PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kupić juz z instalką czy samemu przerobić?



Radzio75
07-10-2009, 12:10
Co lepiej kupić modo z instalka ( tylko sekwencja ) wiadomo odpada koszt instalki tylko przebieg już nalatany bo nikt nie wsadza gazu jak jeździ od święta ..czy lepiej kupić auto bez lpg i przerobić samemu ( koszt instalki w sumie prawie połowa auta przy mkII a przebieg handlarze i tak kręcą), co sądzicie ? Rozważam 2.0 lub v6 2.5 , które auto lepiej znosi lpg ? generalnie bedzie robić 80% tras po mieście , obecnie mam 2.0 i jest ok tylko tak mysle czy rzeczywiście potrzebuje v6 2.5 ... troche korci te v6...
Jak to jest z lpg w mkIII taka sama tolerancja na gazik jak w mkII ? czy coś ford "unowowcześnił"?

CzarekJ
15-10-2009, 14:48
LPG nie ma wpływu na cenę zarówno kupna jak i sprzedaży - potrzebny dodatkowy wydatek?

Rafal_Blues
15-10-2009, 21:25
lepiej kupić bez gazu i zamontować nowy.

byq
15-10-2009, 21:38
Ma wpływ, ma i to całkiem istotny...
Jak kupowałem mkI to ceny były i od 3 do powiedzmy 7-8, z tym, że auta z sekwencją były ok. 1000zł droższe od podobnego rocznika i wyposażenie bez LPG. Czyli oszczędzasz ok. 1000-1500zł, jeśli ktoś serwisował instalkę tak jak zaleca producent to będzie to hulać, trzeba się jednak liczyć z tym, że trzeba będzie ją wyregulować i wymienić filtry, być może już ma tyle nalatane że parownik można by zmienić, listwę wtryskową i wtedy jakies koszty się pojawią i oszczędność przy zakupie jest pozorna.
Ja kupiłem z sekwencją, trochę mam problemów z autem, ale to raczej nie dotyczy gazu, a ogólnie osprzętu - krokowiec, EGR itp. i chyba drugi raz zrobiłbym podobnie.
Pamiętaj, że jak ktoś sprzedaje auto tylko z Pb, a wymieniał części na oryginały i dobre zamienniki to będzie je sobie cenił, a jak kupisz dojechaną benzynę to będziesz miał nieszczególne oszczędności z założenia LPG.
Co do V6 to musisz się liczyć z droższą instalką - 6 cylindrów zamiast 4. Najtańsza do 4 cylindrów kosztuje we Wrocławiu 2250zł(AGIS), do 6ciu cylindrów ok. 3500zł. Z tym, że w beemce w R6 miałem sekwencję BRC i prawdę mówiąc nie wiem czy zdecydowałbym się na tanią instalację do 6cio cylindrowego silnika, a znowu dobra instalacja kosztuje koło 4500 i bądź ty mądry...
Osobiście, jak już napisałem, szukałbym z sekwencją, ale z głową, czyli zobaczył jak auto jeździ, ile ma przebiegu na gazie(książka przeglądu gazu lub historia z warsztatu od przeglądów) i jeśli byłoby OK, to czemu by nie ;)
Pozdrawiam