PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Felgi 8x18" (S-Max) wejdzą do mkIII??



Rafal_K
03-11-2009, 18:53
Witam!
Mam takie pytanko...
Czy oryginalna felga od Forda S-max wejdzie do Mondeo mkIII??
8x18 ET55??
Czy opona 215/45 R18 bedzie dobra na taką felge??
No i najważniejsze pytania...
Czy 18 nie bedzie za duża do silnika 2.0 TDDI??
Teraz mam 17 i jest dobrze...

I przy okazji zapytam czy felga 8x17" przy ET35 zmieści sie??
Głównie czy z przodu przy skręcaniu nie bedzie tarło??

kreml73
03-11-2009, 19:16
W książce podano że można stosować opony 225/40 ZR18. Do wszystkich typów silnika

Rafal_K
03-11-2009, 19:38
No tak, ale to na papierze...
A jak w praktyce??

No i jak z taką felgą z S-Max?? Zmieści sie??

Tyberiusz
03-11-2009, 19:41
W książce podano że można stosować opony 225/40 ZR18. Do wszystkich typów silnika

To nie o to chodzi.


No i jak z taką felgą z S-Max?? Zmieści sie??

Ja podejrzewam, że się zmieści, bo jej parametry nie różnią się tak dużo od parametrów oryginalnych felg z ST220, ale najlepiej byłoby przymierzyć.

Oktan
04-11-2009, 15:26
inne 18-stki mają ET 52.5 mm, więc koło będzie min. "schowane"

ET 35 ?? brzmi ciekawie, ale nie wiem czy będzie obcierać

MAG
04-11-2009, 18:31
inne 18-stki mają ET 52.5 mm, więc koło będzie min. "schowane"
....

Ale nie zapomnij, ze zwykle 18-tki od MkIII maja szerokosc 7,5 cala, a te od S-Maxa maja 8 cali.
Te pół cala spowoduje, ze pomimo większego ET, i tak beda troszke blizej rantu blotnika.

Rafał, jak Ci nie szkoda "wywalac" kasy na 18-tki, to pakuj te od S-Maxia :satan:
A jak beda za bardzo schowane, to mam dystanse 5mm na zbyciu :helm:

Jak bede w Gdansku to dasz mi te kółka przymierzyc, bo orginalne od ST220 nie do konca mnie przekonuja :satan:

załaduj tam 215/45/18 (sa tylko odrobine wieksze od 225/40), a przy twoim silniku nie spowoduja specjalnej roznicy w jeździe w stosunku do ori 205/50/17, ktore masz na aucie.

Co do 8J17 ET35 - bez przymiarki na auto bym nie ryzykował, bo niby jak sie patrzy na nadkole MkIII, to wydaje się, że miejsca jest tam sporo, ale czy aby na pewno przy ET35 nic z tylu trzec nie bedzie :niewiem:
Przy tych parametrach przód na 99% bedzie poza krawedzią zderzaka :)

wrt
04-11-2009, 20:26
Magu, czy te dystanse można wrzucić na ori szpilkach ? Długośc mają wystarczającą ? Ile ich i za ile masz na zbyciu ? :)

edit ee ale to 5x108 :(

MAG
05-11-2009, 08:41
Magu, czy te dystanse można wrzucić na ori szpilkach ? Długośc mają wystarczającą ? Ile ich i za ile masz na zbyciu ? :)

edit ee ale to 5x108 :(
Mam uniwersalne dystanse na wszystkie rozstawy :satan: - identyczne (chociaz mam wrażenie, ze te moje sa lepiej wykonane) sa do dostania w Norauto za 99zl - 2szt, czyli na jedna oś - ja mam znacznie taniej :los:

Ja uzywałem ich w Escorcie jak miałem stalówki 15cali od Mondeo, bo wtedy kółko bylo strasznie schowane w nadkolu.

Mam dwie wielkosci tych dystansów - 3mm i 5mm
Sprzedawałem po 35zl (plus wysylka), ale ostatnio podrożaly i nowa dostawa bedzie droższa (zapewne troszke powyzej 40zł wyjdzie).

Dystans 5mm nie wymaga wymiany szpilek w Mk2 (sprawdzilem na swoim ST200 :palacz: ), ale jakby chcialo sie wiecej, to przydalaby sie już wymiana na dłuższe.

Rafal_K
05-11-2009, 10:47
Ale nie zapomnij, ze zwykle 18-tki od MkIII maja szerokosc 7,5 cala, a te od S-Maxa maja 8 cali.
Te pół cala spowoduje, ze pomimo większego ET, i tak beda troszke blizej rantu blotnika.

Rafał, jak Ci nie szkoda "wywalac" kasy na 18-tki, to pakuj te od S-Maxia :satan:
A jak beda za bardzo schowane, to mam dystanse 5mm na zbyciu :helm:

Jak bede w Gdansku to dasz mi te kółka przymierzyc, bo orginalne od ST220 nie do konca mnie przekonuja :satan:

załaduj tam 215/45/18 (sa tylko odrobine wieksze od 225/40), a przy twoim silniku nie spowoduja specjalnej roznicy w jeździe w stosunku do ori 205/50/17, ktore masz na aucie.

Co do 8J17 ET35 - bez przymiarki na auto bym nie ryzykował, bo niby jak sie patrzy na nadkole MkIII, to wydaje się, że miejsca jest tam sporo, ale czy aby na pewno przy ET35 nic z tylu trzec nie bedzie :niewiem:
Przy tych parametrach przód na 99% bedzie poza krawedzią zderzaka :)

Maciek jeszcze niewiem czy bede miał te koła...
Bede dzisiaj dzwonił do gościa i zobaczymy może uda sie coś wykminić...
Tylko jest taki problem że ma tylko 3 sztuki...
Narazie są cały czas na samochodzie...
Może da sie przekonać żeby wymienić 4 17" na 3 18" :)
A do przyszłego roku może dało by rade skombinować jeszcze jedną sztuke...
A jak nie to narazie zostaną te co są...
Bo koszt opon 18" jest wyższy niż 17" więc musze troche to przemyśleć...

