PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Cieknące złaczenia przy lpg



komandir
08-10-2009, 22:57
Czy Wy też tak macie, że na wszystkich trójnikach czy też kolankach przy parowniku ucieka Wam płyn chłodniczy, wcześniej na pb nie było problemu teraz jest, dokręcam to ale i tak nie pomaga. Co z tym fantem zrobić?

Netoper
08-10-2009, 22:59
Nie powinno nic wyciekać, może to nie cieknie z pod opaski tylko z samego gniazda kolanka.
A trójniki masz plastikowe czy metalowe?

Krzychu32
09-10-2009, 07:03
Czy Wy też tak macie, że na wszystkich trójnikach czy też kolankach przy parowniku ucieka Wam płyn chłodniczy
Trójniki proponuję zmienić na metalowe i będzie po sprawie ,w busie jak miałem plastiki to wiecznie coś ciekło ,teraz jak mam metalowe i jest już OK

mareckis
09-10-2009, 13:06
U mnie było to samo. Gaziarz zaoszczedził i wsadził plastikowe - 4 lata wytrzymały. Po zmianie na metalowe wsio OK. Niech gazownik od razu sprawdzi czy przewody gumowe - te przy trójnikach - nie sparciały bo można wymienić je przy okazji a koszt minimalny.

komandir
10-10-2009, 23:24
Te metalowe trójniki to gdzie mogę kupić?

Netoper
11-10-2009, 00:30
e metalowe trójniki to gdzie mogę kupić?
Allegro, albo u jakiegoś gazownika zapytaj.

komandir
11-10-2009, 10:53
e metalowe trójniki to gdzie mogę kupić?
Allegro, albo u jakiegoś gazownika zapytaj.
U gazownika to lepiej nie, bo cenę winduje. Już o krokowca spytałem się to 90 zł mi powiedział.

sayuk
11-10-2009, 18:05
trójniki to wszystkie wywal i parownik w szereg a poczujesz różnice w spalaniu i ogrzewaniu

komandir
11-10-2009, 20:26
trójniki to wszystkie wywal i parownik w szereg a poczujesz różnice w spalaniu i ogrzewaniu
A jak to zrobić? Bo nie rozumiem?

sayuk
15-10-2009, 11:40
masz teraz obieg rozdzielony trójnikiem część wody płynie do nagrzewnicy część do parownika i to w ilości jak jej sie podoba i jakie są obroty silnika raz więcej tu a raz tu żeby zrobić jeden obieg jak to założył producent wyrzucasz trójniki i całą wode gorącą puszczasz najpierw na nagrzewnice ,parownik , silnik obieg jest wtedy jeden i nagrzewnice masz zawsze gorącą i parownik też najprościej mówiąc cały nie cięty wąż zsilnika dowejścia nagrzewnicy ,z wyjścia nagrzewnicy wąż do parownika , z parownika powrót do silnika i obieg sie zamyka .Mam nadzieje że bardzo tego nie zamotałem powodzenia satysfakcja gwarantowana zwłaszcza teraz przed zimą :fan: