PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] subwoofer



kubank
22-10-2009, 17:02
Witam! To jest mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym dobrać jakiś subwoofer do mojego mondeo mk1 hatchback. Chodzi mi o dobra jakość dźwięku i aby dźwięk był słyszany z daleka. Na sprzęt moge przeznaczyć max 1200 zł. Jaki kupić wzmacniacz i głośnik? Co jeszcze bedzie potrzebne? Jakiś kondensator, zwrotnica? Prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam.

mad
22-10-2009, 17:38
aby dźwięk był słyszany z daleka

:panna: megafon sobie kup

http://wypozyczalnia.trnd.pl/i/sprzet/megafon.jpg

adela
22-10-2009, 17:40
aby dźwięk był słyszany z daleka

:panna: megafon sobie kup

http://wypozyczalnia.trnd.pl/i/sprzet/megafon.jpg

:) :rotfl:

KLUSEK
22-10-2009, 17:54
Ewentualnie cb-radio: 250 zł + papuga: 50 zł :>

900 zl zaoszczedzone :)

lukauc
22-10-2009, 18:06
no dajcie spokój może wozi przyczepkę z jakąś reklamą albo lotto i potrzebuje żeby było słychać z daleka :))

Poncio
22-10-2009, 18:19
. Chodzi mi o dobra jakość dźwięku i aby dźwięk był słyszany z daleka

chyba kolega przesiadl sie z poloneza albo pomylil mondeo z polonezem :)

KLUSEK
22-10-2009, 18:29
Co sie poloneza czepiasz ? :P

wrt
22-10-2009, 19:47
prawie każdy pierwszego suba kupuje po to zeby m.in być słyszany, tylko mało kto się do tego przyzna, mad jak zawsze pierwszy i najmądrzejszy, w końcu weteran, przywitał nowego usera, pogratulować

adela
22-10-2009, 20:02
prawie każdy pierwszego suba kupuje po to zeby m.in być słyszany, tylko mało kto się do tego przyzna, mad jak zawsze pierwszy i najmądrzejszy, w końcu weteran, przywitał nowego usera, pogratulować

No tu się kolego nie zgodzę....
Muzykę to raczej dla siebie się robi, a dokładniej jakość tej muzyki.
Jeśli robisz z głową, wygłuszasz też samochód, dźwięk zostaje w środku.

Dobrze napisał że megafon lepiej mu się przyda.

Poncio
22-10-2009, 20:08
moze kolega niech sie zdecyduje poprostu czy chce miec suba dla lansu zeby kazdy sie ogladal gdzie to tak wali mowiac "nastepny robi wioche popisujac sie subem" oraz zeby sie popisac przed kolegami na osiedlu , czy poprostu miec mocnego suba ale dla wlasnej przyjemnosci (gdzie bedzie slyszalny w srodku bo chyba o to chodzi)

maniek_
22-10-2009, 20:12
Przypominam punkt 16 regulaminu:
16. Użytkownik, który zaśmieca forum (nie licząc kącików do tego przeznaczonych) może otrzymać ostrzeżenie.
Jak na razie nie padła żadna konkretna odpowiedź, jeśli pojawi się jeszcze jakiś spam polecą osty!

Zeus
22-10-2009, 20:47
Kubank, trochę Ci koledzy pojechali, ale faktycznie subwoofera do auta nie kupuje się po to żeby Cię było słychać w promieniu 100m.
A tak w ogóle jeśli potrzebujesz porady dot. wyboru sprzętu to może napisz jakie masz radio, jakiej muzyki słuchasz, na pewno koledzy oblatani w c-a coś Ci doradzą.
A jeśli chcesz poszpanować na osiedlu to po prostu kup cokolwiek co ma wielki głośnik i wzmacniacz koniecznie z niebieskim podświetleniem, będzie git :)

Tyberiusz
22-10-2009, 21:00
Maniek, ja się nie dziwię, że nie padła żadna konkretna odpowiedź, bo jak przeczytałem:


dźwięk był słyszany z daleka

to padłem :panna: Dźwięk się robi w samochodzie dla własnej przyjemności, a nie żeby szpanować innym i szerzyć buractwo. Szkoda, że niektórzy o tym nie wiedzą. Mad mu dobrze poradził :)

kubank
22-10-2009, 23:22
Ok macie swoje zdanie. Radio też zamierzam kupic dopiero a słucham hip-hopu. Prosze o konkretne odpowiedzi. Pozatym jestem z wioski i takich buraków co sie konkretnie nie umią wypowiedziec mam pod dostatkiem na polu.