A co do dystansów to jak bedziesz w polsce to możesz je przywieźć to na spocie założe do siebie i zobaczymy jak wtedy bedzie wyglądać...
Może kupie je od Ciebie... Jak bedzie ładnie wyglądało... :)

MAG
05-11-2009, 13:17
Rafal - jak bede w Gdańsku, to na 100% dam znac.

Dystanse sa u mojej siostry - jak bys chcial, to mogę dac ci namiar, to pojedziesz i sobie przymierzysz - komplet na 1-na os 35zl :)

mam 5mm i 3mm - do wyboru :satan:

wracajac do kwestii felg - na 18-tkach wyglada super, ale musisz sie liczyc z kosztem opon - mały nie jest.
Przy 17-tkach, (jak troche spuscisz auto) tez wyglada przyzwoicie, ale pod warunkiem, ze felgi beda blizej krawedzi błotnika niz oryginalne :helm:

ja bym sie pokusil o poszukanie felg 7,5J17 ET40 albo 8J17 ET45 i w razie czego gdyby byl zapas, to jeszce maly dystansik dolozyl :los: .

Jak bede w Polsce, to bede kombinawal z jakimis większymi dystansami chyba - takimi przykrecanymi w okolicach 20mm na stronę :satan:

Bo to chyba mimo wszystko bedzie tansze, niz zmiana felg razem ze wszystkimi tego aspektami (np. przekładka i wywazenie opon - mam noweczki Michelin Pilot Sport :satan: ), a na dodatek dystans bedzie też przy zimowkach dzieki czemu i na nich bedzie sie autko lepiej prezentowało ;)

Poza tym mam kilka innych planów, a kasa ograniczona - trza wybierać priorytety :palacz:

Rafal_K
05-11-2009, 13:28
Z tymi dystansami to sie aż tak nie pali...
Zrobimy przymiarke jak bedziesz w Polsce...
Myśle, że jak sie da te 5mm to powinno być ładniej...
Bo żeby dać 10 lub 15mm to by trzeba bylo szpilki wymieniać...

I właśnie tak jak mówisz... Z dystansem to i na zimówkach bedzie ładnie...
Także wstępnie robie wstępną rezerwacje na te tystanse 5mm...
A co więcej to jeszcze na spocie pogadamy...

Może uda sie jakieś większe wsadzić...
Przyznam, że te felgi które mam teraz też mi sie podobają tylko są za mocno schowane... :/

Strasznie mi sie spodobały te fele od S-Maxa tylko, że na nich są opony 235/45 R18
Tylko, że gość podobno ma tylko 3 sztuki...
Dzisiaj zadzwonie do niego i pogadam z nim... Zobaczymy może da sie przekonać na zamiane...
A jak nie to wtedy MAciek bedziemy kombinować z dystansami :)

dziewiectrzydwa
05-11-2009, 23:06
Rafał, jaką masz budę w swoim aucie??
U mnie jest HB i zakładałem 18'' fordowskie 225/40/18 co się okazało z tyłu zostaje bardzo mało miejsca pomiędzy kołem a kolumną amo.. Przy standardowym ET52.5
Myślałem, że trochę za ciasno i założyłem dystanse 4-5mm i tu najlepsze szpilki okazały się za krótkie a felga trzymała się na końcach szpilek a nie była osadzona na piaście jak to powinno być.. Zdjąłem dystanse i śmigam bez..
Podobnie sprawa wygląda w ST jeśli chodzi o przestrzeń koła od amo..

Rafal_K
06-11-2009, 00:39
Ja mam kombi...
Troche dziwne, że Ci nie pasowały fabryczne felgi...
Kilka osób na forum ma 18" i jakoś sie nie doczytałem, żeby ktoś miał podobny problem...

MAG
06-11-2009, 11:13
Ja mam kombi...
Troche dziwne, że Ci nie pasowały fabryczne felgi...
Kilka osób na forum ma 18" i jakoś sie nie doczytałem, żeby ktoś miał podobny problem...
Ja tam nie zrozumialem tego jako jakis wielki problem - problem byłby gdyby cos ocieralo.

A nawet jesli jest tam tylko 2-3mm luzu, to i tak nic sie zlego dziac z tego powodu nie bedzie, bo miejsce jest, male, ale wystarczajace :)

dziewiectrzydwa
06-11-2009, 23:06
Faktycznie racja, w kombi zawieszenie z tyłu jest inaczej zbudowane i tam nic złego się nie dzieje oby tylko nie ocierały o nadkole jeśli się okaże, że są za bardzo odsadzone..
Fakt faktem twardo jest ale nie żałuję.. A z zawieszeniem nic się nie dzieje.. Odpukać!

luki80
08-11-2009, 11:20
18 w mk3 wejdą
Ja mam 18 ale na 7,5 na 40 fajnie to wygląda tylko jest strasznie nie praktycznie na polskich drogach niestety ehhhh.....

hefi
08-11-2009, 11:44
potwierdzam 225/40/18 et chyba 45 wchodza bez problemu i zostaje jeszcze troche miejsca


7,5 " szer

MAG
08-11-2009, 13:45
luki, hefi - jak podajecie jakies dane, to błagam, podawajcie pelne :wall:

Potrzebne sa wszystkie parametry felgi - czyli srednica, szerokość i ET plus ewentualnie rozmiar oponki, a nie tak jak podaliście - u jednego zabrakło szerokości felgi, a u drugiego ET :jezyk1: