PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nieszczelne drzwi



andrzej1963
15-10-2009, 13:25
Witam, drzwi prawy tył mam nieszczelne w czasie opadów,a dokładnie woda przedostaje się na połączeniu drzwi z tapicerką (boczkiem)w jednym miejscu na dole (z przodu tychże drzwi). Wygląda to tak jakby ta gąbka uszczelniająca przepuszczała....A jak nie ona to co? Czytałem gdzieś,że głośnik może być nieszczelny,ale czy to prawda to nie wiem. I z jakiego miejsca mogłaby jeszcze ta nieszczelność pochodzić. Może mieliście podobną dolegliwość i będziecie mogli mi pomóc. Dzięki za informacje. :metal:

kobi
15-10-2009, 16:06
hmm a to dziwne :) Czyli woda się leje od wewnątrz tych drzwi ? tak ? Uszczelka co leci w kolo drzwi jest ok ? Wczoraj lało jak cholera a nie mam wcale tej pianki bo jestem w trakcie wygłuszania i mam sucho :)

Zeus
15-10-2009, 16:33
A może parapety już dokonały swojego żywota i tamtędy woda wcieka ? Tylko jak wtedy wytłumaczyć "podmakanie" boczku - rozpryskuje się woda w środku czy co ? Przez piankę może woda przesiąkać, przez głośnik teoretycznie też, ale wtedy to oznacza zamokniętą membranę, dałoby się to usłyszeć.

andrzej1963
15-10-2009, 19:54
uszczelka drzwi,ta dookoła jest w porządku. Swoją drogą też się zastanawiam jak ta woda może się przedostawać do okolic na łączeniu drzwi z tapicerką drzwi,czyżby skręcała gdzieś 8O ? No,a z okolic głośnika to też niby jak,przecież głośnik jest mniej więcej w połowie na środku drzwi,a przecieka tak jak pisałem wcześniej na dole (tam widać przeciek) z przodu drzwi oczywiście tych tylnych. Nie wiem jak to do końca jest z tym uszczelnieniem z gąbki,może jednak odkręcę boczek i spróbuje to uszczelnić jakby się gdzieś odkleiło jakimś dobrym klejem (może do szyb?),bo ewidentnie widać przeciek na styku tapicerka i drzwi w jednym miejscu. A nawiasem mówiąc to ta gąbka (folia,zależy w jakim aucie) chyba ma za zadanie nie przepuszczać wody do kabiny,bo pamiętam,że kiedyś w Golfie odkleiła mi się folia z jednych drzwi i było cho,cho dość "wilgotno" z tej strony-po przyklejeniu,suchutko,a więc może??
Wszelkie Wasze dodatkowe przemyślenia b. mile widziane.

Dodano po 3 min.:

a tak na marginesie to jak można wyjąć ten parapet z tylnych drzwi w celu weryfikacji jego stanu?

Zeus
16-10-2009, 12:57
Ta gąbka (czy folia) jest przyklejona do blachy przy pomocy jakiejś ciągliwej masy. Jeżeli ktoś wcześniej grzebał przy drzwiach (np. w celu zmiany głośnika lub naprawy zamka) to mogło się zdarzyć, że nie przykleił tego z powrotem należycie. Może też być tak, że ta masa klejąca po prostu z wiekiem straciła swe właściwości klejące i przpuszcza wilgoć.
Teoretycznie do przyjęcia jest również wersja taka, że woda faktycznie wcieka przez nieszczelny parapet, rozpryskukje się na dole, a ta gąbka ze starości po prostu przepuszcza wodę.

kobi
16-10-2009, 16:35
ta masa klejaca jest na bazie bitumu :) Wiec nawet i po 40 latach nie straci swoich wlasciwosci :) Wystarczy ja podgrzac i lepi sie jak choroba :)

andrzej1963
16-10-2009, 18:51
jak można wyjąć ten parapet z tylnych drzwi
nie doczytaliście czy nie wiecie??

Zeus
17-10-2009, 12:00
Ja osobiście jeszcze nie wyciągałem więc nie wiem, ale zapytaj np. kol. Lyssy, on wymieniał więc pewnie jeszcze pamięta jak to zrobić.