PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] pytanie o sekwencji



blady1
16-10-2009, 12:30
wiem że sekwencja przełancza się od temperatury silnika - przynajmniej tak powinno być jednak w mojej jest jakać dziwna przypadłość
kilka razy zauwarzyłem że przełączenie z benzyny na gaz jest szybsze jak w baku mam więcej gazu , jak mam rezerwę na gaz przełancza się po około 2 km jak jest bełno przełancza sie po około 1-1,5 km
jeździłem na rezerwie przy temp. otoczenia ok +8C teraz jest ok +1 - lub blisko 0 c na pełnym baku i przełancza się prędzej
auto stoi pod chmurką rano ruszam ta sama drogą prosta droga bez skrzyżowań przez 4 km i przełancza się w różnych miejscach po drodze
czy tylko ja mam takie wrarzenie czy może napełnienie baku ma jakiś wpływ ?

Virus500
16-10-2009, 14:15
Sam mam sekwencję i przełączanie mam ustawione tylko na temperaturę jednak nie zauważyłem żadnej zależności od ilości gazu w baku. Pytanie czy oprócz temperatury nie masz jeszcze ustawienia od obrotów i gdy masz pełen bak to masz cięższą nogę, dlatego szybciej uzyskasz wyższe obroty niż na pustym bo wtedy zaczynasz jeżdzić oszczędnie ? A tak na poważnie to czy w związku z niższymi temperaturami nie zdarza Ci się rozgrzewać auta na postoju np. skrobiąc szybki jak ja dzisiaj i wtedy wiadomo szybciej uzyskasz odpowiednią temperaturę i teoretycznie szybciej Ci się przełączy!?

blady1
16-10-2009, 15:37
dzisiaj po raz pierwszy skrobałem i dlatego mnie zaskoczyło to że nawet po skrobaniu przejechałem dalej na benzynie niz normalnie ( w baku znowu rezerwa ) co do przełączania od obrotów to nie tego a proces odjazdu zawsze taki sam
otwiram auto dzieciak do środka + zapięcie w fotel dalej brama wsiadka odpalenie gazną kontrolki i pomalutko na wstecznym bramę do zamknięcia i jedziemy dwa skręty w prawo i prosta
jaki wpływ może mieć szybkośc jazdy i wiatr może tu jest odpowiedz i silnik się wychładza
różnica w szybkości nie wielka od 50km/h do 55 km/h bo przecież jestem "bezpiecznym kierowcą " a wiatr no to może ma jaks wpływ