PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]



baltazar
21-09-2009, 07:39
..

Schem
21-09-2009, 08:29
Ja nie robiłem, więc za dużo Ci nie pomogę, ale sądzę, że cudów z tym nie ma...
Zrzucić pasek, odkręcić napinacz, dokręcić nowy i tyle.
Aby ułatwić sobie dojście, można zdjąć prawe koło i plastik we wnęce - masz wtedy cały osprzęt na wierzchu, wszystkie koła i napinacz przed nosem

baltazar
21-09-2009, 11:01
..

Schem
21-09-2009, 11:10
Ot tak się go nie zdejmie - ja brałem breszkę i luzowałem naciąg napinacza, a pasek druga osoba zdejmowała od dołu z koła od klimy, albo wału...
Ale mechanik zdjął sam, więc musiał napinacz odkręcać chyba... ale tego nie robiłem, więc nie umiem powiedzieć...

Jeśli Twój pasek nie ma nawet 1000 km, to spokojnie możesz go założyć z powrotem - obejrzyj tylko, czy nie jest gdzieś naderwany, przytarty, itp...
Oczywiście, jeśli jesteś pewien, że ma tyle - a nie, że Ci poprzedni właściciel tak powiedział na słowo harcerza...

rodan555
21-09-2009, 17:48
Z moich doświadczeń wynika, że tak naprawde jest tam strasznie mało miejsca żeby odkręcić napinacz, który jest mocowany na śrubę typu torx. Jak chcesz go w miare szybo wymienić to zaopatrz sie w podnośnik, coś by podeprzeć silnik, torx-y no i pare innych kluczy miedzy innymi 15 i 18 (nie pamiętam jakie jeszcze). Podnieś samochód i podeprzyj silnik, następnie odkręć od nadkola zbiornik plynu chłodniczego. Rozkręć łapę silnika i i odkręć poduszkę silnika - to daje ci dużo lepszy dostęp do napinacza. Następnie troche gimnastyki ze zdjęciem paska. najszybciej robi sie to w dwie osoby ale moza i samemu. Chwytasz pasek pomiędzy pompą wspomagania kierownicy a sprężarką klimatyzacji (zakładając ze masz klimę) i odciągasz jedną ręką a drugą w tym czasie wkładasz klina pomiędzy wąs napinacza a występ na obudowie silnika (przy tej operacji przydaje sie druga osoba). jak już zablokujesz napinacz to pasek dosyć łatwo zejdzie z koła pompy wspomagania i wyjąć go dalej to juz fraszka. Odkręcasz napinacz wstawiasz nowy zakładasz pasek na wszystkie koła oprócz pompy wspomagania. naciągasz i blokujesz napinacz. zakładasz pasek wyjmujesz klina i składasz wszystko spowrotem. W dwie osoby to jakas godzinka półtorej roboty i parę piw :).

waszka
23-09-2009, 09:26
Witam bez problemu jedna osoba da rade robiłem to 3 miesiące temu potrzebny kij od szczotki drewniany
wystarczy go wsunąć w odpowiednie miejsce koło napinacza i go odgiąć a drugą ręką ściągnąć pasek z klimatyzacji
wymiana napinacza 30 min

baltazar
23-09-2009, 13:31
..

Speedo
23-09-2009, 13:36
rozrzad Ci klekocze, napinacze zmieniles chociaz przy tym remoncie?

Schem
23-09-2009, 13:45
Po lewej, czyli pod przepustnicą?
Tam tylko pompa wody może hałasować... może wypadł ten dekielek i naparza po łopatkach... tylko czemu przestaje po akurat 15 minutach, to nie wiem...

Popychacze faktycznie powinny tylko na zimnym i kilka sekund klekotać, chyba, że masz jakiś straszliwie gęsty olej, ale to raczej mało prawdopodobne...

baltazar
23-09-2009, 13:54
..

baltazar
23-09-2009, 17:58
..

Badziu
23-09-2009, 18:49
Panowie !! - rewelacyjny temat dla świeżych właścicieli mondeo 2.5 v6
ponieważ nigdzie tematu podobnego do tego nie znalazłem ponawiam
pytanie co może być przyczyną tego klekotania - może wkleję filmik
z 10 - 20 min. pracy początkowej (zimnego silnika) - może będzie to
pomocne do "rozkminienia" (słuchowo) - pozdrawiam i proszę o odzew .
Wklej filmik z dzwiękiem to sie obada. Ja tez mam takie samo klekotanie i nie wim co to jest. Chciałbym zobaczyć jak to u ciebie wyglada.

baltazar
24-09-2009, 17:19
..

Speedo
24-09-2009, 19:33
omatko....

wydaje sie ze puka ktorys popyhacz zaworowy, chociaz bardziej bym sie sklanial osobiscie ku jakims pomylka przy skladaniu silnika, chociaz jak cichnie wraz z temperatura to obala moja teorie

tak na marginesie Ci powiem, nie zebym zle zyczyl czy byl zlosliwy, nie wiem ile dales za remont i co bylo robione ale ten silnik chodzi OKROPNIE :( chyba moj dizel lepiej pracuje... mam takom fałeczke ale ona pracuje w zasadzie bezszelestnie, stojac z boku kilka krokow od niej slysze tylko brum brum brum z wydechu a silnika wcale...

baltazar
24-09-2009, 20:40
..