PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio gubi fale



bary75
20-09-2009, 02:15
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu mam mały problem z moim radyjkiem 6000 w MKIII. Otóż gdy włącze mu skanowanie, to nie znajduje żadnej stacji (kiedyś znajdował wszystkie). Gdy jadę to czesto szumi, tak jakby miał słaby zasięg. Co się mogło stać i gdzie szukać przyczyny. Może w naszym mondkach to jest jakaś przypadłość.

Pozdrawiam

bary75
26-09-2009, 15:51
Dzisiaj wymontowałem radio i zauważyłem, ze wychodzą z niego dwa kable antenowe. Jeden na pewno idzie do masztu na dach, a drugi??? czy ktoś wie, gdzie on idzie.??? Jak odkręcę maszt antenowy, to nie ma różnicy w odbieraniu - tzn. odbiera tak samo, czyli z lekkimi szumami.

morales
26-09-2009, 17:23
Ja miałem to samo. Wymieniłem antenę i było git. Okazało się że stara aneta została połamana na myjni.

bary75
27-09-2009, 21:05
Niestety, wymieniłem antenę i problem pozostał. Może tam jest jakiś bezpiecznik od wzmocnienia anteny???

Netoper
27-09-2009, 21:27
Miernikiem sprawdź czy przewód nie ma zwarcia albo czy nie jest przerwany.

bary75
30-09-2009, 12:45
No koledzy, poradźcie coś. Miernika niestety nie mam, ale podłączałem inne radio i wówczas fale były znajdowane w automacie. Gdzies doczytałem, że mogła paść głowica UKF.

Karol_I
30-09-2009, 15:57
U mnie było to samo.....tak jakby słaby zasięg i nic nie mógł znaleść...

W moim radiu właśnie wg "jakiegoś" fachowca to była ta głowica UKF mimo że nie znajdował stacji na FM i UKF.

Jak radio się nagrzało to już kaplica, ok 15 min od pierwszego dziennego uruchomienia auta.

Spróbuj jutro rano czy na "zimnym" radiu będzie to samo, jeżeli na zimnym rozruchu radia będzie OK a za pare minut znowu zacznie szaleć to to będzie to samo co u mnie.

Dla mnie za drogi był interes naprawy więc kupiłem inne radyjko nie fordowskie ale kenwooda:)

Pozdrawiam :)

bary75
01-10-2009, 08:55
Sprawdziłem z samego rana - niestety, też nie wyszukuje fal w automacie. Ale mam pomysł. wstawię nowe radio, a w mijesce powstałej przestrzeni wstawię kieszeń na jakieś pierdoły:) http://www.allegro.pl/item756334644_kieszen_zaslepka_ze_schowkiem_zamias t_radia.html


Niestety ten schowek nie bedzie pasować, jest za wielki. Pozostała dziura która ma wymiar 18cm x 3,5 cm. Może ktoś ma jakiś namiar na taki schowek?