PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Czym usun±ć klej typu "kropelka" z lakieru



Rainsong
23-10-2009, 19:41
Witam. Podczas próby sklejenia pękniętej klamki kropelk± upaćkałem sobie lakier w paru miejscach na drzwiach. Czym bezpiecznie dla lakieru mogę to usun±ć??

KrzysiekV6
23-10-2009, 20:08
Na słońcu (teraz go nie ma za wiele) klej sam popęka i paznokciem można go lekko zgrapać. Może nagrzać te miejsca lamp± halogenow± i wtedy "poskubać"

damnie88
23-10-2009, 20:12
Aceton, nitrometan, ale jak zareaguj± na lakier to nie mam pojęcia. Najlepiej sprawdzić w mało widocznym miejscu, ale nie na elementach plastikowych ..

A może w modelarskim maj± jaki¶ "usuwacz super glue" bo kropelka to pewnie to samo tylko nazwa inna :)

Daj znać czy się udało.


Na słońcu (teraz go nie ma za wiele) klej sam popęka i paznokciem można go lekko zgrapać. Może nagrzać te miejsca lamp± halogenow± i wtedy "poskubać"

A nie porysuje w taki sposób lakieru ? Ja bym jednak spróbował rozpuszczalnikiem. :)

Kotot
23-10-2009, 20:29
A ja zaproponuję miękk± g±bk± namoczon± w letniej wodzie :jezor:
Cyjanoakryl nie lubi wilgoci i pęka. Można zaatakować np. miękkim, gabkowym zmywakiem kuchennym - klej powinien się złuszczyć. Dla optymalnego efektu można zaserwować kapkę pasty polerskiej na sam koniec, bo klej mógł zmatowić lakier bezbarwny z wierzchu.

radeq
23-10-2009, 22:05
dokladnie, letnia woda i kropelka puszcza, tylko troche cierpliwosci :)