PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Zakup TDCi.



boggy
20-09-2009, 00:42
Witam,

z góry przepraszam za 'tryb roszczeniowy' - same pytania... ale może dołącze do waszej społeczności - i będe się odwdzięczał w przyszłości :)

Jestem fanem starych mercedesów. Jednakże jako że niedługo będe potrzebował montować trzy foteliki, a to w żadnym starym mercu nie jest wykonalne (chyba), to zacząłem się rozglądać za czymś innym .. zresztą .. no i żona powoli przestawała tolerować jeżdzenie 20 letnim w124 :) - mimo że był na prawdę spoko :)

Napaliłem się dość mocno na TDCi mondeo MK3 kombi (najlepiej 130km). Wstępnie już jakieś oglądałem i czytam na sieci co tylko się da na ich temat.

Przyzwyczajony do 3-litrowej wolnossącej niezawodnej konstrukcji, zaczynam być trochę przerażony ilością problemów jakie ludzie opisują.

wymiany wtrysków i innych rzeczy co 100 tys.km ? co 100 tys. km to powinno się tylko olej 10 razy wymieniać z filtrami i dolewać po pól litra oleju co 10 tys! (najlepsze jest to że merc mi palił od 6.5 w trasie do max 9L-10L w mieście - 110 koni - więc podobnie do mondeo c.rail)

no ale do rzeczy :
- na co zwracać uwagę przy kupowaniu mondziaka tdci 2003,2004 rok - przebiegi 130 tys.km - 160 tys. km ?
- co ile tys. km zdarząją się grubsze naprawy ? wtryski itp.. i jakie to koszta mniej więcej.
- czy lanie tylko vpower ? vervy + jakichs przeczyszczaczy uwolni mnie od bolączek ? czy i tak mam się nastawiać na regularne wymiany wtrysków ?
- gdzie w warszawie/łodzi (tam poszukuje auta) najlepiej dać auto do przeglądu przed kupnem ? (myślalełem o Centrum Dobra - ale boje się, że nie wyłapią mi niuansów, które świadczyłyby o zbliżających się kłopotach)... może polecicie zakłady z jakimiś magikami ? :)


Pozdrawiam !

adela
20-09-2009, 00:51
Nie licz, że mondi dorówna niezawodnością do W124 ;)

Generalnie to licz 30k km/rok jeśli chodzi o diesel.
To takie minimum.

Jeśli chodzi o przegląd przed zakupem, myślę że najlepiej do ASO...
W Wawie dobrze też do Paola, naszego forumowicza
;)

I dam ci radę.
Też szukałem rocznika 2003/2004, a kupiłem 2001.
Szukałem TDCi, kupiłem benzyne.
Tylko i wyłącznie dlatego, że stan auta z roku 2001 był w wiele lepszym stanie niż auta młodsze. A obejrzałem około 40 autek. Tak więc szukaj też starszych, różnie można trafić.

Paolo
20-09-2009, 14:46
Jeśli chodzi o przegląd przed zakupem, myślę że najlepiej do ASO...
W Wawie dobrze też do Paola, naszego forumowicza


A zapraszamy pełny przegląd auta oraz diagnostyka komputerowa na WDS.

boggy
21-09-2009, 14:15
Adelajda , Paolo, dzięki ...

Po wysłuchaniu wielu legend wśród rodzinnych mędrców, oraz opinii posiadaczy (udało mi się pogadać z takowymi) - postanowiłem na razie nie jechać do testów ze 130 konna wersja, która sobie upatrzyłem, tylko jutro jade na oględziny do Radomia wersji 115 km .


Rzeczywiście jest taka różnica w awaryjności 130KM kontra 115KM DTCi ?

adela
21-09-2009, 15:14
Adelajda , Paolo, dzięki ...

Po wysłuchaniu wielu legend wśród rodzinnych mędrców, oraz opinii posiadaczy (udało mi się pogadać z takowymi) - postanowiłem na razie nie jechać do testów ze 130 konna wersja, która sobie upatrzyłem, tylko jutro jade na oględziny do Radomia wersji 115 km .


Rzeczywiście jest taka różnica w awaryjności 130KM kontra 115KM DTCi ?

