PDA

Zobacz pełną wersję : [MK2] silniczek modulatora ABS/TCS



neomiodek
04-10-2009, 19:18
Witam wszystkich,

Problem jaki chciałbym rozwiązać był poruszany wielokrotnie na forum ale niestety nie znalazłem na niego odpowiedzi.

Przy ruszaniu z zimnego silnika słyszę chrobotanie, zgrzyt na mniej więcej 2/3 sekundy (test pompy abs / tcs jak przeczytałem na forum) po czym wszystko jest ok, żadna lampka się nie pali. Problem nie występuje dopóki nie wyłączę silnika ( tylko po włączeniu silnika występuje wspomniany test). Podobno problem powoduje "silniczek modulatora" ale jak zwierz wygląda i gdzie jest - tego nie wiem.

I teraz pytanie:

Czy wiecie gdzie jest wspomniany silniczek, ew. jak go wymienić lub naprawić lub znacie kogoś w Wawie kto to zrobi ?

Problem jest może błachy ale mocno irytujący

Pozdrawiam,

Brudsien
04-10-2009, 19:22
Al to nie problem bo to normalne jest wiec nie wiem co chcesz wymieniać jak to chrobotanie to test ABS i TCS, ledwo co to slychac, nie wiem co cie irytuje

lyssy
04-10-2009, 19:22
To nie problem - przynajmniej jeszcze nie ;)
Słyszysz test pompy ABS, jest on wykonywany po włączeniu zapłonu i pierwszym ruszeniu.
Sam silniczek TCS, o ile jest (a były do 05/99 bodajże), siedzi za reflektorem po stronie pasażera - ale on żadnych dźwięków nie wydaje.

neomiodek
04-10-2009, 19:30
Dzięki za odp.
Nie wiem jak to brzmi normalnie ale mam wrazenie, że jest to za głośny zgrzyt jak na zwykłą pracę. Jest to dźwięk jakby kawałek poszarpanego metalu tarł o inny metalowy element :)

Netoper
04-10-2009, 19:35
est to dźwięk jakby kawałek poszarpanego metalu tarł o inny metalowy element Smile
A weź rozpędź się gdzieś na piachu i ostro przyhamuj aby załączył się ABS, i wtedy posłuchaj czy też będzie tak zgrzytać, bo może pompa ABS-u się sypie

Brudsien
04-10-2009, 19:43
Ten zgrzyt jest po przekroczeniu 20km i to jest wlasnie test pompy i jest to taki sam zgrzyt jak podczas dzialania abs lub tcs

neomiodek
04-10-2009, 21:59
Podczas hamowania nie słychać tego dźwięku, jest taki cichutki terkot ale nic poza tym. Zgrzyt jest dokładnie po 20 km, zazwyczaj zaraz po zmianie na 2 bieg (mam automat) Dzięki za pomoc i zainteresowanie :)

Brudsien
04-10-2009, 22:15
No czyli test pompy, no podczas hamowania czy mocnego ruszania jak masz tcs slychac ale jak sie załączy abs/tcs bo normalnie nie slychac bo kola sie nie blokuja

Netoper
04-10-2009, 22:23
Kurcze, jechałem kilkoma mondkami z ABS-em i nie było słychać

kawałek poszarpanego metalu tarł o inny metalowy element Smile
U nas też cichusieńko a i TCS jest.

Brudsien
05-10-2009, 00:37
Netoper moze nie zwrociles uwagi, zapal samochod i ruszaj powoli i w okolicy 20km powinno byc slychac lekki zgrzyt przez sekunde

Netoper
07-10-2009, 10:33
Netoper moze nie zwrociles
Albo głuchy jestem :)) albo nie wiem czego nadsłuchiwać, niby jest jakieś bzyknięcie przy 20, w każdym razie nie jest to żaden zgrzyt tylko takie coś jakby zabuczał transformator. No i diablo ucho trza wyczulić żeby coś tam było słychać.
Od razu piszę że silnik i układ wydechowy cichusieńki. :)