Poncio
22-10-2009, 23:35
jesli jestes faktycznie zainteresowany to wal na priv a cos sie załatwi

adela
22-10-2009, 23:36
Ok macie swoje zdanie. Radio też zamierzam kupic dopiero a słucham hip-hopu. Prosze o konkretne odpowiedzi. Pozatym jestem z wioski i takich buraków co sie konkretnie nie umią wypowiedziec mam pod dostatkiem na polu.

A ile tej kasy całościowo masz kolego buraków do wydania?
Radio + osprzęt.... :bajer:

kubank
23-10-2009, 05:19
Na radio max 400zł + 1200 osprzęt.

Zbysiuuu
23-10-2009, 08:49
Potrzebujesz zestaw na przód-np Helix Dark Blue MKII cena-ok 200zł
Sub i wzmacniacz to juz większy matjas.
Osobiście mam w bagażniku Magnata Xpress12 i jestem bardzo zadowolony.
Jezeli chodzi o radio to zdecydowanie Pioneer.
Zadnych Sony, LG i tympodobnych.
Jezeli sie nie boisz szukaj w uzywanych.
Dwa suby kupowałem z allegro uzywane i :banan: :banan:

Poncio
23-10-2009, 12:52
Potrzebujesz zestaw na przód-np Helix Dark Blue MKII cena-ok 200zł
Sub i wzmacniacz to juz większy matjas.
Osobiście mam w bagażniku Magnata Xpress12 i jestem bardzo zadowolony.
Jezeli chodzi o radio to zdecydowanie Pioneer.
Zadnych Sony, LG i tympodobnych.
Jezeli sie nie boisz szukaj w uzywanych.
Dwa suby kupowałem z allegro uzywane i :banan: :banan:


co wy tak sie uparliscie tych helixow? (...)

jesli chcesz miec mocnego suba i dobrego do twoich potrzeb czyli zeby bylo slychac na 100 metrow to nic w stylu magnat itp ...

dlaczego zdecydowanie pioneer?

jesli sie nie boisz to kup nowe nie kupuj uzywanych (nigdy nie wiadomo czy przypadkiem glosnik nie byl naprawiany ani w jakim jest stanie) a jak sie boisz to nic nie kupuj :)

Zbysiuuu
23-10-2009, 13:09
Pioneer chociazby dlatego ze odsłuchiwałem różne radia i tej firmy jak dla mnie graja zdecydowanie najlepiej.
Magnat ale tylko seria Xpress bo ma dobra opinie i w porównaniu z tym co mozna kupic w tym przedziale cenowym równiez wypada bardzo dobrze.

Kolego wojo-nie kazdy pakuje cholera wie ile pieniedzy w nagłośnienie samochodu wiec nie szpanuj tym ze masz cos lepszego od większości z nas. Zamiast obracac moja wypowiedz ze wszystko co napisałem jest nic nie warte to sam cos zaproponuj skoro jestes taki fafarafa. pozdrawiam

Poncio
23-10-2009, 13:25
kolega zbysiu chyba za bardzo sie podniecasz :) po 1 nie szpanuje tym co ja mam bo porownujac to elity nie mam nic czym moglbym sie tak naprawde chwalic tylko zadalem ci pytanie dlaczego taki sprzet polecasz koledze(widac ze nie nauczyli cie w szkole czytac ze zrozumieniem a to bardzo zle)

jesli wg ciebie jest piooner najlepszy to nie znaczy ze dla kolegi kubank bedzie rowniez, poza tym w takim przedziale cenowym praktycznie wiekszosc jednostek gra podobnie (wykluczajac buszmeny itp)


Kolego Zbysiuuu wyluzuj bo za bardzo sie emocjomujesz swoja wypowiedza ;)

kubank
23-10-2009, 15:23
A jaki wzmacniacz do tego suba?

