PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena]Porysowany dach przez kabel



BartekM
12-10-2009, 20:26
Jak w temacie. W czasie drogi na Zlota, miałem antenę (magnes) ustawioną na środku dachu i kabel puszczony do tylnej klapy (kombi). Co się okazało? podczas jazdy kabel porysował dach :getsome: :getsome: :wall: :wall: w kilku miejscach :zly: :zly: Po odnotowaniu tego zdarzenia, narodził się pomysł. Podłożyć pod kabel pasek folii magnetycznej, od klapy, aż do podstawy anteny :) Pojawiło się jednak pytanie. Czy i ew. w jaki sposób leżenie kabla antenowego na pasku z folii magnetycznej wpłynie na odbiór :niewiem: Co Wy na to :hmm: :hmm:

buko
12-10-2009, 21:10
Bartku a czy nie lepiej po prostu cofnąć antenkę trochę w str klapy :hmm:
Wtedy już kabel nie będzie leżał na dachu i go rysował

Pojawiło się jednak pytanie. Czy i ew. w jaki sposób leżenie kabla antenowego na pasku z folii magnetycznej wpłynie na odbiór Nie wiem Co Wy na to Hmm Hmm
Wg mnie nie, nigdy nawet nie widziałem by ktoś miał takiego myka na aucie

Netoper
12-10-2009, 21:46
Nic się nie stanie przez tą folię, ona ma tak małe pole magnetyczne że nic nie popsuje :))

zbigniew
13-10-2009, 02:16
kabel owiń futerkiem, będziesz miał zawsze wypolerowany dach :banan:

Tyberiusz
13-10-2009, 12:18
Bartku a czy nie lepiej po prostu cofnąć antenkę trochę w str klapy Hmm

najlepsze rozwiązanie, u mnie antena jest zawsze na brzegu dachu.

BartekM
13-10-2009, 20:31
Niby mogę ją cofnąć, ale nie o to mi chodzi ;)

esik_az_eso
13-10-2009, 23:20
a są takie chwytaki,taksówki mają często i to przytrzymuje im kabelek

Netoper
14-10-2009, 19:21
Są takie przyssawki z otworkiem ale przecięte od góry przysysasz pakujesz kabelek i nie obciera.
Te przyssawki to takie małe gumowate coś jak czasami do wieszania ręczników

BartekM
14-10-2009, 22:53
Przyssawki nie wzbudziły mojego zaufania. Kiedyś widziałem je latające razem z kablem na jakimś aucie :( Jakoś najbardziej pasowałaby mi ta folia magnetyczna. Dachu trzyma się dobrze a i kabel miałby swobodę. No nic, może zaryzykuję z tymi przyssawkami. Na alledrogo grosze śmieszne kosztują...

adela
14-10-2009, 22:59
A czemu nie chcesz anteny podsunąć pod krawedź dachu?

BartekM
14-10-2009, 23:05
Nie chce mi się znowu rozbierać połowy bagażnika, żeby go schować. Tak ładnie go ułożyłem...

Duch-Dziadka
14-10-2009, 23:15
Ja mialem podkladke magnetczna...montowac takie cos to glupota...
Przy myciu trzeba ja sciagac, dostaje sie pod nia kurz i brud i tak przy zdjemowaniu sie rysuje dach.
Najlepsze rozwiazanie cofnac antene na tyl dachu a pod antene nakleic bezbarwna folie...u mnie sie to sprawdza w 100%.

Netoper
15-10-2009, 08:49
Kiedyś widziałem je latające razem z kablem na jakimś aucie
Chińskie przyssawki mają drętwą gumę, trza szukać takich z miękką elastyczną bez mała jak silikon.
A na marginesie, w TD-eku i tak nie grozi oderwanie przyssawek od pędu powietrza , no chyba że od wibracji

janczo
15-10-2009, 09:12
A na marginesie, w TD-eku i tak nie grozi oderwanie przyssawek od pędu powietrza , no chyba że od wibracji

:))

Co do folii magnetycznej to niestety pod nią też dostaje się syf, więc chyba nie ma rozwiązania idealnego.

BartekM
15-10-2009, 09:23
Folię bym zakładał tylko na czas używania CB - tylko wyloty poza miasto - więc nie ma obawy o porysowanie dachu, czy dostający się pod spód brud i kurz.


w TD-eku i tak nie grozi oderwanie przyssawek od pędu powietrza
Oj, zdziwiłbyś się :satan:

esik_az_eso
15-10-2009, 09:28
Piotrek, jeśli pisze,że dach porysowało to musiał przekroczyć jakąś prędkość powyżej której dach się podrywa :))

Duch-Dziadka
15-10-2009, 09:38
Przy podkladkach magnetycznych dach rysuje sie wlasnie przy sciaganiu tej podkladki.
Jak ja polozysz na dachu to na przylgnie idealnie i nie bedzie przesuwac.
Schody zaczynaja sie jak ja podwazasz do zdjecia i ona skutecznie przesuwa sie po dachu, lub jak dach jest wilgotny i robisz takie rysy ze krew Cie zalewa... :)