PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Lakiery akrylowe vs. nitro



ryszinho
15-10-2009, 20:07
Witam,

jako iż ostatnioe przejechałem się na marce MoTip kupując ich lakier do auta i marnując w ten sposób 39 zł postanowiłem odejśc od tej marki. Chodizło o to że lakier był deko transparentny a przed wszystkim kolor był inny niż miał byc.

Ale do rzeczy: MoTip to lakier akrylowy. Kupuje się do niego lakier bezbarwny akrylowy.

Jak że juz tego nie kupie to firmy Dupli oraz MoTip odpadają. Pozostaje Peter Kwasny czyli produkty z serii Multona. Bardzo dobre lakiery, kolor może super nie jest ale bardzo dobrze kryją. Kryja bardzo dobrze bo sa to lakiery oparte na popularnym nitro przez co bardzo szybko schną. I tu moje pytanko: czy lakier Multona nitro moge pokryc lakierem bezbarwnym akrylowym którego mam pełno?


Pozdrawiam i prosze o odpowiedź, Piotr

kraft
15-10-2009, 21:54
Witam!
Nitro mozesz pokryc kazdym rodzajem lakieru, pod warunkiem, ze dobrze wyschnie. Nalezy jednak brac pod uwage, ze nitro jest bardzo agresywne i moze ruszyc Ci to, co jest pod spodem. Polecalbym wiec udanie sie do porzadnej mieszalni po lakier. We Wroclawiu na Borowskiej mieszaja akryl i pompuja go w spray. Bardzo wydajny w porownaniu z tymi co opisales, i przystepna cena. Mysle ze w Poznaniu znajdziesz tez taki punkt.Powodzenia!

ryszinho
15-10-2009, 22:12
Jest ale cena............zabija choc w porównaniu do lakieru w sprayu standardowego nie jest tak źle-60 zł za 400 ml. Ale już jestem 40 zł w plecy więc musze się zastanowić ale z drugiej strony to nawet nie taka głupia opcja.

Co do nitro-hmm wiem że rozpuszczalnik rusza praktycznie wszytsko ale mam nadzieje że starego lakieru nie weźmie.....

kraft
15-10-2009, 22:39
Nie wiem jak ile Gramm ma to opakowanie ( jak duzy Motip), ale w ubieglym roku placilem na Borowskiej 27 Pln. Wystarczylo mi na dwukrotne pomalowanie zderzaka przod w moim ST.
A propo nitro: za tzw. komuny malowalo sie napisy na murach farba olejna, i byl napis. Po jakims czasie przychodzilo ZOMO, zamalowywali to nitrem, i po kilku dniach znow bylo piekne haslo, bo nitro zarlo farbe olejna, ktora byla pod spodem, i wszystko pieknie odpadalo. Powodzenia.


,,Chron lasy, bo jeszcze mozesz byc partyzantem!"- Daukszewicz

ryszinho
15-10-2009, 22:57
ale w ubieglym roku placilem na Borowskiej 27 Pln.


MoTip i wszystkie takie 400 ml. To co sprzedaja u mnie co dorabiaja to też jest 400ml i w czerwcu kosztowało 57 zł.......