Poncio
23-10-2009, 15:34
subik

Crunch GP 12 D4

wzmak

Lanzar VIBE 231

kreml73
23-10-2009, 16:31
Zależy czy tym wzmacniaczem chcesz napędzać tylko tubę/ skrzynię czy planujesz też rozbudowę w przyszłości o jakieś gwizdki z przodu itp. Z własnego doświadczenia wiem że sama tuba bez gwizdków przy takim rodzaju muzyki jak słuchasz to porażka. I tak nie będziesz czuł basu bo nie będziesz miał kontrastu "tony niskie- tony wysokie". Jeśli nie od razu to za miesiąc to poczujesz. Dlatego dobrze jest od razu zaopatrzyć sie w sprzęt dający możliwości dalszej rozbudowy (chyba że chcesz za miesiąc szukać jelenia na swój używany jednokanałowy wzmakol... Jednocześnie szukając radia nie pytaj tylko czy ma "wyjście na wzmacniacz" bo najprawdopodobniej będzie to tylko wyjście do suba, radyjko oprócz tego musi posiadać drugie wyjście już pełnego zakresu częstotliwości. Ja osobiście polecam radyjko Clarion, wzmacniacz i skrzynię JBL, gwizdki Lanzar. Kondensator ponoć przy wzmacniaczach powyżej 1000W... Ja mam ale szczerze nie wiem czy coś daje... :). Pozdrawiam

Poncio
23-10-2009, 16:52
niby wszyscy twierdza ze kondensator przydaje sie dopiero jak kolega wspomnial majac sprzet powyzej lacznej mocy 1000w, niby tak ale jak juz sie go ma to nie zaszkodzi ;) w moim przypadku kondensator zmniejsza zakłócenia (co akurat jest troche dziwne ale naprawde pomaga)

wiec tak czy siak jesli chcemy miec mocny sub ktory ma walic jak szalony lepiej zaopatrzyc sie w kondka ;)

kreml73
23-10-2009, 19:08
Jeśli się ma :) . Kolega chyba ma zamiar dopiero zapatrywać sie w sprzęt dlatego moim zdaniem lepiej te dwie stówki które trzeba by dać za kondziora dołożyć do porządnego radyjka. Kondensator można dołożyć za jakiś czas :)

Poncio
23-10-2009, 19:25
Jeśli się ma :) . Kolega chyba ma zamiar dopiero zapatrywać sie w sprzęt dlatego moim zdaniem lepiej te dwie stówki które trzeba by dać za kondziora dołożyć do porządnego radyjka. Kondensator można dołożyć za jakiś czas :) :bigok:

Zbysiuuu
24-10-2009, 03:12
kolega zbysiu chyba za bardzo sie podniecasz :) po 1 nie szpanuje tym co ja mam bo porownujac to elity nie mam nic czym moglbym sie tak naprawde chwalic tylko zadalem ci pytanie dlaczego taki sprzet polecasz koledze(widac ze nie nauczyli cie w szkole czytac ze zrozumieniem a to bardzo zle)

jesli wg ciebie jest piooner najlepszy to nie znaczy ze dla kolegi kubank bedzie rowniez, poza tym w takim przedziale cenowym praktycznie wiekszosc jednostek gra podobnie (wykluczajac buszmeny itp)


Kolego Zbysiuuu wyluzuj bo za bardzo sie emocjomujesz swoja wypowiedza ;)
Nikt sie tu niczym nie podnieca :terefere:
Przede wszystkim za 1200zł to on złoży nie powiem brzydko co.
Same kable pochłoną znaczną częśc tych srodków.
Kupowanie uzywek-wiadomo ze ryzyko. To ze mi sie udało nie znaczy ze innym sie uda dostac cos dobrego. Ale jako iz nie miałem zamiaru przeznaczac zbyt wiele $$ to wolałem ryzyko niz kupowac kupe pokroju Blaupunkta. (moje osobiste zdanie ze to nie gra ale charczy)
Co do radia-zaznaczyłem tylko ze radze omijac Sony bo radia maja fatalne, i nawet JVC bo ilośc opcji jest uboga jak uzębienie mojego Dziadka. Wiadomo ze kazdy ma inne ucho i kazdemu cos innego bedzie pasowało.

maniek_
24-10-2009, 11:54
Co do radia-zaznaczyłem tylko ze radze omijac Sony
Kwestia indywidualnych upodobań... Miałem Sony i byłem z niego bardzo zadowolony, sprzęcik grał fajnie. Gdy go kupowałem kosztował mnie 730 zł ale nie żałowałem wydanych pieniędzy. W chwili obecnej posiadam Pioonera i również jestem z niego bardzo zadowolony choć ma dużo gorszą obsługę w porównaniu do soniacza

Zeus
24-10-2009, 12:08
Przede wszystkim za 1200zł to on złoży nie powiem brzydko co.


Naprawdę uważacie że za taką kwotę nie da się nic złożyć co by jakoś grało ?

Radio za te 400 zł kolega kupi sobie średniej klasy, takie jak mu się spodoba, byleby miało choć jedno wyjście na wzmacniacz.

