PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] [MKIII] Problem z domykaniem szyberdachu



CichyAcz
16-10-2009, 22:38
Witam,
Mam MKIII z fabrycznym szyberdachem.
Jakies 2 miesiace temy bylem odwiedzic rodzinke i samochod przez tydzien stal pod pylacym drzewem, mocno sie zakurzyl a pondato padalo. W czasie tego wypady pojawily sie porblem z domykaniem szyberdachu - Gdy szyberdach jest uchylony i proboje go zamknac poprzez jednorazowe nacisniecie przycisku - zamyka sie a gdy juz jest wlasciewie zamkniety automatycznie sie spowrotem otwiera (uchyla) - jakby go cos blokowalo. Problemu nie ma gdy szyberdach jest odsuniety i probuje go zamknac - slychac co prawda dziwny dzwiek jakby silniczek chcial jeszcze domknac szyberdach ale zamyka sie bez problemu. To samo zachowanie (szyberdach spowrotem sie otwiera) mam gdy uchylony szyberdach zaykam z kluczyka.
Czy ktos wie co moze byc przyczyna takiego zachowania? Czy jest jakis sposob zdiagnozowania szyberdachu a moze szyberdach nalezy jakos konserwowac albo czyscic jakimis 'specjalnymi' srodkami - konkretnie uszczelki - jako, ze osobiscie podejzewam iz podczas wspomnianego wypadu uszczelka sie wpasnie dostalo (a moze gdzie indziej tkwi problem).

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie sugestie,
CichyAcz

bartoszm
28-10-2009, 12:36
Mam dokladnie identyczn± sytuację, ale mam j± odk±d kupilem to auto. Jak chcę domkn±ć uchylony to muszę kilka razy krótko wciskać zamykanie. jak wciskam raz zamyka się i od razu otwiera.
Kiedy rozsuwam caly dach z zamykaniem nie ma żadnego problemu
Nie jest to jaki¶ wielki problem ale trochę irytuj±cy bo jak zapomni się o tym czasem to się można zdziwić potem ,że np. deszcz napadal po domknięciu pilotem
Co¶ poradzile¶?

maniek_
28-10-2009, 14:13
Trzeba zaprogramować szyber. Nie pamiętam dokładnie jak to się robiło, jest to opisane w instrukcji. Z tego co pamiętam to przytrzymać przycisk żeby się zamkn±ł, ponownie otworzył, pu¶cić przycisk na 2 sek i ponownie go zamkn±ć.

Gin
27-12-2010, 19:13
Podepnę się do tematu - może kto¶ wyłapie ;)

co¶ mnie naszło i chciałem sobie ekstra wetnylację zrobić zim± :jezyk1: i szyberek chciałem uchylić i co¶ się zacięło - jedna strona chce się wychylić do góry tak jakby się miał szyberek uchylić a druga ucieka na dół , tak jak by miał się odsun±ć - ma kto¶ pomysł jaki¶ ?
Silniczek działa choć jeszcze go nie demontowałem - jakie¶ sprężynkowe cięgna tam widać i się to rusza ale drgnie mocno i co¶ zgrzyta i dalej ani rusz - objawy jak wyżej.

Pewnie cza to porozbierać - może kto¶ to robił i podpowie... :pad:

oczywi¶cie o MKIII chodzi