PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Fotele z anglika



tood
27-09-2009, 14:37
Witam.
Na wstępie zaznaczę, że użyłem magicznej opcji, ale niestety nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, a nawet wręcz przeciwnie - więcej wątpliwości :niewiem:
Po głowie chodzi mi zakup skórzanych foteli z grzaniem i wentylacją do mojego mondka '05 Problem jedynie w tym, że większość foteli na alledrogo pochodzi od anglików. Regulację w fotelu kierowcy przełknę, wystarczy mi podnoszenie elektryczne, ale czytając forum i wertując internet napotkałem się na kilka wypowiedzi, które sugerowały, iż przy takim przeszczepie wystąpią problemy z poduszkami i napinaczami :( Czy ktoś mógłby potwierdzić to twierdzenie, i czy ktoś może wie, czy pasowały by do kombi fotele od hatchbacka. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Andrzej10
27-09-2009, 15:17
Jedynie co to pojawia się problem z wykrywaniem obecności pasażera na fotelu. Moim zdaniem zostawić stelaże fabryczne i zapodać samą tapicerkę. Pozdrawiam

tood
27-09-2009, 15:35
Hmmm Fabrycznie to u mnie raczej nie ma wykrywania pasażera na fotelu bo irytator pasów działa tylko dla kierowcy. Pytanie tylko czy poduszki będą banglać tak jak należy po zmianie foteli. Co do stelaży to może sprecyzuję:
mam fotele ze zwykłą tapicerką, kolor czarny, przednie grzane, niewentylowane, elektryka wysokości u kierowcy;
chcę zmienić na fotele skórzane (kolor obojętny, ale przy czarnym to reszty nie musiałbym zmieniac :)) ), grzane i wentylowane;

Jeśli da się zamontować do starego siedziska wentylatory i tapicerke tak aby działało to tak jak należy to jestem za tym rozwiązaniem ;) Ale jeśli nie ma takiej konieczności, to wolałbym nie rozprówać wszystkiego na kawałki :los:

Andrzej10
27-09-2009, 17:14
Poduszki i napinacze powinny działać tak jak trzeba. Grzanie również. A to że przypomnienie o pasach ma tylko kierowca to normalne i to że nie mm tego dla pasażera nie informuje że nie ma dezaktywacji poduszki czołowej dla pasażera gdy go nie ma. Pozdrawiam

tood
03-10-2009, 20:37
No to rozumiem, że wszystko powinno być Plug & Play :metal: Tym bardziej, że poczytując forum dowiedziałem się, że po liftingu wiązki do foteli, nawet tych nie sterowanych elektrycznie są poprowadzone. Nie cieszę się jednak za wcześnie bo wiadomo jak to może wyjść :dres:

A przy okazji, orientuje się może ktoś czy ciężko by było zdjąć skórzaną tapicerke z oparcia fotela bo znalazłem fajny komplecik, ale naprawy wymaga tył oparcia kierowcy ;)

Ryzu
04-10-2009, 22:17
A przy okazji, orientuje się może ktoś czy ciężko by było zdjąć skórzaną tapicerke z oparcia fotela bo znalazłem fajny komplecik, ale naprawy wymaga tył oparcia kierowcy
Nie wiem do końca jak to jest w 3 ale w MK2 nie jest to trudne aczkolwiek jest trochę zabawy z spinkami potem, stare się obcina a na paskach elektrycznych się spowrotem montuje

danielWr
27-10-2009, 21:10
Gdzie jest ten czujnik pasażera ? Jest w siedzeniu czy w stelażu? Da się go przełożyć?

vipszybki
13-01-2010, 23:53
A czy jeśli np mam obecnie fotel eletryczny welurowy (regulacja w 8 ierunkach) i mam na wymiane fotel skórzany "ręczny" lub z regulacją eletryczną tylko w 2 kierunkach, to dałoby radę przełożyć całą elektrykę do zwykłego fotela ?

tood
16-01-2010, 19:07
Też mnie to interesuje. Obecnie jestem po przekładce kompletu foteli na skóre wentylowaną z anglika. Przełożyłem tylko napinacze, bo przy fotelach były wysttrzelone. Po zakupie włącznika ogrzewania/wentylacji foteli wszystko działa jak należy - taki Plug&Play :helm:
A przełożenie stelaża z poprzedniego fotela interesuje mnie z uwagi na to, że nie należę do ludzi najwyższych (176cm wzrostu) i fotel mam przysunięty na maks a jest że tak powiem na styk :boshe: Jak dotąd mi to nie przeszkadza, ale może kiedyś. Dlatego chciałbym wrzucić stelaż ze starego fotela, tym bardziej że obecny się niczym nie różni oprócz tylko mniejszego zakresu regulacji. Pozdrawiam