Do tego kabli zasilających ani głośnikowych nie trzeba kupować takiej klasy jak do zawodów c-a, zwykły głośnikowy 2,5^2 kosztuje 2,5 zł/metr, zasilający 5 zł metr, interkonekty też nie muszą być z najwyższej półki, więc przyjmijmy okablowanie za 150 zł.

Jak ma być lepiej niż normalnie to wytłumienie drzwi - nie każdy porwie się na Dynamaty czy STP, przeciętnemu człowiekowi wystarczą APP lub choćby i taśma Soudaband i już będzie lepiej niż bez tego. Przyjmijmy że kolejne 100zł pofrunęło.

Zmiana głośników w drzwiach na Helixy - bo w sumie napędzane końcówką z radia nie będą raniły uszu - kolejne 250 zł.

Z 1200 zostało 700 zł na wzmacniacz i subwoofer. Skoro nie najwyższa półka to za taką kwotę da się coś skompletować.

Jeśli kolega Kubank chce być słyszanym w okolicy, można się domyśleć że raczej nie będzie się muzyką delektował w aucie, po prostu chciałby trochę "podudnić" przed kolegami. Uważam że ten cały sprzęt kupiony za 1200 zł da radę sensowanie zagrać w aucie, w końcu to nie sala odsłuchowa :)

maniek_
24-10-2009, 12:16
Jeśli ma dudnić na zewnątrz to nie ma sensu wygłuszać auta, bo po co zatrzymywać dźwięk w aucie? ;)

Zeus
24-10-2009, 12:21
Ja pisałem tylko o wygłuszeniu przednich drzwi a nie całego auta, przez resztę blach niech sobie dźwięk "przecieka" :)

KarolRS
24-10-2009, 12:30
1200 za sprzęt to już wyjaśniliście co zrobić.

Aby być słyszanym z daleka, najlepiej obciąć dach.

Kosztów dużych tutaj nie ma, gumówka + kilka godzin pracy.

Efekt:

przy tym sprzecie za 1200 cięzko być słyszanym z daleka, ale pozbywajac się dachu muzyka powinna być ''niesiona'' nieco dalej niż z dachem,więc rożważyłbym ta opcje.

ew. montaż subwoofera na dachu.

mad
24-10-2009, 13:07
KarolRS ale nie wszyscy
umią obsługiwać się gumówką i tu może byś duży problem.
Dlatego trzeba rozpatrzyć inne rozwiązanie.

kubank
24-10-2009, 13:34
Dzisiaj kupiłem radio CLARION CZ209E.

Poncio
24-10-2009, 13:36
nie robcie tutaj z kolegi niewadomo czego, kupił sobie mondeo (pewnie pomylil z vw golfem) ma pewnie z 18-19 lat chce sie pochwalic przed znajomymi ze on nie potrzebuje komorki zeby zawołac kumpli - wystarczy ze wlaczy muzyke i wszyscy beda slyszeli ze kubank przyjechal pod nowy kościoł :)

Zeus
25-10-2009, 06:29
kupił sobie mondeo (pewnie pomylil z vw golfem)

:hehe:


ma pewnie z 18-19 lat chce sie pochwalic przed znajomymi ze on nie potrzebuje komorki zeby zawołac kumpli - wystarczy ze wlaczy muzyke i wszyscy beda slyszeli ze kubank przyjechal pod nowy kościoł :)

Już tak nie jeździj po chłopaku, większość jak ma te 18 lat i auto to chce w jakiś sposób poszpanować. Jak przeczyta uważnie i ze zrozumieniem wszystkie wypowiedzi w temacie to będzie wiedział że zbłądził.

Zbysiuuu
25-10-2009, 08:34
Nie zrozumie ze zbłodził z naszych wypowiedzi.
Podrośnie, przejdzie mutacje, dostanie włosy łonowe to i sam dojdzie do wnoisku ze takie słuchanie muzyki to kibel.
Przyznaje ze bardzo często lubie głośno posłuchac muzyki. Jak mi basik wymasuje plecy tez jest miło. Ale okienka zawsze pozamykane bo robienie dyskoteki dookoła to siara. A pozatym słucham czasem takiej muzyki ze wole tego publicznie nie okazywać :metal2: (ostatnio w TOP5 mam Stevie Wonder - I just called to say I love you :terefere: )

