PDA

Zobacz pełną wersję : [mkIII2006] nagły wzrost temperatury silnka



etomk
25-09-2009, 21:49
przejechalem w goracą środę 100 km (bez problemu) po czym utknąłem we wrocławskich korkach. nagle wyswietlila mi się kontrolka inspekcji (pomaranczowa) że niby olej trzeba wymienic, ale za chwilę tem silnika zblizyła sie do czerwonego pola. zjechalem an pobocze i po chwili z wyłączoną już klimą przejechalem jeszcze pare km ale juz z predkością ok 50 km/h. wskaznik pokazywal normalna temp. po jakims czasie onownie utknąłem w korku (tylko pierwszy bieg i to w żółwim tempie) i temp. momentalnie skoczyła jak wczesniej. wyłączyłem klimę ale zbiegło się to z dojechaniem do karkonoskiej i ponownąpłynną jazdę. temp wróciła do normy i ponowanie włączyłęm klimę. problem wiecej się nie powtórzył ale w korkach w upale juz nie stałem. serwis: tak czasami jest ze jak gorąco i korek to trzeba klimę wyłączyć lub naawet spuścić szyby i ciepły nawiew (dziwne w furze za 100.000 gdy nowa), znawca: szczotki w mondku od wentylatora często się blokuja i wtedy tzeba troszke czyms popukać w wentylator i zaskoczy (odważna teoria). miał ktoś taki problem (nadmieniam, że auto ma najechane ok. 70.000 km). silnik 2.0 tdci
pozdrawiam

piotrekbb
25-09-2009, 21:53
Gadają głupoty! Ja momi starym TDDI stoje w korkach czasem ponad godzine i bez klimy bym sie ugotował (temp 37sC Włochy) zawsze trzyma temperaturę.
Masz coś uwalone z wiatrakami i napewno ten "typ typ" nie ma

kreeecik
26-09-2009, 01:03
Umyj chłodnice z latających robaków i innego syfu, sprawdź wiatrak bo może ci nie chodzi ten przy chłodnicy, przy włączeniu klimy powinien od razu się włączyć.

daniellomasa
26-09-2009, 08:05
serwis: tak czasami jest ze jak gorąco i korek to trzeba klimę wyłączyć lub naawet spuścić szyby i ciepły nawiew

nic podobnego
taka diagnoza jest śmieszna i dziecinna
koledzy dobrze radzą
wymyć chłodnice zobaczyć czy wentylator startuje
może jakaś kostka przerdzewiała
i styku nie ma
{zakładam że płyn chłodniczy jest)

etomk
26-09-2009, 08:36
{zakładam że płyn chłodniczy jest)[/quote]



płyn świeżynka :skromny:

daniellomasa
26-09-2009, 08:48
płyn świeżynka
odpowietrzałeś przy pompie

piotrekbb
26-09-2009, 10:04
odpowietrzałeś przy pompie


yyyy .... ja nie a zmieniałem termostat i sam się odpowietrzył

daniellomasa
26-09-2009, 16:25
popuść śrubę przy pompie
nie pamiętam jaki rozmiar klucza ale też jest wcięcie na śrubokręt
zobacz czy idzie powietrze czy od razu płyn

ja nalałem więcej niż max popuściłem śrubę
zakręciłem w momencie kiedy płynu było między min a max


leciał sam płyn bez powietrza :)) :))

etomk
05-05-2010, 23:24
się wyjasniło po pół roku (bo nie było upałów). padł silnik wetylatora. wymiana z modułem ok 1500 w ASO. Ichnie procedury nie przewiduja naparwy tylko wymiane na nowy. szczegóły w wątku dot. klimy i wentylacji... pzdr