Miałeś na myśli chyba tdci 130km VS tddi 115km?

kreeecik
21-09-2009, 15:44
Miałeś na myśli chyba tdci 130km VS tddi 115km?

Albo TDCI :jezor:

Ja obejrzałem jedno mondeo i kupiłem od reki, 3 letni 30 tyś co roku miał kręcone.

boggy
15-10-2009, 21:54
no to dołączyłem do klubu posiadaczy... po miesiącu w końcu chyba znalazłem dobre mondeo (odpukać)

zakupiłem dzisiaj rocznik 2004 kombi, bezwypadek, mondeo mk3 130KM tdci.. z przebiegiem 87 tys.km, pierwszy włąściciel .. regularne przeglądy ASO.. przebieg musi co prawdziwy ... ASO w którym był serwisowany twierdzi, że to prawdziwy przebieg.. i że rzeczywiście bezwypadkowe.. i że znajją auto - i można brać w ciemno (i tak kazałem sprawdzić)

cena taka sama lub podobna do innych mondków, które odpadły z różnych powodów w procesie poszukiwań i które miały 120 tysi / 160 tysi przejechane (teoretycznie)

więc chyba spoko :)

teraz postaram się czytać historię forum / faq'i itp, żeby was nie zasypywać głupimi pytaniami :)

ufff.. koniec ślęczenia na allegro , gratkach i innych takich

Pawel2910
15-10-2009, 22:24
Gratulacje. Jak najszybciej pochwal się autkiem :)

vipszybki
24-12-2009, 12:11
mam do kupienia mk3 2,0 TDCi 130 KM, data produkcji 24.03.2004 r, wersja po FL, czy on już posiada te "poprawione"-lepszze wtryski ? Bo gośc mowił że sprowadził go bo miał padniete wtryski i ma niby założone nowe i jest na nie rok gwarancji. Przebieg niby 160 tys.

DarkoZZZ
27-12-2009, 17:05
No właśnie, ja też słyszałem że najlepiej kupować auta z rocznika 2005-2006, ponieważ mają lepsze wtryski. Włąśnie takiego Mondka kupiłem 130 KM.

A w ogóle to słyszałem, że jeżeli chodzi o wtryski, to podobno najlepiej kupować MK4 tam 2.0 litra miało już 140 km. Jest to juz silnik opracowany wspólnie z PSA ( ich silniki HDI mają dobre wtryski i turbo). Jednak trzeba się liczyć ze spora ceną, a po drugie jednak silnik 2.0 TDCI wg mnie ma dużo lepszego kopa - chyba najlepszy diesel w tej pojemności jakim jechałem. No a po trzecie w MK$ jest filtr cząstek stałych - trzeba co jakiś czas wypalać sadzę, co jest mocno uciażliwe.

eMJot
27-12-2009, 18:26
No właśnie, ja też słyszałem że najlepiej kupować auta z rocznika 2005-2006, ponieważ mają lepsze wtryski
od samego początku aż po koniec ZSD 420 - czyli 2.0 TDCI Fordowskiego w MKIII były pakowane wtryski Delphi, widziałem rozebrane wtryski z 2001 i 2007 roku i szczerze różnicy nie zauważyłem :)

DarkoZZZ
27-12-2009, 19:05
Może różnicy nie było jeżeli chodzi o wygląd, ale może poprawili jakość - użyli lepsze materiały itp.

Mam kupla który w Mondeo z 2006 r ma już 250 kkm przebiegu -wtryski i turbo orginalne. Jedynie wymieniał dwumasę plus sprzęgło.

steell
27-12-2009, 22:20
wtryski zmieniono przy pierwszym lifcie i takie już zostały do końca mkIII

DarkoZZZ
30-10-2014, 19:22
Może różnicy nie było jeżeli chodzi o wygląd, ale może poprawili jakość - użyli lepsze materiały itp.

Mam kupla który w Mondeo z 2006 r ma już 250 kkm przebiegu -wtryski i turbo orginalne. Jedynie wymieniał dwumasę plus sprzęgło.


No a teraz sam przebijam ten przebieg i dalej na oryginalnych wtryskach i turbo. I tez tylko dwumas zmieniony przy 120 kkm, a potem sprężyny na przodzie przy 230 kkm.