Thazek
25-10-2009, 08:43
Korzystając z okazji... bo nie chce mi się zakładać nowego tematu :jezyk1: widziałem że była mowa o sprzęcie grającym: mam zamiar zmienić radio: z takiego:
http://allegro.pl/item791778491_sony_cdx_ca850_z_pilotem_i_zmienarka _super_dzwie.html

na takie:

http://allegro.pl/item789767713_v_extra_radio_dvd_jvc_kd_avx1_super_ okazja_v.html

zmieniam dlatego że denerwuje mnie to ze jest tylko pilot i zamiast skupiać się na jeżdzie zmieniam stacje lub utwory! :) możecie mi doradzić?? miał ktoś doczynienia z tym radiem??

kreml73
25-10-2009, 12:03
Ehhh , odpowiadacie w ten sposób a w innych działach dziwicie się dlaczego ludzie odchodzą z forum... To były jego pierwsze posty, gdybym ja spotkał się z takim "przywitaniem" pewno więcej bym tu nie wszedł.... Nie gniewajcie się ale to chyba jego brocha jak chce słuchać muzyki. Może w jego miejscowości wszyscy jeżdżą i dudnią i on nie chce być gorszy. Zadał proste pytanie- który sub dudni że słychać go z daleka- czyli po prostu głośno a tu cały portret psychologiczny o nim.... Nieładnie koledzy, nieładnie... :)

Thazek
25-10-2009, 12:09
Każdy subwoofer dudni jak jest ustawiony i przenosi pasmo najniższych częstotliwości :)

Zbysiuuu
25-10-2009, 21:38
Nie kazdy dudni. Tak jak wspomniałem o blaupunkcie-kolega ostatnio zafundował sobie skrzynke blaupunkta.
Gra to gorzej niz mój zestaw Creative 2+1 pod komputer.

zbigniew
25-10-2009, 23:09
Dzisiaj kupiłem radio CLARION CZ209E.
w tej cenie to dobry wybór, zagra lepiej niż Alpine w tym przedziale cenowym

Thazek
26-10-2009, 12:35
Nie kazdy dudni. Tak jak wspomniałem o blaupunkcie-kolega ostatnio zafundował sobie skrzynke blaupunkta.
Gra to gorzej niz mój zestaw Creative 2+1 pod komputer.

no kłócił bym się jak to dobrze ustawisz potencjometrem i przenosi pasmo najniższych częstotliwości to będzie zawsze dudniał! poza tym robiłem wzmacniacz z subwooferem na pracę dyplomową i wiedziałem wszystko o wzmacniaczach od a do z więc powiem że musiałem wiedzieć o tym wszystko żeby się jakoś obronić! :los2:
no i udało się zdane na 4 z plusem ;) ;)
sam cały wzmacniacz lutowałem element po elemencie ale najważniejszymi częściami była końcówka mocy i dobre kondensatory podbijające napięcie... :los:

Zeus
26-10-2009, 13:26
Wzmacniacz wzmacniaczem a głośnik w obudowie to inna bajka - najlepszy wzmacniacz nie pomoże, kiedy skrzynka z głośnikiem jest do niczego. Tak w ogóle to słowo "dudnić" chyba nie bardzo pasuje do tego co tak naprawdę ma robić subwoofer. :)


robiłem wzmacniacz z subwooferem na pracę dyplomową i wiedziałem wszystko o wzmacniaczach od a do z więc powiem że musiałem wiedzieć o tym wszystko żeby się jakoś obronić!

Zazdroszczę szczerze, ja się bawię tym (hobbystycznie i w wolnych chwilach) od ładnych kilku lat i swoją wiedzę oceniłbym ledwo na dostateczną.
A tak z ciekawości kolego, co fajnego zbudowałeś ?

Thazek
26-10-2009, 16:27
Zazdroszczę szczerze, ja się bawię tym (hobbystycznie i w wolnych chwilach) od ładnych kilku lat i swoją wiedzę oceniłbym ledwo na dostateczną.
A tak z ciekawości kolego, co fajnego zbudowałeś ?

