PDA

Zobacz pełną wersję : po wizycie a ASO



bolek
21-09-2005, 14:45
witam kolegów i koleżanki byłem w ASO z problemem który opisywałem wcześniej czyli dziwne poranne zachowywanie i chodzenie na trzech cilindrach choć to zdarzyło się tylko raz,byłem podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy był jeden zawór EGR że nie dział ale to normalne bo go odłączyłem serwisant stwierdził że przyjeżdzają nowe mondki i mają już odłączone ,nic nie znależli twierdzą że to może być cewka mam przyprowadzić mondka na noc i sprawdzą jak rano chodzi a odnośnie stukania zeteca są zieloni jak my i jeszcze jedno sprawdzali mi ciśnienie na tłokach i wyszło 1-15,2-13,3-15,4-15 stwierdzili że nowe tyle nie mają co wy na to

v1tek77
21-09-2005, 14:56
witam kolegów i koleżanki byłem w ASO z problemem który opisywałem wcześniej czyli dziwne poranne zachowywanie i chodzenie na trzech cilindrach choć to zdarzyło się tylko raz,byłem podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy był jeden zawór EGR że nie dział ale to normalne bo go odłączyłem serwisant stwierdził że przyjeżdzają nowe mondki i mają już odłączone ,nic nie znależli twierdzą że to może być cewka mam przyprowadzić mondka na noc i sprawdzą jak rano chodzi a odnośnie stukania zeteca są zieloni jak my i jeszcze jedno sprawdzali mi ciśnienie na tłokach i wyszło 1-15,2-13,3-15,4-15 stwierdzili że nowe tyle nie mają co wy na to
No te 15 to sliczne :brawo: Moze juz kiedys miales robiony silnik :satan:

bolek
21-09-2005, 15:01
raczej nie ale sam się zdziwiłem

PAWLOS
21-09-2005, 15:03
witam kolegów i koleżanki byłem w ASO z problemem który opisywałem wcześniej czyli dziwne poranne zachowywanie i chodzenie na trzech cilindrach choć to zdarzyło się tylko raz,byłem podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy był jeden zawór EGR że nie dział ale to normalne bo go odłączyłem serwisant stwierdził że przyjeżdzają nowe mondki i mają już odłączone ,nic nie znależli twierdzą że to może być cewka mam przyprowadzić mondka na noc i sprawdzą jak rano chodzi a odnośnie stukania zeteca są zieloni jak my i jeszcze jedno sprawdzali mi ciśnienie na tłokach i wyszło 1-15,2-13,3-15,4-15 stwierdzili że nowe tyle nie mają co wy na to
miedzy tym jednym a resztą jest troche za duza roznica to moze byc przyczyną nieruwnej pracy na zimnym silniku :metal

Jakub
21-09-2005, 15:42
Wydaje mi się że róznica jest na tyle mała, że nie powinno stanowić to problemu, generalnie, gdyby to było na 3-15, a na tym jednym 8 to mogło by nie miec jakiś wpływ.

bolek
21-09-2005, 15:52
według Etzolda do 0,3 jest ok a jeśli po wyżej 0,5 to remont

waldemarz
21-09-2005, 16:25
Ja moze odpowiem w ten sposob, roznica jaka jest miedzy cylindrami jest spora i to moze skutkowac na zla prace silnika, mozesz miec wypalony juz zawor lub uszkodzona uszczelke pod glowica, ale co do uszczelki to nie podajesz czy masz tez ubytek plynu chlodzacego z ukladu. Napewno nie bagatelizowalbym tej roznicy na cylindrach.

