czego przyczepić bo wszystko jest w nim zrobione i w najbliższym czasie się już nie spotkamy:(

maniek_
18-09-2009, 17:30
Do spamowanie są inne wątki! Za zaśmiecanie działów technicznych mogą posypać się osty...

Na razie temat pociąłem (i tak nie do końca...) ale jeśli dalej pojawią się spamy to może to inaczej się zakończyć...

GrekuPL
18-09-2009, 18:48
kurde :los2: taki temat mnie ominął a dopiero w zsypie przeczytałem :wall: