PDA

Zobacz pełną wersję : MK I TD



Leo
28-03-2005, 20:37
Mam pytanko do użytkowników takiego modelu jak w opisie 1.8 TD MKI.
Mój mondi na zimówkach ciągnie max.140 km/h chyba powinien wiecej?
Na biegu 3 , 4 i 5 max obroty do osiagnięcia to 3500obr/min to też jagby mało mi sie wydaje.Moze cos w ustawieniach.Nie po to zeby szybciej jezdzić bo gdzie ale cos mi tu nie pasuje.Prosze o porade jak to jest u innych uzytkowników

fuel111
28-03-2005, 21:19
Coś masz nie tak mój ciągnie dobrze i w pełnym zakresie obrotów

Gligi
28-03-2005, 23:11
Witajcie chłopaki (pierwszy post)

hmm tzn ze co nie da sie dalej wcisnać gazu. Dziwne. Na pierwszy rzut wodaje mi sie w pompie cosik nie tak. Ale zaczynajac od sprawy najprostrzej - filtr paliwa tak mi sie wydaje. To i tak dobrze ze 140 km/h u mojego ojca pójdzie tylko 110 km/h max!!! ( trubo umarło) i ogólnie u nas ten silnik jest przeklęty :wall:

Miroo
28-03-2005, 23:51
moje td nie jest przeklete.Duzo mozna mu zarzucic ale i tak jest kochany.Nie zawiodl mnie ani razu,oby tak dalej. A ze troszke molowaty......przeca to nie v12 tdi :) ma jezdzic to jezdzi.

Leo
29-03-2005, 18:59
Tak wogóle to ile max.obrotów powinien kręcić na biegu 3, 4 i 5.
U mnie na dwójce to jeszcze podręci do 4,5 tys, ele wyższe biegi to nie.
Jakby mocy miał mało czy zapłon coś nie w pore, nie wiem.Pali ekstra, silnik pracuje cacy i równo, a może coś ze sprężarką może turbo słabe nie wiem jak w tych modelach ale doładowania jakoś za specjalnie nie czuć.Nie ma jakiegoś kopa powyżej 2 tyś obrotów czy po 2,5 tyś.Kiedy włącza się turbodoładowanie i po czym to poznac.Nie mam wielkiego doświadczenia w dieslach dlatego pytam.Doradzcie jak możecie .

fuel111
29-03-2005, 19:57
Leo u mnie turbina włącza się przy ok 2000 obr. i jest tzw. kop wyczuwalny. A może tak jak wcześniej sugerowano przytkany filtr paliwa?

mburz
29-03-2005, 20:32
sprawdz:
czy dzwignia gazu otwiera ci sie na max
czy nie za nisko masz pedał gazu
a moze slizga ci się sprzegło ??

szczerba
29-03-2005, 20:57
po czym to poznac.Nie mam wielkiego doświadczenia w dieslach dlatego pytam.Doradzcie jak możecie .


1. Metoda amatorsko-domowa:Między intercoolerem a kolektorem dolotowym jest krótkie, gumowe kolanko łączące te dwa elementy. Sciśnij kolanko a drugą ręką przegazuj kilka razy. Za każdym razem gdy przegazujesz kolanko powinno twardnieć od wzrastającego ciśnienia doładowywanego powietrza.
2. Metoda profesjonalna:Do czujnika ciśnienia doładowania przy pompie wtryskowej dochodzi cienki, gumowy przewód od turbosprężarki. Należy go wypiąć, podłączyć w tym miejscu trójnik i jeden koniec trójnika połączyć ponownie z czujnikiem a drugi z manometrem, po czym (najlepiej podczas jazdy) sprawdzić rzeczywiste ciśnienie doładowania kontrolując przy jakich obrotach rozpoczyna swój wzrost.