No w sumie powiem tak:
mieliśmy dużo rzeczy do wyboru z listy którą oferowała szkoła ale i szkoła to fundowała! ale nie było tam zbyt fajnego wyboru jakieś stacje lutownicze czy jakieś tam migacze ;) po prostu ambmicje nie pozwalały mi żeby lutować takie g :ass: ;) Była także możliwość zrobienia czegoś we własnym zakresie i z własnej kasy! gdybym tylko miał więcej kasy( anie miałem bo jeszcze wtedy nie pracowałem a rodziców nie było stać żeby mi dać kasę) to zrobił bym coś większego i mocniejszego! :metal2:
no ale z tego co zrobiłem to skrzynie z MDF ;) z głośnikiem Alphard :jezyk1: i zwykłym wzmacniaczem bodajże 70Wat ale sprawdzany był na oscyloskopie i pokazał nie dużo mniej :satan: :satan:
Przyznam się że dopiero za trzecim razem mój wzmacniacz zaczął dobrze grać i działać jak na leży! myślałem że to jest prostsza sprawa ale się myliłem...
http://img21.imageshack.us/img21/8427/vvvvvvvvvvvvvvvvp.jpg (http://img21.imageshack.us/i/vvvvvvvvvvvvvvvvp.jpg/)
to jest płytka którą sam trawiłem i rysowałem scieżki :) było ciężko ale udało mię zbudować całość i połączyć to do kupy że pokazało się jak najlepiej na obronie! :bud: :bud:
Subwooferek grał w moim autku przez trzy lata i go sprzedałem i żałuję...
ale może uda mi się kupić coś innego i fajnego! :hehe:

Dodano po 1 godz. 48 min.:

Dodam że to było prawdziwe 70Wat a nie jakieś tam 3000tyś wat jak nie kiedy piszą! :))
wsadziłem mój Subwoofer to bagażnika to jak w nocy wracałem to sąsiedzi się skarżyli ;) moze koledze o to chodziło żeby go było słychać z daleka! :)) mnie było słychać ale nie było to tak ważne jak w środku! ;) Subwoofer i Syczki z przodu i to mi wystarczało :)

kubank
26-10-2009, 18:06
A jakie najlepiej głośniki kupić w drzwi do przodu i do tyłu żeby grały z radia? Tam chyba wchodzą 5x7". Albo jaki wzmacniacz do tych głośników by był najlepszy?

Zbysiuuu
26-10-2009, 20:57
A jakie najlepiej głośniki kupić w drzwi do przodu i do tyłu żeby grały z radia? Tam chyba wchodzą 5x7". Albo jaki wzmacniacz do tych głośników by był najlepszy?
Kupujesz dystanse za pare zł. i wtedy mozna założyc 16cm
Polecam
http://allegro.pl/item784299678_helix_62_1_system_helix_mega_brzmien ie.html

Thazek
26-10-2009, 22:13
Po co Ci wzmacniacz do takich małych głośników? tam wystarczą końcówki mocy takie jak w zwykłym radiu np. 4x45 wat

qran
26-10-2009, 23:20
Thazek, zapytam z ciekawości:
- na jakiej końcówce mocy był ten wzmacniacz?
- kondensatory do podbijania napięcia - w jaki sposób?
- moc mierzona oscyloskopem - w jaki sposób?
- prawdziwe 70 watów - prawdziwe czyli jakie?

I autor postu nie pytał się o sensowność bycia słyszanym z daleka tylko czy uda mu się to zrobić za 1200zł. Moja odpowiedź brzmi uda Ci się, tylko wpierw zdobądź odpowiednią więdzę na ten temat. Jest sporo materiałów w internecie o nagłaśnianiu samochodów. Poczytaj co, jak i czemu a potem kup > najlepszy dla Ciebie < sprzęt za tą cenę.

Thazek
26-10-2009, 23:40
Chłopie nie pamietam wiesz ile to było lat temu??? :) już się nie bawie w takie rzeczy bo nie pracuję w zawodzie elektronika! jak zobaczę w domu jaka to była kość to napiszę! po prostu zapomniałem i napisałem tu tyle ile pamietałem i tyle ;)

Zeus
27-10-2009, 00:31
Thazek, zapytam z ciekawości:
- na jakiej końcówce mocy był ten wzmacniacz?
- kondensatory do podbijania napięcia - w jaki sposób?
- moc mierzona oscyloskopem - w jaki sposób?
- prawdziwe 70 watów - prawdziwe czyli jakie?


Zaraz dyskusja zmieni temat na "czy kol. Thazek ma pojęcie o budowie wzmacniaczy m.cz." :))

Płytka na zdjęciu wygląda trochę jak mostkowa wersja TDA 7294. Zgadłem ?


Po co Ci wzmacniacz do takich małych głośników? tam wystarczą końcówki mocy takie jak w zwykłym radiu np. 4x45 wat
Sęk w tym, że głośniki 165mm które proponował Zbysiuuu nie są już wcale takie małe, a do tego końcówkom mocy w radiu daleko do tych 45W/kanał.

Thazek
27-10-2009, 00:41
Całkiem możliwe że to jest ta kość ale na prawdę nie pamiętam... ;)