LaBobas
21-09-2005, 17:01
według Etzolda do 0,3 jest ok a jeśli po wyżej 0,5 to remontZ tego co ja zaslyszalem to nie moze byc wiekszej roznicy niz 1 atmosfera miedzy cylindrami

bolek
21-09-2005, 17:08
Ja moze odpowiem w ten sposob, roznica jaka jest miedzy cylindrami jest spora i to moze skutkowac na zla prace silnika, mozesz miec wypalony juz zawor lub uszkodzona uszczelke pod glowica, ale co do uszczelki to nie podajesz czy masz tez ubytek plynu chlodzacego z ukladu. Napewno nie bagatelizowalbym tej roznicy na cylindrach. nie plynu jest dosyć żadnych ubytków zawór może ,ale co mam go rozbierać jak chodzi i jak jest ciepły to równo a nawet dzisiaj rano chodził równiutko

bolek
21-09-2005, 17:09
ASO stwierdzili że jest ok i ta różnica nie jest jakaś znacząca

waldemarz
21-09-2005, 17:38
A moze sprobuj niech ci zrobia tzw probe olejowa i jak wtedy wykaze cisnienie w cylindrze. A przy okazji niech dokladnie sprawdza caly uklad zaplonowy, bo to ze przy zimnym silniku masz stukania w silniku to moze byc sprawa ukladu zaplonowego.

bolek
21-09-2005, 17:57
nie nie rób draki grzebali 2h podłączali kompa i grosza nie zaplaciłem lepiej powiedzcie mi co mam robić śmigać dalej czy rozbierać

PAWLOS
21-09-2005, 18:12
nie nie rób draki grzebali 2h podłączali kompa i grosza nie zaplaciłem lepiej powiedzcie mi co mam robić śmigać dalej czy rozbierać
ciezka sprawa ja bym zmiezył cisnieni jeszcze gdzie indziej kiedys miezyłem w 2 roznych warsztatach i roznice były (obydwa renomowane) i smigac dalej bacznie obserwujc czy nie jest gozej :beer:

waldemarz
21-09-2005, 18:25
nie nie rób draki grzebali 2h podłączali kompa i grosza nie zaplaciłem lepiej powiedzcie mi co mam robić śmigać dalej czy rozbierać Ja na twoim miejscu zrobilbym jeszcze badanie probne olejowe i wtedy bedziesz wiedzial co jest przyczyna tej roznicy na cylindrach. Jesli fachowcy nie wiedza na czym to polega to powiedz im ze wlewa sie troszke oleju w ten slabszy cylinder i sprawdza ponownie cisnienie i jesli nadal bedzie takie samo cisnienie to bedzie znaczyc ze ktorys zawor puscil, a jesli bedzie poprawa to oznaczac bedzie pierscienie na tloku.

bolek
21-09-2005, 20:38
byłem u znajomego mechanika i wartości są te same wychodzi na to że zawór ale warto to rozbierać grozi czemuś

waldemarz
21-09-2005, 21:25
byłem u znajomego mechanika i wartości są te same wychodzi na to że zawór ale warto to rozbierać grozi czemuś Podejzewam ze masz nadpalony zawor i poprostu sie juz nie domyka. Kazde uszkodzenie zaworu czemus grozi. Wielu ludzi jezdzi z taka usterka, ale ja bym nie jezdzil bo szkoda mi glowicy. To jest twoje autko nie moje. Jedni jezdza inni naprawiaja. :metal :metal

PAWLOS
21-09-2005, 22:32
jak masz kase auto zadbane i masz zamia 3-4L nim pojezdzic to trzeba robic szkoda takiego silnika jak ma na innych garach po 15 atmosfer w książce podają fabrycznie 13-14 :beer:

krzys-68
21-09-2005, 22:53
za duza róznica,ale skoro potem sie silnik uspokaja tzn ,że łapie cisnienie po rozgrzaniu.Jesli objawy sa takie same latem jak jest ciepło to układ zapłonowy bym wykluczył(nie ma wilgoci)

bolek
21-09-2005, 23:00
załóżmy że mam nadpalony zawór czy to może powodować stukanie w silniku

krzys-68
21-09-2005, 23:15
załóżmy że mam nadpalony zawór czy to może powodować stukanie w silnikuczy masz nadpalony zawór to musisz sprawdzić,ale efekt akustyczny jest zblizony.Sprawdź jeszcze czy równomiernie wychodzą spaliny z tłumika.Przyłóż kartke papieru do rury wydechowej i zaobserwuj czy równomierni jest cały czas odpychana lub czy rytmicznie zbliza sie do wylotu,tak jakby ja coś wciagło.Jesli bedzie ja zasysać to zawór na 99% bedzie nadpalony lub co gorsza podwieszony :wall: