PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]gubi zasięg satelit



paki
28-09-2009, 10:13
Witam.
Mam dość dziwny problem, a mianowicie każda nawigacja u mnie w samochodzie gubi zasięg satelit po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Sprawdzałem na navi tomtom XL, tomtom go630, MDA compact 3, oraz na odbiorniku GPS na bluetooth. Jedynie działa i ma cały czas zasięg fabryczna navi.
Jest to o tyle dziwne, ponieważ w lipcu używałem normalnie navi tomtom i nie było problemu. A od tamtej pory nic w aucie nie zmieniałem poza olejem. Może ktoś ma jakiś pomysł co zakłóca pracę nawigacji ??
pozdr.

GrekuPL
28-09-2009, 11:43
masz ogrzewaną przednią szybę ?? :hmm: może włączając ją (jak masz oczywiście) to ona zakłóca połączenie :hmm: ??

paki
28-09-2009, 11:48
też tak na początku myślałem, ale nie używam ogrzewania w czasie lata :))) Taka sytuacja jest nawet w odległości 1-2m od samochodu. Coś mi sieje zamęt, tylko nie wiem co.

SteelRat
28-09-2009, 12:20
sprobuj znalezc od kogos antene zewnetrzna , taka dopianna, wywal na dach, czy gdzies i zweryfikuj. faktr, ze dziwne, skoro nawet 2m od auta zakloca...

Greku, nawet wylaczona grzana przednia ogranicza, sprawdzilem nie raz...

paki
28-09-2009, 12:22
próbowałem - nie pomaga. Ale fabryczna navi działa..

grubyxxx
28-09-2009, 18:51
Być może problem tkwi w tym że fabryczna navi zakłuca, niestety nie wiem gdzie w mondeo fabryczna navi ma ulokowany odbiornik badź antene gps. ale jeżeli w odległości 2 m od samochodu dzieją się takie rzeczy to ja uważam że fabryczna antena/odbiornik może być uszkodzony badź brak odpowiedniego uziemienia, dla anteny.

To są moje przypuszczenia, ponieważ w mam małe doświadczenie z nawigacjami, i już testowałem kilkanaście opcji i np. w Oplu Vectra z nawigacją fabryczną po podłączeniu osobnego zestawu, wszystko działało, nawet dwie nawigacje na raz.

rc23
28-09-2009, 21:41
TDCi=pompowtryskiwacze, sieja skubane

grubyxxx
28-09-2009, 23:32
TDCi=pompowtryskiwacze, sieja skubane
zgodze się z tym że sieją, ale czy w odległości 2 m od samochodu byłoby to też odczuwalne?

rc23
28-09-2009, 23:38
jedno jest prawie pewne, gdzieś urwała sie masa l

grubyxxx
28-09-2009, 23:43
jedno jest prawie pewne, gdzieś urwała sie masa l

Z tym się zgodze w 100%, z chęcią bym pomógł i podpowiedział gdzie znajduje się antenka/odbiornik od fabrycznej navi aby sprawdzić mase.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy inne jakiekolwiek urządzenia zawchowują się podobnie w samochodzie jak ta navi?

ARTi
28-09-2009, 23:48
TDCi=pompowtryskiwacze, sieja skubane

Pompowtryskiwacze to w szmelwagenach smrodzą, TDCi to już CR :helm:

rc23
29-09-2009, 00:03
TDCi=pompowtryskiwacze, sieja skubane

Pompowtryskiwacze to w szmelwagenach smrodzą, TDCi to już CR :helm:

prawda, myslałem raczej o zaworach elektromagnetycznych, ale przed momentem szukałem czegoś o silnikach VW :los:

z ciekawostek, nie wiem czy juz na rynku, Hella opracowała wtryskiwacze piezoelektryczne, dłuższa od normalnych ale kilka razy szybsze, te beda siały dopiero :los2: nie dość że potrzebują wysokiego napiecia pracy to jeszcze w prostokacie :palacz: beda jaja jeśli to wejdzie

edit: w toyocie juz jest :los:

paki
14-10-2009, 13:11
jedno jest prawie pewne, gdzieś urwała sie masa l

Z tym się zgodze w 100%, z chęcią bym pomógł i podpowiedział gdzie znajduje się antenka/odbiornik od fabrycznej navi aby sprawdzić mase.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy inne jakiekolwiek urządzenia zawchowują się podobnie w samochodzie jak ta navi?

antena od fabrycznej navi znajduje się w podstawie anteny od radia - na dachu. Masa jest, i fabryczna navi nie zakłóca ponieważ ją odciąłem - wyłączyłem na amen i również tak było. Ostatnio przez 15 min navigacje działały, ale później problem powrócił.
inne urządzenia hulają przez żadnych problemów

grubyxxx
14-10-2009, 18:30
Kolego ciężko mi cokolwiek w tym przypadku powiedzieć, jedyne co przychodzi na myśl to brak masy,
sprawdź kable od świec, alternator może układ grzania świec...
Ja już ogólnie nie mam pomysłów, może któryś z kolegów siedzących bardziej w mechanice/elektryce się wypowie...
Bardzo ciekawy przypadek, z chęcią usłyszę rozwiązanie problemu...

paki
15-10-2009, 09:13
dzięki za chęci :)
byłem u elektryka - masa jest.

paki
27-10-2009, 10:47
kolejne czary mary !
nic nie zrobiłem, nic nie zmieniłem i navi ma zasięg nawet w garażu o lekkim zadaszeniu ... cholera ja już nie mam pojęcia co się dzieje !
Martwi mnie tylko to że jak naprawdę będę potrzebować navi przy wyjeździe zagranicznym może mnie ponownie zawieść :(