PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena]Czas na zmiany:) Wilson Littel WIL na Sirio ML145



Misiek_WR
04-10-2009, 23:59
Witam, w tym tygodniu zakupię nową antenkę, będzie to SIRIO ML-145.

Do tej pory miałem Wilson Littel WIL, sprawowała się dobrze, ale czas na zmiany.

Czy dobry wybór zrobię:)

Tyberiusz
05-10-2009, 01:08
Dobry :)

Stosunek cena/jakość wzorowy ;)

Netoper
07-10-2009, 12:05
Dobry wybór, będziesz zadowolony, będzie Ciebie dalej słychać i Ty będziesz słyszał dalsze stacje.

Misiek_WR
07-10-2009, 13:10
A czy w miarę czyściej też będę ludzików słyszał:)

Netoper
07-10-2009, 13:18
czy w miarę czyściej też będę ludzików słyszał
Na to antena nie ma zbytniego wpływu, ze wzrostem czułości anteny wzrasta odbiór stacji ale też i śmietnika.
Mocne (bliskie) stacje będą jeszcze mocniejsze i lepiej będą nakrywały zakłócenia a te których nie słyszałeś będziesz słyszał. :)

Misiek_WR
07-10-2009, 13:28
No to fajnie, jutro jadę zakupić:)

Tyberiusz
07-10-2009, 13:50
A czy w miarę czyściej też będę ludzików słyszałSmile

jakbyś kupił metrowego helikala, bo byś słyszał czyściej ;)

Misiek_WR
08-10-2009, 11:53
No to po zakupie, antenka ino ino się mieści w bagażniku:)

Jutro będzie test:)

sto-pociech
08-10-2009, 15:06
To napisz jak wrażenia z testów :)

piotrekbb
08-10-2009, 18:19
Na to antena nie ma zbytniego wpływu, ze wzrostem czułości anteny wzrasta odbiór stacji ale też i śmietnika.
100% racji dlatego na miasto najlepsze są małe anteny.

Tyberiusz
08-10-2009, 22:32
100% racji dlatego na miasto najlepsze są małe anteny.

Np. President Florida :metal2:

boro
08-10-2009, 23:50
Na to antena nie ma zbytniego wpływu, ze wzrostem czułości anteny wzrasta odbiór stacji ale też i śmietnika.
100% racji dlatego na miasto najlepsze są małe anteny.
Czyli co, pasuje kupić dwie - krótką na miasto i długą na trasę? W takim razie po co RF Gain w radiu? Jak dla mnie Sirio w mieście też jest ok...
Nie bardzo się znam na CB, ale testuję drugą krótką antenę (chyba 60 cm, fakt, że niefirmowa, ale myślałem, że pierwsza taka sama była zrąbana, bo taka tragedia była) i w porównaniu z Sirio ML145 to syf na mieście. Nie mówiąc na trasie...

BTW testowaliśmy ostatnio z kumplem jak daleko będziemy się słyszeć - to samo radio Alan 109 i ja Sirio ML 145 a kolega Midland ML 145 i wyszło nam około 7 km w mieście. Ja byłem w Chorzowie, a kolega w Siemianowicach Śląskich i jeszcze się słyszeliśmy choć już kiepsko. Nie wiem czy te 7 km w mieście to dobrze?

Tyberiusz
09-10-2009, 00:13
Czyli co, pasuje kupić dwie - krótką na miasto i długą na trasę?

Nie ma takiej potrzeby :)


W takim razie po co RF Gain w radiu?

ZApożyczone z innego forum:

"Też na początku nie wiedziałem do czego służy RF-gain... Wyglądał na jeszcze jedną gałkę do ściszania radia

Ale do czasu kiedy wjechałem w zgiełk dużego miasta…

Tam jest niezbędny!!! SQ wycina wtedy za dużo i praktycznie jesteś głuchy.... A tak - zmniejszasz czułość anteny, dolatują do Ciebie bliższe i silniejsze stacje, a "cały ten zgiełk" się wycisza.

A tak wytłumaczyłem to córci:

Wyobraź sobie, że jesteś w rozwrzeszczanym wesołym miasteczku, a obok Ciebie gra orkiestra. Hałas powoduje, że niewiele słyszysz z tego co gra.

SQ powoduje, że słychać tylko najgłośniejsze instrumenty: bębny i trąby. Resztę odcina.

RF-gain zaś jakby oddalał od Ciebie hałasujące daleko w tle dzieciaki i pozostaje tylko dźwięk orkiestry."

Autor: ya1


Nie wiem czy te 7 km w mieście to dobrze?

Dobrze, ale w promieniu tych 7 km jest masa syfu, więc lepiej RFem zmniejszyć czułość.

boro
09-10-2009, 00:33
No i właśnie o to mi chodziło - że niekoniecznie prawdą jest iż na mieście najlepsza jest mała/któtka antena, żeby nie łapać syfu - wystarczy przyzwoite radyjko z RF Gain...

Tyberiusz
09-10-2009, 01:19
Ale antena ma większy w tym udział ;)

fxxx
09-10-2009, 18:44
a no wlasnie...radyjko. kusi mnie na 520xl, warto zmieniac? moja onwa sobie radzi, choc dobija mnie jakosc innych stacji ktore cos tam nadaja, radio je lapie ale nic zrozumiec nie mozna, dlatego chcialbym cos z RF gain....taki zwykly u520xl z alledrogo bangla?

Tyberiusz
09-10-2009, 20:04
No pewnie :metal2:

piotrekbb
09-10-2009, 22:43
Czyli co, pasuje kupić dwie - krótką na miasto i długą na trasę?
Ja mam juz tylko jedną krótką Sirio Tajfun. Ma niesamowitą przewage nawet nad najlepszą i najdłuższą magnesówką- jest WKRĘCONA W DACH .Posiadam jeszcze ML 145 ale kurzy sie tylko w domu. Tajfun radzi sobie na trasie a mieście nie zbiera śmietnika.

Misiek_WR
11-10-2009, 21:52
No to po testach, zrobiłem na niej 700 kilometrów i powiem tak pierwsze spostrzeżenia mniej kręcę SQU aby nie szumiało bardzo no lepiej słyszę wszystkich:)

Fakt w mieście wyłapuję kurde dużo więcej syfu:)